poučiteľný. Napriek mladému veku už bol súdne trestaný, no osud pokúšal stále. Pri nedávnom zaistení mal na konte už päť vlamačiek do rodinných domov v Trenčíne. Väčšinou sa mu darilo, pretože majitelia neboli doma a otvorené pivničné či kúpeľňové okná ho priam lákali. Smola sa mu nalepila na päty až pri predposlednej lúpeži. Zvyčajným spôsobom vnikol do domu a začal s jeho „prehliadkou“. V jednej miestnosti sa mu zapáčila návliečka na vankúš, tak si ju zobral so sebou. Zrejme predpokladal, že jeho úlovok bude bohatší a bude si ho môcť do nej uložiť. V ďalšej izbe ho však čakalo prekvapenie. No nielen jeho.
Dvadsaťpäťročná majiteľka spokojne spala, keď ju zrazu vyrušili nezvyčajné zvuky. Otvorila oči a oproti nej stál neznámy muž. Pud sebazáchovy ju prinútil ku kriku: „Čo tu robíte?“ Ohúrený návštevník sa na jej výkrik prebral a utiekol aj so svojím malým lupom. Majiteľka síce okamžite zavolala na políciu, ale Tomášovi šťastie ešte prialo. O tri dni sa rozhodol využiť ho znova. Tentoraz odchádzal z domu riadne ovešaný. To však ešte netušil, že už mu je polícia v pätách. Na základe indícii, ktoré kriminalisti získali od poškodenej pri predchádzajúcej lúpeži, ho zakrátko zaistili. Pri vyšetrovaní sa zistilo, že Tomáš má na konte aj ďalšie tri krádeže. Počas niekoľkých týždňov stihol nakradnúť veci za viac ako stoštyridsaťtisíc korún. Pri domovej prehliadke kriminalisti niektoré odcudzené predmety našli a budú vrátené majiteľom. No s ďalšími sa asi budú musieť rozlúčiť.
„Tomáš bol obvinený z trestného činu krádeže a porušovania domovej slobody. Od tridsiateho augusta je vo väzbe v Leopoldove, kde čaká na súdne pojednávanie,“ dokresľuje súčasný osud mladíka hovorca Okresného riaditeľstva PZ v Trenčín Pavol Kudlička. V prípade odsúdenia hrozí mladému delikventovi trest vo výške dva až tri roky. (vž)