Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Bystričania ako poslední okúsili trpkosť prehry

Baník Karviná – MŠK Pov. Bystrica 33:21 (16:12) H

Baník Karviná – MŠK Pov. Bystrica 33:21 (16:12)

Hostia začali agresívne, dobre atakovali a v 2. min viedli 0:2. Baník zabral a o dve minúty bolo 2:2, no potom začali karvinské strelecké preteky s Tallom. Do 12. min na každý jeho gól odpovedali a v 12. min Vašek vyrovnal na 6:6. Vtedy Tallo trafil iba žrď a Farář prvýkrát dostal domácich do vedenia. Od stavu 8:7 prišla silná štvorminútovka Považanov, keď Tallo dvakrát a Jančík otočili v 19. min na prekvapivých 8:10. Hargašovci však šliapli na plyn a v 22. min bolo 11:10. Keď Kukučkovi, na ktorom sa spolu s Polakovičom prejavovala ešte únava po prekonanej chorobe, nevyšli dva strelecké pokusy, baníci pridali ďalšie štyri góly a za stavu 15:10 v 28. min bolo takmer rozhodnuté. Hoci Považania v oslabení stiahli na 15:12, posledné slovo mal Titkov zo sedmičky. V druhom polčase robilo hosťom najväčší problém „prepašovanie“ lopty na pivota i nepríjemná obrana domácich. V ich drese sa k veľkému výkonu rozohrával Brůna, ktorý šesťkrát skóroval. Hostia ešte raz zdvihli hlavy, keď od stavu 21:13 v 36. min sériou troch gólov znížili na 21:16. Lenže potom za deväť minút dokázal ďalšiu sedemgólovú šnúru prerušiť iba jediným gólom Tallo, takže v 48. min bolo prvýkrát o desať – 28:18. Za tohto stavu vystriedal Baďuru, ktorého viackrát nechali spoluhráči samotného proti domácim strelcom, Drápal. Ten mal hneď tri úspešné zákroky, a do konca ich pridal ešte sedem, vrátane chytenej sedmičky Prokopca. Tridsiatka „pad­la“ osem minút pred koncom, a keď v závere Stoklasovi chytil Galia sedmičku a posledný gól hostí padol už po čase, takže tí odišli z generálky na Ligu majstrov s dvanásťgólovou prehrou. No aspoň jeden úspech si pripísala výprava Považanov, pretože hádam najvernejší fanúšik Jarko Ružbacký vypálil domácim rybník, keď si odniesol prvú cenu z tomboly. Karviná: Galia, Slabý, Brůna 7, Konečný, K. Heinz 2, Prokopec 1/1, Titkov 3/3, Horák, Láclavík 2, Farář 1, Vašek 6, T. Heinz 2, Radčenko 2, Juříček 7/2. Tréner I. Hargaš. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Opoldík 2, Kukučka 3, Vicena, Stoklasa 2/2, Buchta 1, Korňan, Jančík 2, Cifra, Polakovič 3, Ďuriš, Nanák, Tallo 8. Tréneri R.Havlík a J. Kozák. Vylúčení: 4:2 na 2 minúty. Sedmičky: 7/6 – 3/2. Pred 600 divákmi rozhodovali Konečný a Ondráš.

Ostatné výsledky 6. kola: Zubří – ŠKP 24:26, Košice – Dukla 26:28, Frýdek Místek – Allrisk 32:21, Prešov – Sečovce 30:17, N. Zámky mali voľno.

11. Zubří 6 0 2 4 134:160 2

V stredu 2. 10. o 18. h hostí Pov. Bystrica doma Prešov a v nedeľu 6. 10. o 10.30 h odohrá úvodný zápas II. kola Ligy majstrov v Karvinej. Na tento zápas je možné prihlásiť sa v hale, kde je vždy od pondelka možné zohnať vstupenky na každý duel HIL. V prípade záujmu pôjde na sever Moravy autobus. (jš)