I. trieda 4. kolo

Bez prehry zostala už iba Horná PorubaP. Bystrica

– Podmanín

5:0 (2:0)

Len s deviatimi hráčmi sa postavili na trávnik hráči Podmanína, a tak bolo iba otázkou času, kedy padne gól. V 29. min dal Martinka peknou strelou na 1:0. O chvíľu P. Kostelanský st. takmer vyrovnal. Keď sa zdalo, že sa hostia ubránia, prišiel gól z kopačky Bauera. Po treťom góle Pradeniaka chceli hostia skorigovať z trestného kopu, ale ten sa „neujal“. V 72. min bolo po Masarykovej strele už 4:0. Nepriaznivé skóre neznížil ani P. Gardian. Dve minúty pred koncom ukončil skóre hrajúci tréner Vala. Pov. Bystrica: Jánošík (73. Španihel), J. Gardian, Bačík, Pavlík, Martinka, Kukučka, Vala, Pradeniak, Masaryk, Bauer (86. Polacký), Židek (69. Heššo). Podmanín: P. Kostelanský ml., Šprocha, P. Kostelanský st., J. Kostelanský, Játi, Majtán, Kolek, Ľ. Brigant, P. Gardian. ŽK: J. Gardian. Pred 175 divákmi rozhodoval Strýček, za asistencie F. Kováča a Pivkovej.

Ján Borčányi

N. Dubnica – Plevník

0:3 (0:0)

Domáci, ktorí sa boria s problémami, nastúpili na zápas iba vďaka Jozefovi Prekopovi. Nebyť jeho obetavej práce, tak by sa nedeľňajšie zápasy určite nehrali. V drese N. Dubnice sa predstavilo päť nových hráčov, ktorí sa musia ešte s kolektívom zohrať. V prvom polčase mali hostia miernu prevahu, ale gól nepadol. Po zmene strán sa však skúsenejší súper presadil. V 54. min otvoril skóre z trestného kopu M. Gaňo – 0:1. O deväť minút F. Ďurkech peknou strelou z dvadsiatich metrov zvýšil na 0:2. Konečné skóre upravil po kombinačnej akcii umiestnenou strelou k žrdi striedajúci Monček. O problémoch v klube svedčí aj to, že hráči i funkcionári sa opäť museli skladať na rozhodcov a v tejto neľahkej situácii, ak im nik nepomôže, je ohrozený aj ich štart v Podmaníne o týždeň. N. Dubnica: Ďuriš, Lysáček (Kosač), I. Prekop, Orosz, Michalík (M. Prekop), Bakai, Berčík, Milistenfer, Kasala, Lonc (Lacko), Balon. Plevník: Štrbáň, Marián Kremeň, Jurčaga, Turčány, Čižmárik (Hladký), J. Kucharík (Monček), Miroslav Kremeň, Kocúr (Tomaník), F. Ďurkech, M. Gaňo, M. Ďurkech. Pred 300 divákmi rozhodovali Koleno, Kollár. (r)

Ladce – Pružina

1:2 (1:0)

Vlažný úvod hostí a zvlhlá muška domácich poznamenal celý zápas. Už v 6. min nepremenili domáci prvý pokutový kop, ktorý zneškodnil brankár Pružiny. Ten nahneval cementárov aj o šesť minút, keď vyrazil ďalšiu jedenástku, no Kuman s pomocou žrde poslal loptu do siete – 1:0. Hostia postupne hru vyrovnali, ale šance nepremenili. Druhý polčas začali lepšie hráči Pružiny, ktorí boli rýchlejší a mali loptu častejšie na kopačkách. V 65. min vyrovnal Korec a Pružina mohla pridať ďalšie góly, no tentoraz sa vyznamenal brankár Ladiec, ktorý zlikvidoval dve tutovky. V závere priala šťastena odvážnemu, keď v 90. min zabezpečil Mikušík hosťom tri body. Ladce: Faturík, Koyš, Koštialik, Šedík, Michal Habánek (Váň), Kuman, Vyhnička, Marián Habánek, Hudec (Gavlák), Porubčan, Hromka. Pružina: Pružinský, A. Špánik, A. Kostka, J. Jakubech, D. Topor (Ondrejička), Ušiak, A. Kardoš, I. Kardoš, Vrábel, Korec, Mikušík. Rozhodovali Dobrodenka, J. Mazán, Brundza. (špa)

Ilava – Prejta

1:0 (1:0)

Od úvodného hvizdu sa hostia zahryzli do súpera, ktorý neinkasoval iba vďaka Tomášovi Cabajovi. Brankár Ilavy zneškodnil strely Malovca, ktoré mohli skončiť v sieti. Jedna z nich sa obtrela o brvno. V 23. min po samostatnej akcii prekonal inak dobre chytajúceho Porubčana v bráne Prejty Marienka. Druhý polčas zmenil duel po tutovke Malovca na hodový zápas, v ktorom zaujalo iba brvno Marienku a jeho dva samostatné úniky. Potom už iba šanca Fuleca, ktorý držal loptu pridlho. V závere domáci s prehľadom kontrolovali vývoj stretnutia. Ilava: T. Cabaj, Barkáč, Šedo, Ilončiak, Poliak, B. Cabaj, Kňažek (Pagáč), Marienka, Makas, Puček (Fulec), Kameništiak. Prejta: P. Porubčan, Ronec (Trnka), Kršák, Novosad, Bachar, Turza, Kubiš, Cíbik (Mikuš), Bušík (Pospíšil), Malovec, M. Porubčan. ŽK: Makas, Fulec, Ronec, Malovec. Pred 200 divákmi rozhodovali Weissabel, Oselský, Petrušek. (miš)

Udiča – Papradno

3:1 (3:0)

Dá sa povedať, že po dvanástich minútach bolo po futbale. Domáci trpeli doposiaľ streleckou mizériou, veď v troch kolách dali iba dva góly. V 2. min napálil loptu Chochel z voleja pod brvno a o tri minúty sa trafil Biel, keď dorážal po bombe z trestného kopu Dobleja loptu odrazenú od brvna za chrbát gólmana Papradna. V 12. min bolo po Chochelovej strele 3:0. Skóre mohlo byť i vyššie, ale Matušík a Cigánik svoje sóla nepremenili. V 61. min znížil striedajúci O. Nemčík na rozdiel dvoch gólov, ale tlak Papradna už túžobnú remízu nepriniesol. Udiča: Bašo, Biel, Trško, Doblej, Gardoň, Milák, Harvánek (Krátky), Jágrik (Piroš), Matušík, Chochel (Bardík), Cigánik. Papradno: I. Nemček, E. Kolkus, Klabník, M. Kolkus (Lališ), Koreník, Chrapko (O. Nemčík), Lejčík (Babiar), Váchalík, L. Balušík, Počiatek, Čiernik. ŽK: Jágrik, Biel, Matušík – E. Kolkus, Čiernik, Koreník. Pred 300 divákmi rozhodovali Turčan, Marušinec. (lie)

H. Poruba – B&B Sverepec

4:1 (3:1)

Nápor domácich priniesol Vojtekovu žrď v 7. min a tutovku Bielika na druhej strane, ktorý sám pred bránou netrafil. V 17. min sa lopta „motala“ v šestnástke po osi Vojtek, M. Staňo, Prostinák – 1:0. O osem minút spálil tutovku M. Staňo, no o chvíľu sa najlepšie zorientoval na hranici šestnástky a zvýšil na 2:0. V 31. min mieril P. Živčic tesne nad a M. Staňo prehodil nielen brankára, ale i bránu. V 35. min po nedorozumení obrany trafil v páde najlepší hráč hostí Križan hlavičkou do siete. O šesť minút uzavrel skóre polčasu po prihrávke Vrábela Vojtek. Futbal sa páčil divákom aj po prestávke zásluhou oboch celkov. V 58. min oplatil gólovú prihrávku Vrábel Vojtekovi – 4:1. O osem minút mohol znížiť Richtárik a po Križanovej strele zasiahol bravúrne brankár Puček. Sympatické na hosťoch bolo, že sa nevzdali ani za nepriaznivého stavu, čo dokumentoval v záverečnej šanci Lieskovský. H. Poruba: P. Puček, Hofierka, P. Živčic, J. Staňo, J. Živčic, J. Meliš, M. Staňo, Mráz (Suchomel), Prostinák, Vrábel (M. Meliš), Vojtek (R. Puček). Sverepec: Laššo, L. Biel (Žilinčík), Štedrák, Klužák, Valášek (Slamka), Gaňa, Vojtek, Richtárik (Lieskovský), Bielik, Stacha, Križan. ŽK: J. Staňo. Pred 300 divákmi rozhodovali V. Kováčik, Pagáč. (pu)

Beluša – Borčice

0:1 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase mali najskôr bližšie ku gólu rýchlejší hostia, aj keď optická prevaha hovorila v prospech Beluše. Petríček, Medňanský a Kvasnica však mierili nepresne. V 40. min pohrozil strelou tesne nad Matuščin. O tri minúty prudkú strelu Fila Kopčan iba vyrazil a Nomilner poslal loptu do siete – 0:1. Medzišestnástkový futbal v druhom polčase okorenil Kušík strelou tesne vedľa a v závere Medňanský zblízka prestrelil. Beluša: Kopčan, Sapák (40. Kozma), Pilát, Slávik, Huťa, Medňanský, Kubena (65. Matúš), Kvasnica, Petríček, Kušík, Boháčik. Borčice: Hudcovský, Holomáň, Suchý, Tomanica, Matuščin, I. Rác, Kasenčák 65. Burdej), Solin (65. Bobot), Nomilner (85. Š. Rác), Kopačka, Filo. ŽK: Kvasnica – I. Rác. Pred 200 divákmi rozhodovali Zvak, Dočár. (duš)

1. H. Poruba 4 4 0 0 12:3 12

2. Plevník 4 3 0 1 13:5 9

3. Prejta 4 3 0 1 9:2 9

4. Pružina 4 3 0 1 16:11 9

5. Ilava 4 2 1 1 4:2 7

6. Borčice 4 2 1 1 4:3 7

7. Pov. Bystrica 4 2 0 2 9:6 6

8. Beluša 4 2 0 2 8:6 6