Ivan Chochel deklasoval futbalistov Podmanína

Pov. Bystrica – Ladce 0:0 Prvých 35 minút videli

Pov. Bystrica – Ladce

0:0

Prvých 35 minút videli diváci slabučký futbal. Začalo sa hrať až v závere polčasu a druhý bol konečne živší. V stretnutí, ktoré vyznelo celkovo ako priemerné, mohol strhnúť víťazstvo na stranu Ladiec v 88. min rýchly Porubčan, ale brankár Jánošík bol pozorný. Pov. Bystrica: Jánošík, J. Gardian, Bačík, L. Pavlík, Martinka, Kukučka (58. Bauer), Vala, Polacký (67. Ištok), Masaryk, Židek (46. Boško), Pradeniak. Ladce: Kučma, Beňák, Šedík, Koštialik, Prekop, Hromka, Hudec, Vyhnička (90. Kuman), Gav­lák (90. Mackura), Porubčan, Marián Habánek. ŽK: Ištok – Gavlák, Marián Habánek, Hudec. Pred 100 divákmi rozhodovali Kapila, Mičuda.

Ján Borčányi

Ilava – N. Dubnica

5:3 (0:1)

Postavenie v tabuľke predurčovalo víťaza, no hostia dokonale zaskočili Ilavu najmä v prvom polčase. Šošovička, Kasala i Ježík mali šancí dostatok, ale mali aj vychýlenú mušku. Ojedinele im kontrovali Marienka s Poliakom. V 30. min prišiel šok pre domácich, keď Ježík z trestného kopu vymietol pavučiny Cabajovej brány. Po umývaní hláv vybehli zo šatne Ilavčania ako vymenení. V 48. min zaskočil Šedo zo 40 metrov brankára hostí a o päť minút upokojil domácich Marienka. V zápätí vyrovnal po utešenej akcii Berčík. V 59. min nastala kuriózna situácia. Po rohu Balon trafil zle loptu, ktorá smerovala pod brvno. Dobiehajúci Michalík v snahe o zmenu jej dráhy ju poslal do siete – 3:2. O chvíľu zvýšil Pagáč na 4:2 a Milistenfer zachraňoval na bránkovej čiare, no Ptáček dal na 5:2. Marienka vyzvŕtal obranu i gólmana, ale netrafil. Domáci poľavili, čo využil v 86. min Ježík – 5:3. Ilava: T. Cabaj, Barkáč, Šedo, Kňažek (Ptáček), Poliak, G. Cabaj, Puček (Fulec), Marienka, Makas, Pagáč (Balon), Kameništiak. N. Dubnica: Noska, Milistenfer, Ježík, Šošovička (Ovečka), Michálik, Berčík, Prekop, Bakai, Kasala, Lacko, Balon. ŽK: Pagáč – Milistenfer. Pred 120 divákmi rozhodovali Pajerchin, Dočár. (dem)

Udiča – Podmanín

4:0 (3:0)

V bojovnom a slušnom zápase potvrdila Udiča úlohu favorita a zaslúžene zvíťazila. Veľmi dobrý výkon podal jediný strelec zápasu Ivan Chochel. Ten otvoril skóre už v 5. min z pokutového kopu. V 18. min pridal druhý gól po centri Matušíka. Minútu pred odchodom do kabín zavŕšil čistý hattrick po rovnakej akcii, len z opačnej strany. Hostia Baša takmer neohrozili, naopak v 80. min po samostatnom úniku uzavrel účet duelu Chochel, ktorý preloboval brankára. Udiča: Bašo, Gardoň, Biel, Trško, Harvánek (Jágrik), Milák (Drblík), Cigánik (Piroš), Matušík, Chochel, Doblej, Mikula. Podmanín: Majtán, Šaradín, P. Kostelanský, J. Brigant st. (M. Kostelanský), Ľ. Brigant, Trúchlik, Letko, J. Brigant ml., Puškár, P. Gardian, J. Kostelanský. Pred 200 divákmi rozhodovali Švec, Petrušek. (dob)

H. Poruba – Plevník

1:1 (1:1)

Návšteva kola videla veľmi dobrý zápas. „Snažili sme sa ho čo najlepšie zabezpečiť. Dopredu avizovaná návšteva fanúšikov Plevníka a zákulisné reči o nepríjemnostiach velili postaviť silnú usporiadateľskú službu,“ povedal Pavol Puček. V 6. min mieril Bednár tesne vedľa. O dve minúty udrelo na druhej strane, keď po trestnom kope Mráza hlavičkoval Hofierka nechytateľne loptu za Štrbáňov chrbát. Po strelách Vrábela a F. Ďurkecha prišla sporná 35. min. Po jasnom ofsajde mali dvaja hráči pred brankárom Pučekom už jednoduché vyrovnať. Šampón Luhový cez prestávku priniesol tlak H. Poruby, ale gól nie. Domáci nevedeli zúročiť šance, čo dokumentoval aj v 67. min Vojtek, keď hlavičkoval z päťky nad. M. Staňo a opäť Vojtek gól nedali, a tak mohol po jednom z brejkov rozhodnúť v 78. min Brezničan, ktorý mieril nad. „Tak, ako sme sa pred zápasom báli možných nepríjemností, musím fanúšikov Plevníka pochváliť. Slušne povzbudzovali, ako sme sa pred zápasom dohodli s potrestaným A. Kovačinom, ktorý nepripustil žiadne neprístojnosti z ich strany,“ skonštatoval Pavol Puček. H. Poruba: P. Puček, Hofierka, P. Živčic, J. Staňo, J. Živčic, J. Meliš (T. Staňo), M. Staňo st., Mráz, Prostinák, Vrábel, Vojtek, (Suchomel). Plevník: Štrbáň, Hladký, (M. Kucharík), Jurčaga, Turčáni, Čižmárik, J. Kucharík (Brezničan), M. Ďurkech, Gaňo, F. Ďurkech, Nedeliak, Bednár. ŽK: Mráz, Prostinák, J. Staňo – Nedeliak, J. Kucharík. Pred 600 divákmi rozhodovali Marušinec, Dobrodenka, M. Mazán – KP. (pu)

Beluša – Pružina

2:0 (1:0)

Skóre otvoril už v 5. min Kušík, ktorý využil Petríčkovu prihrávku. Kubena potom mieril nad a arbiter neuznal gól hostí pre ofsajd. V 24. min bežal na brankára Petríček, ale Pružinský jeho strelu vyrazil. Rovnako dopadol priamy kop Mužlaya po polhodine hry. Úvod druhého polčasu sa hral medzi šestnástkami. V 60. min mieril Ondrejička a o chvíľu Korec nad. V 64. min hlavičkoval Petríček zblízka do rúk brankára hostí. O päť minút hlavičkoval Kušík po aute už presne – 2:0. Gól nepriniesli strely Mužlaya a Matúša. Znížiť mohol D. Špánik, ale Gombár loptu vyrazil. Gólmana domácich zastúpil na bránkovej čiare po hlavičke Mikušíka Huťa. Beluša: Gombár, Mužlay, Pilát, Slávik, Huťa, Medňanský, Kubena (80. Kučera), Vyhnička (80. Matúš), Petríček (70. Vričan), Kušík, Boháčik. Pružina: Pružinský, J. Jakubech, A. Špánik, Ondrejička, Kostka, I. Kardoš (80. Kvaššay), Ušiak, V. Haviar, Korec, Mikušík, D. Špánik. ŽK: Boháčik, Huťa – Ondrejička, A. Špánik, Ušiak, I. Kardoš. Pred 300 divákmi rozhodovali Bezdeda, Zvak, Bušovský. (duš)

Borčice – Prejta

0:0

Prevaha domácich priniesla šance, ale Novosedliak a Kasenčák skóre nezmenili. Dvakrát ohrozili Hudcovského aj hráči Prejty, no do šatní odchádzali oba celky za stavu 0:0. Obraz hry sa príliš nezmenil ani v druhej štyridsaťpäťminútovke. Tomanica, Kopačka a Filo sa nepresadili. V 75. min mal najbližšie ku gólu Filo, po ktorého strele skončila lopta na brvne. V nervóznom závere musel predčasne pod sprchy Malovec. Borčice: Hudcovský, Holomáň, Suchý, Tomanica, Bobot, Solin (Nomilner), Kasenčák (Veselý), Burdej, Novosedliak, Kopačka, Filo (Škripec). Prejta: Uharčík, Mikuš, Kršák, Duras, Bachar (Novosad), Ondrušík (Ronec), Kubiš, Turza, Bušík, Malovec, Hasidlo. ŽK: Kopačka, Tomanica, Veselý – Duras, Kubiš, Malovec. ČK: Malovec. Pred 100 divákmi rozhodovali Hošo, Kollár, Kozina. (ve)

B&B Sverepec – Papradno

1:1 (1:0)

Priemerné stretnutie mnoho futbalovej krásy neprinieslo. Bojovalo sa o každú loptu a boj medzi šestnástkami najskôr prerušila Hrebíkova strela v páde v 8. min, čo bolo na dlhé chvíle všetko. Ťažký terén robil obom celkom veľké problémy, a tak chýbali pekné kolmé pasy či prihrávky. V 40. min zobudil divákov Folučka, ktorý zaznamenal stý gól vo futbalových súťažiach dospelých. Na jeho technicky zahratý priamy kop nemal prikrátky Španihel šancu. Po zmene strán začali aktívnejšie hostia, ktorí mali súpera pod tlakom. V 50. min hlavičkoval zblízka Hrebík iba do rúk Lašša. O desať minút natiahol gólman Papradna poriadne Gaňa. V 73. min prekvapila delovka L. Balušíka spoza šestnástky, no chýbalo jej niekoľko centimetrov. O štyri minúty po rohu hlavičkoval L. Balušík do žrde a odrazenú loptu poslal Hrebík do siete – 1:1. Na prekvapenie všetkých ukončil arbiter v 85. min stretnutie. Sverepec: Laššo, M. Zvak, Slamka (66. Valášek), Richtárik, P. Zvak, Gaňa, Vojtek, Folučka, Biel (58. Klužák), Stacha, Križan. Papradno: Španihel, M. Kolkus, Zboran, J. Balušík, L. Balušík, Počiatek, Klabník, Černošík, Váchalík, Babiar, Hrebík. ŽK: M. Zvak – M. Kolkus. Pred 100 divákmi rozhodovali Weissabel, Poruban, J. Mazán. (spracoval mk)

1. H. Poruba 8 6 2 0 19:5 20

2. Plevník 8 5 1 2 24:10 16

3. Prejta 8 4 2 2 14:5 14

4. Ilava 8 4 2 2 14:10 14

5. Borčice 8 4 2 2 11:8 14

6. Beluša 8 4 1 3 17:14 13

7. Pružina 8 4 1 3 20:17 13

8. Udiča 8 4 0 4 12:15 12