Novým účastníkom V. ligy Považská Teplá Bolešov –

Novým účastníkom V. ligy Považská Teplá

Bolešov – Sverepec

0:2 (0:0)

V dueli, v ktorom už o nič nešlo, sa hral vyrovnaný zápas. Divákov však nenadchol. Sverepec si vypracoval viac šancí, ale do odchodu do kabín ich nepretavil na góly. Tie prišli až v závere stretnutia. Najskôr otvoril účet zápasu Klužák v 65. min, aby o dvadsať minút uzavrel na konečných 0:2 Križan. Bolešov: Miakiš, Burdej, Kvasnica, Gašpar, Štefanec (Prna), Drga, Visolajský, Beňo, Škrovánek, Pecuš, Martišek (Baláž). Sverepec: Gombár, Šebesta, Ľ. Biel, Štedrák, Richtárik, Klužák, Kubiš, Čižmár (Mitaš), Stráňovský, Vala, Križan. ŽK: Drga – Klužák, Mitaš. Pred 100 divákmi rozhodovali Pecúš, Kováč.

(hu)

Ladce – Borčice

0:1 (0:1)

Priemerný futbal mnoho vzruchu na hracej ploche nepriniesol. Hralo sa najmä medzi šestnástkami, a ak si aj mužstvá vypracovali šancu, nedokázali ju premeniť. V 39. min využil prihrávku Chobota Kasenčák a strelil jediný gól duelu. Dá sa povedať, že vyhralo šťastnejšie mužstvo. Ladce: Kučma, Šedík, Trenčan, Koyš, Beniak, Chleban, Kuman (Michal Habánek), Koštialik, Vyhnička, Hudec (Gavlák), Marian Habánek. Borčice: Hudcovský, Holomáň, Suchý, Urban, Matuščin, Bobot, Kasenčák, Burdej (Janíček), Nomilner, Rác, Filo, Veselý. Pred 200 divákmi rozhodovali Petrušek, Mišún. (ju)

Papradno – H. Poruba

3:3 (1:1)

Na záver sezóny predviedli obe mužstvá príťažlivý futbal s množstvom šancí a dostatkom gólových úlovkoch v oboch sieťach. Skóre otvoril už v 1. min Prostinák a H. Poruba mala ďalšie gólové príležitosti. Papradno rýchly gól nezaskočil a v 27. min vyrovnalo z jedenástky Počiatkom. Viac gólového korenia pribudlo po zmene strán. Po prvý raz sa ujali domáci vedenia v 51. min, keď bol úspešný Lejčík. Vedenie im vydržalo iba desať minút, keď vyrovnal striedajúci M. Meliš. V 65. min viedlo Papradno opäť, kedy premenil jedenástku Zboran. Rovnakú výhodu mali hostia o štyri minúty. Exekútorom bol Prostinák – 3:3. Papradno: Jánošík, Jašík (61. P. Balušík), J. Balušík, Briestenský, Zboran, Váchalík, Klabník, Koreník (59. Chrapko), Počiatek, M. Hrebík (28. Lejčík), Babiar. H. Poruba: P. Puček, Hofierka, P. Živčic, J. Živčic, R. Puček (71. J. Staňo), Suchomel, M. Staňo (55. M. Meliš), Mráz, Prostinák, Michalec (61. Juríček), Vojtek. Pred 350 divákmi rozhodovali v slušnom stretnutí Koleno, Michálek, Cíbik. (la)

Pov. Teplá – Ilava

6:1 (3:1)

Vo výbornom stretnutí potvrdili domáci zaslúžený postup do V. ligy. Po opatrnom začiatku, keď Mucha s Hybbenom hľadali mušku, využil pošmyknutie brankára Ilavy M. Zlatoš – 1:0. Potom sa zastreľovali opäť Mucha, R. Zlatoš a Popelka, no lopty leteli vedľa brány alebo ich pochytal Uharčík. V 21. min využil jedinú šancu hostí M. Puček a po chybe obrany vyrovnal. Zvýšené tempo prinieslo gól po najkrajšej akcii Muchu v 41. min, ktorý naservíroval loptu na Popelkovu hlavu – 2:1. Diváci ešte nedotlieskali a Popelka vymietol z diaľky ľavý horný roh. V 49. min viedli po Muchovom góle Teplania už 4:1 a o päť minút po strele R. Zlatoša z uhla 5:1. V 76. min išiel na Janecha striedajúci Hujo sám, ale nepochodil. Po ďalšej noši šancí padol v 80. min posledný gól Považskej Teplej v I. triede. Jeho autorom bol R. Zlatoš. Domáci podali vynikajúci výkon a potvrdili, že im titul najlepšieho celku oblasti právom patrí. P. Teplá: Janech, Valient, Almásy, R. Zlatoš, Sklenář (Urík), Galbavý (Vojtek), Mucha (Plšek), Hybben, Popelka, Slamka, M. Zlatoš. Ilava: Uharčík, Poliak, Šedo, Macho, Balon, Štefanec, Cabaj, Miroslav Puček, Makas, Krajčí, Marian Puček (Hujo). Pred 800 divákmi rozhodovali veľmi dobre Turčan, Marušinec, Sluk. (dem)

Prejta – Trstie

2:1 (1:1)

V priemernom zápase s dostatkom šancí sa rozlúčili vypadávajúci hostia solídnym výkonom, ktorý však na výhru nestačil. Ujali sa síce v 17. min vedenia po voleji Hoštáka, ale Kubiš stihol do prestávky vyrovnať. Napriek niekoľkým tutovkám na oboch stranách padol po príchode z kabín iba jediný gól. Jeho autorom bol Mikuš v 77. min po trestnom kope. Trstie sa tak s oblastnou elitou minimálne na jednu sezónu rozlúči. Prejta: Škuta, Mikuš, Kršák, Novosad, Duras (Goga), Kubiš, Cíbik, Pospíšil (Brídik), Nemečkaj, Hasidlo, M. Porubčan. Trstie: Kvasnica, A. Bušík, Pavlík, M. Pružinec, Polacký, Moravčík, J. Pružinec, Vician, I. Pružinec, J. Bušík, Hošták. Pred 250 divákmi rozhodovali Kresáň, Lehotský. (jan)

Beluša – Pružina

7:3 (4:2)

Hokejový výsledok a zaujímavý futbal začal už vo 4. min. Po úniku Pavla Haviara viedla Pružina 0:1. O šesť minút po priamom kope vyrovnal Urdák. Po rozohratí mal na kopačke gól Ondrejička, ale nedal. Rovnako dopadol Kvasnica s Petríčkom, a tak udrelo na druhej strane. V 15. min sa I. Kardoš nemýlil – 1:2. Po rozohratí však Kvasnica vyrovnal a strelecké dostihy pokračovali. V 24. min po šanci Kostku využil chybu obrany hostí Kurtin. Strelou spoza šestnástky dal tretí gól Beluše a o chvíľu nastrelil ešte žrď. Domáci sa radovali aj v 38. min po akcii Urdáka, keď sa nemýlil Kušík. Hostia potom z jedenástky síce znížili, ale Urdák dvomi gólmi zvýšil na 6:3. Záverečné slovo mal Kvasnica, keď uzavrel účet stretnutia hlavičkou. Beluša: Kopčan, Mikušík, Štefanec, Kurtin, Huťa, Kvasnica, Kubena, Urdák, Petríček, Kušík (Topoľan), Vričan (Kučera). Pružina: Prostinák, J. Jakubech, Ondrejička, Peter Haviar, Kostka, I. Kardoš, Priedhorský (M. Jakubech), Ušiak, V. Haviar, Pavol Haviar (Kuco), Korec. ŽK: Kurtin – J. Jakubech. Pred 100 divákmi rozhodovali Kováč, Kostelanský, Brundza. (du)

Podmanín – Plevník

2:2 (1:1)

Narastajúci tlak domácich premenil v 16. min vo vedúci gól Vojtek, ktorý bombou z 25 metrov prekvapil Štrbáňa. O deväť minút neskôr „vyučil“ troch obrancov Plevníka P. Kostelanský ml., no s jeho strelou si gólman hostí poradil. Po polhodine hry kopal Gaňa priamy kop. Domáci zle postavili múr, za čo ich hráč Plevníka potrestal a z neuveriteľného uhla poslal loptu do siete. Domáci sa dostávali za pozorných zadákov veľmi ťažko. Hosťom v 48. min nevyšla ofsajdová pasca. P. Kostelanský ml. prešiel pomedzi dvomi hráčmi od polovice ihriska a pekným gólom zvýšil na 2:1. O osem minút neskôr Guniš nastrelil brvno. V 77. min bolo vyrovnané, keď F. Ďurkech využil chybu obrany. V závere hrali hostia oslabení, keď musel ísť Gaňo predčasne pod sprchy. Zaslúženú remízu však udržali. Podmanín: Letko, Kolek, Ján Kostelanský, Pavol Kostelanský st., Vojtek, Guniš, Jozef Kostelanský, Pavol Kostelanský ml., P. Gardian, M. Sovík, I. Sovík. Plevník: Štrbáň, Marian Kremeň, Jurčaga, Turčány, Čižmárik, M. Kucharík, Kocúr, Gaňa, Miroslav Kremeň, F. Ďurkech, Gaňo. Pred 200 divákmi rozhodovali Bezdeda, Zvak.