Doma začali víťazne, u súperov vyšli naprázdno

HK 95 Pov. Bystrica – Michalovce 2:0 (2:0, 0:0

HK 95 Pov. Bystrica –

Michalovce

2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Úvodný duel novej sezóny veľa hokejovej krásy nepriniesol. Prvú šancu mal hosťujúci Mihaľo, ale Holáka zastúpili obrancovia. O dve minúty sa situácia opakovala, tentoraz vypichol gólman panterov puk hráčovi Michaloviec hokejkou. V 5. min po spolupráci Ladeckého s Molnárom otvoril skóre Chládek. O dve minúty využil Nosek v presilovke závar pred Hurajtom – 2:0. Tréner Hrabčák si zobral oddychový čas a málokto na zimnom štadióne tušil, že už gól v tomto stretnutí neuvidí. V priemernom zápase vzrušila divákov až šanca Zálužického v presilovke Michaloviec a ďalších desať minút sa nebolo na čo dívať. V 23. min netrafil v dobrej pozícii Hajduk sám pred Holákom a z protiútoku ponúkol Švirec Chládka, ale ten nepochodil. O dve minúty mohol zvýšiť najskôr po prihrávke Löflera Zelenka a po ňom Nosek, no brankár Michaloviec mal svoj deň. V 28. min nastrelil Zelenka žrď a Kopasovu strelu zneškodnil brankár panterov. Tlak Považskobystričanov narastal a rástlo aj množstvo šancí. Ostreľovanie brány východniarov pri presilovkách však ovocie neprinieslo, rovnako ako tutovka Talajku, ktorý prehodil odkrytú bránu. Góly: Chládek, Nosek. Vylúčení: 4/6, Mižák 10 min. Presilovky: 1/0. Oslabenia: 0/0. Pov. Bystrica: Holák, Bielik, Ladecký, Löfler, Nosek, Zelenka, Glonec, Zaťko, Filo, Martinka, Talajka, Stráňovský, Repáč, Chládek, Molnár, T. Hlušek, Trajčík, Lokaj, Švirec. Tréner J. Šimčík, asistent J. Stráňovský. Michalovce: Hurajt, Hupka, Boháč, Mihaľo, P. Mižák (31. – 40. V. Kločanka), M. Mižák, Stričko, Stripai, Bušány, Szabadoš, Kanóc, Kelemen, Hajduk, Kachnič, Zálužický. Tréner J. Hrabčák. Pred 700 divákmi veľmi dobre rozhodovali Baluška, Ondek, Pavlovič.

HK Spartak Dubnica –

Prievidza 8:3 (2:2, 4:0, 2:1)

Súperi sa stretli už v príprave na tento ročník a duel vyznel jednoznačne v prospech domácich. Rovnako tomu bolo aj v tomto zápase. Skóre síce „načal“ Ozimák, ale to bol jediný moment stretnutia, kedy hostia viedli. Po presných zásahoch Jakubíka a Kurica v rozpätí štyroch minút síce opäť Ozimák vyrovnal, ale to bolo zo strany baníkov na dlhú dobu všetko. Rozhodla prostredná dvadsaťminútovka a premieňanie presiloviek. V 29. min dal tretí gól Dubnice obranca Baráth a po ňom sa dvakrát úspešne zapísal medzi strelcov Žitňanský. Po Trokanovom góle bolo všetko jasné – 6:2. Štábel už svojím gólom nemohol vykresať ani chabú nádej, pretože po ňom vyberal puky spoza svojho chrbta iba gólman Štanga. Toho prestrelili v 52. min Šimko a o päť minút naposledy Kolínek. Vylúčení: 6/8. Presilovky: 3/0. Oslabenia: 0/0. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Sakaláš, Jakab, Hajas, Šimko, Pažitka, Jakubík, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Beták, Kuric, Matejka. Tréner P. Bohunický. Prievidza: Štanga, Cebák, Mokrý, Zajíček, Šimo, Kozár, Gajda, Minárech, Dušička, Kaláber, Sibert, Ozimák, Štefík, M. Nemček, Lauko, Paták, Štábel, Kerata, Kliment, Tomášik. Tréner M. Brusil. Pred 300 divákmi rozhodovali D. Marcinko, Lokšík, Babic.

Ostatné výsledky 1. kola: Senica – Trebišov 5:1, Prešov – B. Bystrica 4:1, Ružinov – Topoľčany 0:4, Zvolen B – Nitra 1:0.

Nitra – HK 95 Pov.

Bystrica 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Súboj bývalého extraligistu s pantermi nebol až takou jednoznačnou záležitosťou. V drese Nitry sa predstavilo viacero Žilinčanov, ktorí si mali s bývalými spoluhráčmi určite čo povedať. Po vyrovnanom úvode prišla v polovici tretiny nepríjemná minútová sprcha, počas ktorej lovil inak veľmi pozorný Holák zo siete puky po strelách Plichtu, ktorý potrestal vylúčenie Lokaja a S. Salijiho. Stretnutie bolo zbytočne nervózne a trestná lavica pripomínala čakáreň u zubára. V druhej tretine si súper Nitry vypracoval i niekoľko príležitostí, no kontaktný gól neprišiel. Panterov podržal Holák, ale toho napokon do tretice prekonal v 43. min Š. Ružička a o výsledku bolo rozhodnuté. Posledné slovo mal tri minúty pred koncom Štepanovský. Góly: Plichta, S. Saliji, Š. Ružička, Štepanovský. Vylúčení: 8/8, Kašša, G. Saliji, Zaťko 5 + DKZ. Presilovky: 1/0. Oslabenia: 0/0. Nitra: Brňo, P. Košťál, P. Ivčic, P. Slovák, Socha, Barto, B. Majeský, Štepanovský, T. Chrenko, Plichta, Poljaček, Groma, G. Saliji, Marták, M. Chrenko, Š. Ružička, Krausz, Kašša, S. Saliji. Tréner S. Chlebec. Pov. Bystrica: Holák, Ladecký, Bielik, Glonec, Dráb, Stráňovský, Repáč, Zaťko, Zelenka, Nosek, Löfler, Filo, Martinka, Talajka, T. Hlušek, Molnár, Mužík, Švirec, Trajčík, Lokaj. Tréner J. Šimčík asistent J. Stráňovský. Pred 800 divákmi rozhodovali F. Mihálik, Ondek, Mészároš.

Senica – HK Spartak

Dubnica 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Keď po góloch Kurica a Žitňanského v prvej tretine viedli hostia 0:2, zdalo sa, že môžu pomýšľať minimálne na bod. Potom však prišla strelecká paráda Bohuša, ktorý znížil na rozdiel gólu a po presnom zásahu Šimka v 32. min dokonca dvomi gólmi vyrovnal. Tým posadil na koňa Senicu, ktorá rozhodne nepatrila k lídrom po strate sponzora o päť minút dvanásť pred súťažou. V poslednej tretine dali gól iba domáci Krumpál v 44. min a po ňom o šesť minút neskôr Vodrážka. Góly: Bohuš 3, Krumpál, Vodrážka – Kuric, Žitňanský, Šimko. Vylúčení: 4/5, Vodrážka 10 min. Presilovky: 2/1. Oslabenia: 0/0. Senica: Kosa, Klečko, Londarev, Rekem, Dirnbach, Sakmár, Foltín, Lenár, Bohuš, Krumpál, Vítek, Vodrážka, Grill, Prokop, Vadrna, Szöke. Tréner J. Lehocký. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Jakab, Sakaláš, Staňo, Hajas, Šimko, Pažitka, Jakubík, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Betka, Kuric, Matejka, Ižvolt, Bobík, Masaryk. Tréner P. Bohunický. Pred 1200 divákmi rozhodovali Müller, Lokšík, M. Novák.

Ostatné výsledky 2. kola: Trebišov – Michalovce 3:2, B. Bystrica – Zvolen B 2:3, Topoľčany – Prešov 3:1, Prievidza – Ružinov 3:0.

V 3. kole sa v utorok 17. septembra o 17. h stretnú: Pov. Bystrica – B. Bystrica, Dubnica – Trebišov, Ružinov – Senica, Prešov – Prievidza, Zvolen B – Topoľčany, Michalovce – Nitra. (mk)

12. Ružinov 2 0 0 2 0:7 0

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?