Česť hostí zachraňovala iba Udiča a Pružina

B&B Sverepec – Pružina 2:2 (0:2) V dohrávke 10.

B&B Sverepec – Pružina

2:2 (0:2)

V dohrávke 10. kola začali lepšie hostia. Už v 25. sekunde vystrelil A. Špánik z 35 metrov a vymietol pavučiny v Mitašovej bráne. Napriek ťažkému terénu sa hral dobrý futbal a v 25. min po vyzvŕtaní obrany zvýšil na 2:0 Mikušík. V druhom polčase Sverepčania pridali, no po spornej situácii, kedy sa lopta po strele A. Špánika odrazila od oboch žrdí a údajne prešla i cez bránkovú čiaru, mohli inkasovať. Potom prišli chvíle najskúsenejšieho hráča hostí – Folučku. Najskôr poslal pozdrav Pružinského „šibenici“ z 20 metrov a neskôr vyrovnal strelou z priameho kopu. Sverepec: Mitaš, Biel (Žilinčík), Folučka, Štedrák, Richtárik, Bielik (Vojtek), Gaňa, Hôrkový, Baránek, Križan, Stacha. Pružina: Pružinský, J. Jakubech, A. Kostka, Ušiak, D. Topor, A. Špánik, I. Kardoš (D. Špánik), D. Priedhorský (Kvaššay), Ondrejička, M. Jakubech, Mikušík. ŽK: I. Kardoš. ČK: A. Špánik. Pred 100 divákmi rozhodovali Kozina, Kollár, Mičuda. (čel)

Pov. Bystrica – Udiča

0:0

Oba celky produkovali dobrý futbal okrem prvých dvadsiatich minút. Domáci ustrážili nebezpečného strelca Chochela, hostia boli zase neustále v pätách najlepšieho strelca Ravenu Pradeniaka. Tento hráč bol najlepším mužom duelu spolu s Doblejom z mužstva Udiče. Pov. Bystrica: Jánošík, Heššo, J. Gardian, Martinka, Kukučka, Kardoš (46. J. Pavlík), Vala, L. Pavlík, Pradeniak, Polacký (64. Kresáň), Boško. Udiča: Bašo, Mikula, Doblej, Trško, Gardoň, Harvánek, Biel, Jágrik, Milák, Chochel, Cigánik (33. Piroš, 87. Krátky). ŽK: Heššo, Martinka, Vala – Harvánek, Chochel. ČK: Trško. Pred 80 divákmi rozhodovali Kresáň a Pajerchin.

Ján Borčányi

H. Poruba – Ilava

2:1 (1:0)

Zápas poznačil ťažký terén a hustý dážď. V 22. min otvoril skóre J. Živčic. Diváci čakali na ďalší gól až do 68. min, kedy sa radoval Vojtek. V 85. min, kedy už chýbal na ihrisku vylúčený J. Staňo, znížil na 2:1 G. Cabaj. H. Poruba: P. Puček, Hofierka, P. Živčic, J. Staňo, J. Živčic, J. Meliš (Suchomel), M. Staňo st. (M. Staňo ml.), Mráz, Prostinák, Vrábel, Vojtek. Ilava: Vrábel, Barkáč, Šedo, Ilončiak, Poliak, Otáhel (Ptáček), G. Cabaj, Marienka, Makas, Pagáč (Kňažek), Kameništiak. ŽK: J. Staňo, Mráz – Barkáč, Šedo, Kameništiak. ČK: J. Staňo. Pred 200 divkmi rozhodovali Koleno, Krčmárik, Mičuda. (st)

Beluša – Ladce

4:1 (4:0)

Už v 8. min po centri Mužlaya otvoril skóre Kvasnica. O dve minúty vytlačil strelu Šedíka Kopčan na roh. V 17. min s pomocou žrde zužitkoval priamy kop Mužlay a o štyri minúty po prihrávke Kvasnicu skóroval Petríček. Na hrozivých 4:0 upravil po úniku Petríček. Keď sa potom neujala hlavička Mariána Habánka, čakali hostia na gól až do 54. min, kedy sa presadil Hudec. Beluša: Kopčan, Mužlay, Pilát, Slávik (80. Bednár), Huťa, Vričan (68. Kučera), Kubena, Kvasnica, Petríček, Kušík, Vyhnička (46. Matúš). Ladce: Kučma (46. D. Porubčan), Šedík, Trenčan, Koyš, Prekop, Hudec, Váň, Koštialik, Vyhnička (46. Jamrich), L. Porubčan (Beňak), Marian Habánek. ŽK: Pilát, Slávik – L. Porubčan. Pred 250 divákmi rozhodovali Weissabel, M. Mazán, Kováčik. (duš)

Borčice – N. Dubnica

5:1 (3:0)

Už v 5. min bol stav 2:0, keď Nosku prekonali Burdej a Novosedliak. Hostia odolávali veľmi ťažko a Borčice strieľali ďalšie góly. V 39. min sa prezentoval I. Rác a uzavrel účet polčasu. Kasala ukázal v 56. min, že Novodubničania vedia strieľať góly, ale potom ich dávali iba domáci. V 64. min Novosedliak a o desať minút Kasenčák. Borčice: Hudcovský, Holomáň, Vraník, Tomanica, Bobot, Solin (Kasenčák), I. Rác, Burdej (Nomilner), Novosedliak, Kopačka, Škripec (Urban). N. Dubnica: Noska, R. Milistenfer, Bakay (Lacko), Šošovička, Michalík, Orosz, Berčík, Lonc, Prekop (Tomeček), M. Milistenfer, Kasala. ŽK: Tomeček. ČK: M. Milstenfer. Pred 100 divákmi rozhodovali Cíbik, Kameník, Bušovský. (ve)

B&B Sverepec – Podmanín

5:0 (1:0)

Prvý polčas bol z oboch strán veľmi opatrný. Hráči sa snažili na ťažkom teréne vyvarovať sa chýb. V 44. min využil pravidlo „ak nevieš čo s loptou, tak vystreľ“, Gaňa – 1:0. Do druhého polčasu poslal tréner Zvak „iné mužstvo“. V rozpätí pätnástich minút dalo tri góly a rozhodlo zápas. Najskôr rozvlnil sieť po rohu P. Zvak, po rýchlej akcii dal na 3:0 Križan a ďalší gól si pripísal Bielik po nedorozumení obrany. V bráne domácich sa zaskvel Mitaš, ktorý zlikvidoval dva nájazdy Ľ. Briganta. V 89. min ukončil duel strelou z dvadsiatich metrov Baránek. Sverepec: Mitaš, Hôrkový, Štedrák, Richtárik (Baránek), Kojtál (Vojtek), Gaňa, Bielik, Folučka, P. Zvak, Stacha, Križan. Podmanín: Peter Kostelanský, I. Sovík, Pavol Kostelanský, M. Sovík, Majtán (J. Kostelanský), Letko, Guniš, Puškár (Kolek), J. Brigant, P. Gardian, Ľ. Brigant. Pred 150 divákmi rozhodovali Kapila, Petrušek, Zvak. (mk)

Papradno – Plevník

3:0 (3:0)

Bojovnejší domáci využili chyby v obrane a menšiu pozornosť brankára. V 2. min využil prvé zaváhanie Plevníčanov M. Hrebík. O osem minút si podobne počínal Babiar. V 22. min dal na rozdiel triedy po centri hlavou L. Balušík. Šance sa rodili i na ťažkom teréne, no gól už nepadol. Papradno: Španihel, P. Balušík, Zboran, M. Kolkus, L. Balušík, Počiatek, Váchalík, Černošík, Nemčík (68. J. Balušík), P. Babiar, M. Hrebík. Plevník: Štrbáň, Hladký (86. Budko), Jurčaga (46. Čižmárik), Brezničan, Mar. Kucharík, Gaňo, M. Ďurkech (80. Mir. Kremeň), Monček, F. Ďurkech, Nedeliak, Bednár. ŽK: Mar. Kucharík, Bednár, M. Ďurkech. Pred 400 divákmi rozhodovali Marušinec, Brundza, Kollár. (la)

Prejta – Pružina

1:1 (1:0)

V korektnom a slušnom zápase sa zrodila remíza. Postarali sa o ňu najskôr v 28. min kapitán domácich Malovec, ktorý po individuálnej akcii nedal strelou do ľavého rohu Pružinskému šancu. V 68. min obstrelil Mikušík brankára Uharčíka a zabezpečil hosťom bod. Prejta: Uharčík, Mikuš, Duras, Novosad (Porubčan), Bachar, Trnka, Laštinec, Turza, Bušík, Malovec, Hasidlo. Pružina: Pružinský, J. Jakubech, Kvaššay, L. Ondrejička, Kostka, D. Špánik, M. Jakubech, Ušiak, P. Haviar, Janúch (Čelko), Mikušík (Maslák). ŽK: M. Jakubech. Pred 200 divákmi rozhodovali Strýček, Dočár, F. Kováč. (jan)