Papradno – Pov. Bystrica

:0 (1:0) Domáci začali náporom, ale Jánošík v brá

Novodubničania čakajú stále na víťazstvo

3:0 (1:0)

Domáci začali náporom, ale Jánošík v bráne Ravenu svojich podržal pri šanciach Počiatka i Hrebíka. Kapituloval až v 33. min, keď Zboran z priameho kopu z dvadsiatich piatich metrov prestrelil múr. Druhý polčas začal lepšie Raven, no šance Pradeniaka a Polackého zneškodnil Španihel v bráne Papradna. Jeho proťajšok urobil v zápase jedinú chybu v 78. min, keď neudržal loptu v rukách po priamom kope a Počiatek ju bez problémov poslal do prázdnej brány. Už o dve minúty zvýšil na 3:0 po skrumáži po rohovom kope Peter Babiar. Hostia mohli znížiť, ale Pradeniak nastrelil v 85. min z priameho kopu iba brvno. Papradno: Španihel, M. Kolkus, Koreník, J. Balušík, Zboran, Počiatek, Klabník, Černošík (Patrik Babiar), Váchalík, Peter Babiar, M. Hrebík (Holiš). Pov. Bystrica: Jánošík, Heššo (Červenec), M. Pavlík, Bačík, Gardian, Kukučka, Boško, Martinka, Pradeniak, Polacký, Židek. ŽK: Koreník, Peter Babiar – Jánošík, Polacký, M. Pavlík. Pred 300 divákmi rozhodovali Marušinec, Oselský. (lej)

Prejta – B&B Sverepec

3:3 (2:2)

Súboj priniesol množstvo gólov, ale pekný futbal absentoval. Už v 5. min naznačil ambície hostí rýchly Stacha – 0:1. V 21. min zvyšoval Stacha už na 0:2, ale gól domácich na lopatky nepoložil. O tri minúty znížil Bušík, ktorý vystriedal zraneného Ronca. V 36. min vyrovnal kapitán Malovec a po príchode z kabín sa začínalo od začiatku. Hostia viedli i do tretice, keď trafil za Uharčíkov chrbát v 54. min Hôrkový. Šesť minút pred koncom zápasu vyrovnal z pokutového kopu Duras. Prejta: Uharčík, Ronec (Bušík), Kršák (Mikuš), Novosad (Trnka), Duras, Ondrušík, Kubiš, Turza, Pospíšil, Malovec, Hasidlo. Sverepec: Lašo, M. Zvak, P. Zvak (Klužák), Richtárik, Hôrkový, Gaňa, Kojtál, Folučka, Vojtek (Slamka), Stacha, Križan. ŽK: M. Zvak, Hôrkový. ČK: Pospíšil. Pred 150 divákmi rozhodovali Cíbik, Weissabel, J. Kováč. (jan)

Plevník – Beluša

3:0 (2:0)

Na ťažkom teréne sa domáci futbalisti pustili od úvodného hvizdu do svojho súpera, no narážali na koncentrovanú obranu Beluše, ktorú sa im nedarilo prekonať až do 40. min. Svoj tlak pretavili v gól až v spomínanej minúte, kedy otvoril skóre F. Ďurkech – 1:0. Ten istý hráč sa do streleckej listiny zapísal v záverečnej minúte prvého polčasu, keď premenil pokutový kop za podrazenie – 2:0. Hostia si v prvom polčase vypracovali jedinú šancu, no Kušíkovu strelu domáci gólman Štrbáň bravúrne zneškodnil. Plevníčania aj v druhom polčase do svojho súpera búšili, no zlomiť jeho odpor sa im podarilo iba raz – v 52. min pečatil M. Ďurkech na konečných 3:0. Plevník: Štrbáň, Hladký, Jurčaga, Brezničan, Čižmárik, Kremeň (M. Kucharík), M. Ďurkech, M. Gaňa, F. Ďurkech, Nedeliak, Bednár. Beluša: Kopčan (Bednár), Mužlay, Pilát, Slávik, Huťa, Medňanský, Kubena, Matúš (Vričan), Petríček, Kušík (Kučera), Boháčik. Pred 200 divákmi rozhodoval Hošo, asistovali mu Mičuda a Kováč. (chal)

Podmanín – H. Poruba

1:5 (1:0)

Na rozmočenom teréne boli súperi v úvode vyrovnaní. Vedenia sa ujali domáci, aj keď gól nedali. Strela z diaľky skončila za chrbtom P. Pučeka, keď zmenil jej smer J. Živčic. Futbal sa začal hrať po zmene strán zásluhou hostí. V 48. min vyrovnal Vojtek, ktorý preloboval z dvadsiatich piatich metrov brankára Podmanína. O dve minúty bolo už 1:2, keď využil hrubú chybu P. Kostelanského T. Staňo. Tretí gól padol po „voleji“ Vrábla k žrdi. V 75. min dal M. Staňo ml. na 1:4 a posledné slovo mal v 86. min Prostinák. Podmanín: Majtán, Mituník, P. Kostelanský, Letko, Trúchlik, J. Kostelanský, P. Gardian st., Puškár, J. Brigant, L. Brigant, P. Gardian ml. H. Poruba: P. Puček, Hofierka, P. Živčic, J. Staňo, J. Živčic, J. Meliš, M. Staňo st. (T. Staňo), M. Staňo ml., Prostinák, Vrábel (Suchomel), Vojtek. ŽK: P. Gardian ml. – M. Staňo ml. Pred 100 divákmi rozhodovali M. Mazán/KP, Brundza, Dočár. (maz)

N. Dubnica – Udiča

1:2 (1:0)

Zápas slabšej úrovne s množstvom nepremenených gólových príležitostí skončil víťazstvom šťastnejších hostí. Domáci sa ujali vedenia v 39. min gólom Lacka peknou strelou do šibenice. Na vyrovnanie čakali Udičania až do 75. min, keď sa zobudil strelec Chochel a strelou spoza šestnástky poslal loptu pod brvno. Záver patril hosťom, ktorí strhli víťazstvo na svoju stranu v 85. min. R. Doblej vybojoval loptu za šestnástkou a Chochel strelou po zemi dal na konečných 1:2. N. Dubnica: Noska, Prekop, Šošovička, Orosz, Michalík, Bakai, Berčík, Dohňanský, Ježík, Gazdík, Lacko. Udiča: Bašo, Seko (R. Doblej), Krátky (Bardík), Trško, Mikula, Milák, Cigánik, Drblík (Gardoň), Chochel, Doblej, Jágrik. ŽK: Bakai. Pred 100 divákmi rozhodovali Andová, Pivková, Lehotský. (do)

Ladce – Ilava

2:2 (0:1)

Zápas možno označiť ako ­duel nepremenených šancí, najmä zo strany domácich. V rozmedzí troch minút mohli rozhodnúť Koštialik či Jamrich, ale nemohúcnosť cementárov potrestal v 21. min Kňažek. Šťastie stálo pri Ladčanoch v 42. min, kedy Koyš vyhlavičkoval z bránkovej čiary istý gól. Ilava bola blízko ku gólu aj v úvode druhého polčasu. Jej hráči nastrelili žrď. V 71. min mohol vyrovnať Jamrich, ale Vrábela neprekonal. O tri minúty zahral Šedík trestný kop a Marián Habánek hlavou vyrovnal. V 79. min si jeden z najlepších hráčov na ihrisku, Kameništiak, poradil s obranou Ladiec – 1:2. O vyrovnanie sa postaral skúsený Prekop, keď hlavičkou prekonal Vrábla. Remíza bola spravodlivým odrazom zápasu. Ladce: Kučma, Šedík (Gavlák), Trenčan, Koyš, Prekop, Hudec (Beňak), Jamrich, Koštialik, Vyhnička, Porubčan (Michal Habánek), Marián Habánek. Ilava: Vrábel, Barkáč, Šedo, Balon, Poliak, G. Cabaj, Kňažek (Fulec), Marienka, Makas, Ptáček, Kameništiak. ŽK: Marián Habánek – Kameništiak. Pred 100 divákmi rozhodovali Kozina, Kvaššay. (jus)

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.