Pred reprezentačnou prestávkou takmer naplno

HK 95 Pov. Bystrica – HC Kimex VTJ Topoľčany 8:6

HK 95 Pov. Bystrica –

HC Kimex VTJ Topoľčany 8:6 (3:3, 3:2, 2:1)

Po trojzápasových suchotách viedli panteri po góloch Mužíka a Zelenku, ktorý dorazil puk po Drábovej strele v 7. min už 2:0. Po kikse Trajčíka znížil síce Goga, no po góle Gaša nič nenasvedčovalo tomu, že sa na považskobystrickom ľade odohrá dráma. Do konca tretiny vyrovnali žochári Sporinom a Hurtajom. Úvod druhej časti patril opäť domácim. V 22. min ich poslal do vedenia po prihrávke Gaša Talajka. O dve minúty nahral Zelenka Lokajovi, ktorý prestrelil Hippika po piaty raz. Vystriedal ho Chvojka, ktorý o necelú polminútu inkasoval po strele Fila, ktorému „nabil“ Gašo. Topoľčanci si vzali oddychový čas, ktorý im pomohol. V 31. min nestačil Holák na dorážku Štekláča a o minútu ho vyprevadil z brány domácich Gális. V druhej dvadsaťminútovke mali obaja súperi dostatok šancí, no gól už nepadol. Ďalšia zmena stavu na svetelnej tabuli prišla v 48. min. Pri hre 4:4 „vyprovokoval“ Filo Talajku k ďalšiemu presnému zásahu. O šesť minút znížil na 7:6 Gális z jasného ofsajdu. Drvivý nápor Topoľčian však neprišiel. V 60. min prekorčuľoval Glonec takmer celé ihrisko a „mazácky“ si vychutnal Hippika. Góly: Talajka 2, Mužík, Zelenka, Gašo, Lokaj, Filo, Glonec – Gális 2, Goga, Sporina, Hurtaj, Štekláč. Vylúčení: 5/3. Presilovky a oslabenia: 0/0. Pov. Bystrica: Holák (32. Hoferík), Hulák, Dráb, Stráňovský, Glonec, Bielik, Repáč, Zaťko, Trajčík, Lokaj, Nosek, Zelenka, Filo, Gašo, Talajka, Chládek, Martinka, Löffler, Mužík, T. Hlušek, Švirec. Tréner J. Šimčík, asistent J. Stráňovský. Topoľčany: Hippik (24. – 48. Chvojka), Petrina, Hruška, Mleziva, Jančovič, Guričan, Štekláč, Gális, Hurtaj, Dráhovský, Sporina, Lauko, Goga (41. Božík), Šmotlák, Fleischer, Budoš. Tréner M. Paulovič. Pred 1200 divákmi rozhodovali Druga, Novák, S. Nahálka.

HK 99 Ružinov –

HK Spartak Dubnica

1:8 (1:1, 0:2, 0:5)

Úvodný gól neskorého večerného stretnutia dal v 4. min Funta. Málokto tušil, že to bude jediný presný zásah domácich. Tí inkasovali z hokejky strelecky disponovaného Ižvolta pred prvým odchodom do kabín. Aj tento gól sa asi psychicky podpísal pod výkon nováčika, ktorý nevládal čeliť akciám Dubnice. Z tlaku vyťažili jej hráči najskôr vedúci gól Potáča a takmer ako v závere prvého dejstva, aj teraz mierili presne na konci tretiny. V poslednej časti duelu to bola zo strany favorita už strelecká exhibícia. Striedajúci brankár Medzihorský pomaly vyťahoval puky zo siete za svojím chrbtom. V 41. min ho prekonal Strapko a o necelú minútu Ižvolt. Ten sa prezentoval aj po presnom zásahu Strapka v 45. min. Posledné slovo mal v 51. min Jakubík. Góly: Funta – Ižvolt 3, Strapko 2, Potáč, Trokan, Jakubík. Vylúčení: 4/4. Presilovky: 0/1. Oslabenia:0/0. Ružinov: Sloboda (41. Medzihorský), Černý, M. Nemček, Pekárik, Flaškay, Ščepko, Pál, Griglák, Hora, Sendrey, Funta, Novosedlík, Hrušovský, Poláček, J. Nemček, Molnár. Tréner M. Horváth. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Jakab, Hajas, Kolínek, Kuric, Tatar, Trokan, Žitňanský, Šimko, Jakubík, Kiška, Ižvolt. Tréner P. Bohunický. Pred 200 divákmi rozhodovali Kundráčik, Otrubčák, Junek.

Ostatné zápasy 15. kola: Nitra – Trebišov 4:1, Michalovce – B. Bystrica 3:1, Detva – Prievidza 0:2, Prešov – Senica 6:2.

HK Spartak Dubnica –

HK VTJ Farmakol Prešov 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)

Líder potvrdil dobrú formu a východniarov položil na lopatky už po prvej dvadsaťminútovke. Keď dal do 7. min Tatar dva góly, vyhnal z brány Milého. V 14. min síce Caban prekonal pozorného Sivého, no na dlhé minúty to bolo zo strany Prešova všetko. O päť minút prestrelili Petríka Kuric i Trokan a na svetelnej tabuli svietil stav 4:1. Dubnica hrala v pohode a jej hráči kontrolovali vývoj stretnutia. V 26. min Bochňa znížil na dvojgólový rozdiel, no kontaktný gól hostia dať nedokázali. Z ďalších šancí domáci premenili iba jednu, keď sa trafil v poslednej minúte Žitňanský. Góly: Tatar 2, Kuric, Trokan, Žitňanský – Caban, Bochňa. Vylúčení: 3/6, Hruška 5 min+DKZ. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0/0. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Konta, Jakab, Hajas, Kolínek, Kuric, Tatar, Šimko, Žitňanský, Trokan, Ižvolt, Jakubík, Matejka, Betka, Pažitka, Kiška. Tréner P. Bohunický. Prešov: Milý (7. Petrík), Bogdaň, Horňák, M. Talarovič, Hruška, Sabol, Pado, Bochňa, Caban, Pavlovský, Velček, Liba, Gönczi, Baránok, Baňas, Kašpar. Tréner V. Šandrik. Pred 400 divákmi rozhodovali F. Mihálik, Mračka, Ondek.

MŠHK Prievidza –

HK 95 Pov. Bystrica

2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Disciplinovaný výkon a premieňanie šancí rozhodli o výhre Považanov. Tí nastúpili už s Molnárom, ale bez zraneného Zelenku, a tak sa namiesto neho v útoku striedali Löffler a Chládek. Útočnejší domáci síce v úvode vystrelili viackrát, no Holák bol nepriestrelný a obrana si dávala pozor na vyrazené puky. V 14. min sa uviedol prvým gólom strelecky disponovaný Talajka. V druhej tretine najskôr v 25. min Malíček vyrovnal, ale o dve minúty poslal Chládek panterov do vedenia, ktoré potvrdil i minútu pred odchodom do kabín Talajka. V poslednej tretine zvyšoval na 1:4 Švirec a o tri minúty vyhnal Glonec Patáka z brány domácich. Gól Keratu v 54. min už zvrat v zápase priniesť nemohol, pretože ho bojovne hrajúci hostia nielenže nepripustili, ale svoje vysoké víťazstvo potvrdili gólom skvelého Talajku v 56. min. Góly: Malíček, Kerata – Talajka 3, Chládek, Švirec, Glonec. Vylúčení: 4/4. Presilovky: 0/1. Oslabenia: 0/0. Prievidza: Š. Paták (51. Štanga), Zajíček, Mokrý, Cebák, Šimo, Kozár, Strempek, Ozimák, Štefík, Kliment, Dušička, Kaláber, Sibert, Lauko, Malíček, Štábel, Kerata, M. Paták. Tréner M. Brusil. Pov. Bystrica: Holák, Hulák, Dráb, Glonec, Stráňovský, Repáč, Bielik, Bielik, Trajčík, Zať­ko, Lokaj, Nosek, Löffler, Filo, Gašo, Talajka, Chládek, Molnár, Mužík, Martinka, Švirec. Tréner J. Šimčík, asistent J. Stráňovský. Pred 1300 divákmi rozhodovali Čaprnka, Sl. Novák, Porubský.

Ostatné výsledky 16. kola: Senica – Detva 5:0, Trebišov – Ružinov 10:1, Topoľčany – Michalovce 5:1, B. Bystrica – Nitra 2:6.

12. Ružinov 16 1 1 14 23:91 3

Program 17. kola utorok 12. 11. o 17. h: B. Bystrica - Trebišov, Nitra – Topoľčany, Michalovce – Prievidza, Pov. Bystrica – Senica, Detva – Dubnica, Prešov – Ružinov.

Program 18. kola piatok 15. 11. o 17. h: Trebišov – Prešov, Ružinov – Detva, Dubnica - Pov. Bystrica, Senica – Michalovce, Prievidza – Nitra, Topoľčany - B. Bystrica. (mk)

Brankárske rošády

na Považí

V zápase Považskej Bystrice s Topoľčanmi v 15. kole došlo ku kurióznym i vážnym zmenám na poste brankárov. Najskôr striedal v 24. min v drese hostí Hippika po piatom góle Chvojka. Podobná situácia nastala na opačnej strane, keď v 32. min striedal po piatom góle Holáka Hoferík. V 48. min sa však Chvojka zranil. MUDr. Ivan Maliňák ho chcel po príchode na striedačku ošetriť, ale... „Chvojka krvácal a ranu bolo nutné zašiť. Proti tomu sa však ohradil jeho otec, ktorý ju chcel iba zalepiť leukoplastom a vyháňal otraseného syna späť na ľad. Toto nelogické riešenie som zamietol, veď samotný gólman sa do brány vrátiť odmietal!“ V poslednej minúte došlo takmer ku striedaniu aj v drese panterov. Hoferík zlomil hokejku, a keďže pravidlá nedovoľujú spoluhráčom hodiť mu ju, musel počkať na prerušenie hry. (mk)