Z víťazstva sa tešili aj v Sverepci a Podmaníne B

Z víťazstva sa tešili aj v Sverepci a Podmaníne

Borčice – Pov. Bystrica

4:1 (2:0)

Vyrovnaný priebeh prvého polčasu narušil v 5. min najskôr Burdej hlavičkou po rohu a tri minúty pred koncom polčasu Suchý bombou z 30 metrov. V druhej časti hry ovládli hru Borčice a hosťom pomaly dochádzal dych. V 50. min dal na rozdiel triedy Filo, a keď pridal Burdej hlavou štvrtý gól, bolo s Ravenom zle-nedobre. Jeho česť zachránil v 79. min Bauer. Perličkou bolo striedanie brankárov v domácom drese o chvíľku neskôr, keď zraneného Janíčka vymenil Veselý. Borčice: Janíček (Veselý), Holomáň, Suchý, Tomanica, Matuščin, Solin (Vraník), Kasenčák, Burdej, Nomilner (Škripec), Kopačka, Filo. P. Bystrica: Jánošík, Bauer, Pavlík, Gardian (Boško), Polacký, Kukučka, Masaryk, Martinka, Pradeniak, Vala (Moško), Židek. ŽK: Bauer. Pred 100 divákmi rozhodovali Kapila, V. Kováčik, Dohnanská. (ve)

B&B Sverepec – Beluša

5:3 (2:3)

Kto nevidel, ten neuverí. Aj tak sa dal označiť duel jednobodového Sverepca s Belušou. Už v 3. min rozvlnil sieť po rohu hlavou Kušík – 0:1. O dve minúty však Biel vyrovnal. Na ďalší gól v streleckých dostihoch čakali diváci do 27. min, kedy využil chybu obrany Petríček – 1:2. Minútu pred odchodom do kabín sa situácia opakovala a Beluša viedla 1:3. Vzápätí zahrával Gaňa priamy kop a Kubena si loptu poslal do vlastnej siete. O troch bodoch rozhodol úvod druhej časti duelu. V 51. min po trestnom kope vyrovnal Stacha a o dve minúty po faule na Biela premenil pokutový kop Gaňa. Futbal sa potom vytratil, no domáci potvrdili v 87. min dokonalý obrat, keď po priamom kope predĺžil loptu hlavičkou Stacha, Kopčan ju podbehol a Bielik mal pred prázdnou bránou času dosť – 5:3. Sverepec: Laššo, Žilinčík (33. Vojtek), Klužák (46. Zvak), Štedrák, Richtárik, Gaňa, Bielik, Hôrkový, Baránek (46. Stacha), Biel, Križan. Beluša: Gombár (61. Kopčan), Zbín (46. Kozma), Pilát, Slávik, Huťa, Medňanský, Kubena, Kvasnica, Petríček, Kušík, Boháčik. ŽK: Gombár, Pilát. Pred 80 divákmi rozhodovali Strýček, Švec, Lehotský. (mk)

Papradno – H. Poruba

0:4 (0:2)

Prvú šancu mal domáci Chrapko, no potom prevzal iniciatívu súper. „Chýbalo nám síce päť hráčov, ale hostia potvrdili povesť dobrého mužstva a zaslúžene vyhrali,“ povedal po zápase S. Lališ. V závere polčasu skórovali P. Živčic televíznym gólom do šibenice a Prostinák. Ten dal aj tretí úspech H. Poruby. Skóre uzavrel M. Staňo utešenou strelou z 20 metrov. Papradno: Španihel, M. Kolkus, E. Kolkus, Lejčík (73. Patrik Babiar), Počiatek, Klabník, Jašík (46. Nemčík), Váchalík, Chrapko (46. Holiš), Peter Babiar. H. Poruba: P. Puček, T. Staňo, P. Živčic (88. M. Meliš), J. Staňo, J. Živčic, J. Meliš, M. Staňo (81. Michalec), Mráz, Prostinák (79. R. Puček), Vrábel, Vojtek. ŽK: Váchalík – Prostinák. Pred 400 divákmi veľmi dobre rozhodovali J. Kováč, Weissabel, Koleno. (lal)

Prejta – Udiča

3:0 (1:0)

Úvod kvalitného stretnutia vôbec nenaznačoval, že skončí rozdielom triedy. Šance na otvorenie skóre mali obaja súperi, no do prestávky poslal loptu za brankárov chrbát iba domáci Malovec. Keď pridal aj druhý gól, začala prevaha Prejty. Jej víťazstvo korunoval Bušík. Dobrý výkon podali obaja brankári. Prejta: P. Porubčan. Ronec (Goga), Kršák, Novosad, Bachar, Bušík (Trnka), Kubiš, P. Turza, Mikuš, Malovec, M. Porubčan. Udiča: Bašo, Gardoň, Biel, Trško (Bardík), Harvánek, Milák (Seko), Cigánik, Matušík, Chochel, Doblej, Jágrik. ŽK: Matušík, Seko. Pred 250 divákmi dobre rozhodovali Pajerchin, Dobrodenka, Oselský. (jan)

Pružina – Ilava

2:1 (0:0)

Technickejší hostia a snaživí domáci sa zaslúžili o dramatický zápas. Marienkovu strelu Pružinský kryl a Jakubechovi chýbal k lopte krôčik. Potom sa zastreľovali Kameništiak s Cabajom. V 33. min nastrelil Mikušík ľavú žrď. V závere polčasu zachraňoval domáci gólman pred Kameništiakom a I. Kardoš netrafil prázdnu bránu. V 52. min zabudla obrana na Kameništiaka – 0:1. Zdalo sa, že Ilava si odvezie tri body, ale... V 87. min Korec prehodil Vrábela a v nastavenom čase po najkrajšej akcii ušiel Korec, ktorý naservíroval loptu Mikušíkovi – 2:1. Pružina: Pružinský, J. Jakubech, A. Špánik (77. P. Haviar), Ondrejička, Kostka, I. Kardoš, Vrábel (55. D. Špánik), Ušiak, V. Haviar (46. Topor), Korec, Mikušík. Ilava: Vrábel, Barkáč, Šedo, Ilončiak, Poliak, Balon, Cabaj, Marienka, Makas, Puček, Kameništiak (87. Kňažek). Pred 320 divákmi rozhodovali Brundza, Andová, Krčmárik. (dem)

Plevník – Ladce

6:1 (4:0)

Zápas mal jednoznačný priebeh. „Jednoducho sme vybuchli,“ poznamenal po stretnutí znechutený M. Just a mal pravdu. Domáci boli lepší na všetkých postoch, slabučká hra Ladiec bez dôrazu nemohla priniesť úspech. Z podpriemeru vyšli so cťou len Šedík a Vyhnička. V 7. min načal hostí F. Ďurkech, ktorý skóroval aj v 12. a 43. min. Čistý hattrick mu pokazil v 28. min Nedeliak. Deravá obrana Ladiec inkasovala Mončekom aj v úvode druhého polčasu, jedinú odpoveď dal v 53. min Šedík – 5:1. Na 6:1 deklasoval hostí v 75. min Monček. Plevník: Štrbáň, Hladký (Brezničan), Jurčaga, Turčány, Čižmárik (Gaňo), J. Kucharík, M. Ďurkech, Monček, F. Ďurkech, Nedeliak (Ma­rián Kremeň), Bednár. Ladce: D. Porubčan, Šedík, Trenčan, Koyš, Beňak, Kuman (Chleban), Hromka, Koštialik, Vyhnička, Ľ. Porubčan (Gavlák), Hudec (Váň). ŽK: Turčány, J. Kucharík – Ľ. Porubčan, D. Porubčan, Koyš, Gavlák. Pred 200 divákmi rozhodovali Turčan, Marušinec, Bezdeda. (jus)

Podmanín – N. Dubnica

1:0 (1:0)

Rušný zápas dvoch posledných celkov, ktoré zatiaľ nebodovali, priniesol dostatok šancí. Ujala sa však iba jedna. V 29. min premenil P. Kostelanský st. pokutový kop za ruku v šestnástke. Potom hra upadla a lopta sa pohybovala medzi šestnástkami. Šance už neprišli, a tak sa z troch bodov tešili napokon domáci. Podmanín: P. Kostelanský ml., L. Kostelanský (Majtán), P. Kostelanský ml., P. Šaradín, J. Brigant st., J. Kostelanský, M. Šaradín, P. Gardian, J. Brigant ml., Šprocha (Guniš), M. Kostelanský. N. Dubnica: Noska, R. Milistenfer, Šošovička, Orosz, Michalík, Berčík, Tomeček (M. Prekop), Dohňanský (I. Prekop), Kasala, M. Milistenfer, Lonc (Lacko). ŽK: Šaradín – Tomeček. Pred 80 divákmi rozhodovali Pagáč, Mičuda, Pivková. (ju)