Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

hádzaná hil

Rozhodnutie v nespravodlivej presilovkeDukla Praha

– MŠK Pov. Bystrica 28:21 (14:9)

V prvom polčase hostia už aj s Kukučkom držali zo začiatku krok a vyhrávali v 4. min 2:3. O šesť minút Tallo svojím štvrtým gólom ešte znížil na 6:5, a to ešte nepremenil sedmičku. Dukla zlepšenou hrou a dobrou obranou 0-6 ušla v 15. min na 9:5. Hoci Bystričania dokázali ubrániť „ostré“ spojky Jíchu i Zemánka, vôbec si neporadili s pivotom Nocarom, s ktorým si Jančík nevedel rady a domáci borec nielenže strieľal dôležité góly, ale vyrábal i sedmičky. Keď v 19. min zvýšila Dukla na 11:6, Bystričania sa nevzdali. Stoklasa a dvakrát Tallo v 24. min dostali hostí opäť do hry (11:9). To bolo z ich strany do prestávky všetko a Pražania naviac pridali ďalšie tri góly. V druhom polčase začali osobne brániť dovtedy najlepšieho strelca Talla, čo však otvorilo priestor Kukučkovi, ktorý odohral veľmi dobrý zápas. Od stavu 15:9 práve Kukučka dvoma gólmi znížil na 15:12. Ešte v 41. min po Čurdovom góle vyhrávala Dukla 18:14. Hosťom stačili tri minúty, aby Stoklasa a po ňom Kukučka ďalšími dvoma presnými zásahmi znížil na 18:17. Naviac v sieti neskončila ani Stoklasova sedmička. V 46. min na Čurdov gól kontroval znova Kukučka (19:18). O chvíľu mladý krídelník Bouček trafil z uhla nehybného Baďuru prudko do hlavy, a keď došlo k vzájomnej strkanici, dve minúty dostal iba dovtedy dobre chytajúci brankár...V následnej presilovke dali domáci tri góly a v 52. min viedli už 24:18. Hostia sa v závere priblížili na 26:21, ale Zemánek pridal ešte dva góly a bol koniec.

Dukla: J. Štochl, Kylíšek, Nocar 9/4, Piskač 1, Zemánek 4, Čurda 5, Krempa, Hynek, Hrubý 4, Barták, Rams, Bouček 2, Jícha 3, Bártek. Tréner V. Haber. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Opoldík 1, Kukučka 8, Vicena, Stoklasa 3, Buchta, Korňan, Jančík, Cifra, Polakovič 1, Ďuriš, Tallo 8. Tréneri R. Havlík a J. Kozák. Vylúčení: 3:7 na 2 minúty. Sedmičky: 4/4 – 2/0. Pred 200 divákmi rozhodovali Horáček a Novotný.

Ďalšie výsledky 12. kola: Košice – Prešov 30:22, ŠKP – Frýdek Místek 29:38, Zubří – Sečovce 34:27, N. Zámky – Allrisk 25:22, Karviná mala voľno.

1. Karviná 11 9 1 1 346:265 19

2. Frýdek 11 9 1 1 347:269 19

3. P. Bystrica 11 6 2 3 286:278 14

4. Dukla 11 5 2 4 296:270 12

5. Allrisk 11 5 2 4 268:270 12

6. Prešov 11 5 1 5 282:298 11

7. N. Zámky 11 5 1 5 258:284 11

8. Košice 11 4 1 6 279:297 9