Naháňačka za bodmi na oboch póloch tabuľky pokraču

je

Bolešov – Ladce

0:3 (0:2)

Pri super slabom výkone domácich sa natískala snáď len jediná odpoveď. So zostupom zmierený Bolešov už záver súťaže vypustil a svoju silu sústredí na jeseň, kedy odštartuje II. trieda, do ktorej zostúpi. Funkcionári i tréneri dúfajú, že o rok sa domáci vrátia medzi oblastnú špičku. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal kapitán cementárov Marian Habánek, ktorý po dvoch presných zásahoch v prvom polčase zavŕšil po zmene strán čistý hattrick. Bolešov: Miakiš, Burdej, Drga, Gašpar, Prna, Kobela, Visolajský, Štefanec (Beňo), Pecuš, Kvasnica, Martišek (Tomana). Ladce: Prekop, Šedík, Trenčan, Koyš, Mich. Habánek, Chleban (Filiač), Jamrich, Koštialik, Vyhnička (Gavlák), Hudec, Mar. Habánek. ŽK: Pecuš. Pred 150 divákmi rozhodovali veľmi dobre Pagáč, Pajerchin. (hu)

Papradno – Sverepec

1:1 (1:0)

Pred zápasom popriali hráči i vedenie klubu veľa zdravia i futbalovej potencie Petrovi Chrapkovi, ktorý oslávil 30. narodeniny. Obojstranne slabučký futbalový odvar však divákov určite neuspokojil. V 19. min otvoril skóre M. Hrebík. Divákom prišla prestávka, v ktorej vyžrebovali tombolu slovenské reprezentantky S. Mihoková a J. Bukvajová, veľmi vhod. O záchranu hrajúci Sverepec veľa futbalového umenia síce nepredviedol, ale aj to málo mu stačilo na vyrovnanie v 46. min, keď sa presadil Šlesár. Trojbodové rozhodnutie mal na kopačke v 78. min Zboran, no pokutový kop nepremenil. Za predvedený výkon si mužstvá nezaslúžili ani bod. Papradno: Jánošík, P. Balušík, Michálek, Briestenský, Zboran, Váchalík (62. Chrapko), Klabník, J. Balušík, M. Hrebík, Jašík, Počiatek. Sverepec: Gombár, Ľ. Biel, Martinec (69. Kubiš), Stacha (78. Križan), Richtárik, Šlesár, Folučka, Stráňovský, Vala, Klužák. ŽK: Jašík, Briestenský – Klužák. Pred 400 divákmi rozhodovali veľmi dobre M. Mazáň/DCA, Dobrodenka, Kresáň. (la)

Pov. Teplá – Borčice

4:0 (1:0)

Už úvod zápasu naznačil, v koho réžii sa bude odvíjať. V 3. min po centri M. Zlatoša nastrelil Popelka brvno. O chvíľu neskôr po rohu Slamku M. Hybben nastrelil na bránkovej čiare hráča hostí. V 25. min osamotený Mucha mieril iba do brankára. Hostia hrozili zo štandardných situácií, ale gólman Janech bol pozorný. V 25. min vyrazil Filovu bombu na roh. Minútu pred odchodom do kabín podbehol Janíček center Galbavého a Hlušek poslal loptu pohodlne do siete – 1:0. Potom Borčice pritlačili, no dokázali sa dostať iba po šestnástku. Po hodine hry si na hranici šestnástky nabehol na center Popelka a hlavou dal druhý gól. O pätnásť minút po faule na striedajúceho R. Zlatoša premenil Popelka nariadený pokutový kop. V 80. min uzavrel skóre po centri Slamka. Pov. Teplá: Janech, Valient, Almasy, Hlušek (80. Plšek), Sklenář, Galbavý, Mucha, Hybben (87. Vojtek), Popelka, Slamka, M. Zlatoš (R. Zlatoš). Borčice: Janíček, Holomáň, Suchý, Urban, Matuščin, Škripec, Kasenčák, Burdej (Rác), Nomilner, Bobot (75. Veselý), Filo. ŽK: Holomáň, Nomilner. Pred 400 divákmi rozhodovali Kozina, Sluk, Vaník. (ku)

Prejta – H. Poruba

0:1 (0:0)

Nápor hostí priniesol prvú šancu v 5. min, ale J. Živčic mieril nad. O chvíľu po akcii Vojteka našiel M. Meliš M. Staňa, ktorý nedal. Podobne dopadla Vojtekova akcia v 16. min. Oba celky ponúkali veľmi dobrý futbal a najväčšia návšteva v Prejte v tomto ročníku sa mala na čo pozerať. V 23. min Trtalovu gólovú strelu zneškodnil gólman hostí. V37. min mohol po trestnom kope agilného Cíbika otvoriť skóre Kubiš a vzápätí Cíbik, ale nedali. Rovnako dopadol Pospíšil, keď mieril tesne nad. V 55. min hlavičkoval v tutovke Vojtek do P. Porubčana, ktorý loptu vytlačil na roh. V 68. min kopal kanonier Vojtek priamy kop. Najskôr trafil múr a potom odrazenú loptu poslal do opačného rohu brány Prejty. Hostia si vypracovali ďalšie šance, no skóre sa už nezmenilo, a tak rozhodol televízny gól Vojteka. Prejta: P. Porubčan, Mikuš, Kršák, Duras, M. Porubčan, Trtala (Bušík), Kubiš, Cíbik, Pospíšil, Nemečkaj, Hasidlo. H. Poruba: P. Puček, M. Meliš (Hofierka), P. Živčic, J. Staňo, J. Živčic, J. Meliš, M. Staňo, Mráz, Prostinák (Juríček), Suchomel, Vojtek. ŽK: Pospíšil, Kršák. Pred 350 divákmi rozhodovali F. Kováč, Kapila, Andová. (jan)

Beluša – Ilava

5:3 (0:1)

V zaujímavom stretnutí zatlačili domáci súpera, ktorý vyťažil z minima maximum. V 7. min otvoril skóre Pagáč – 0:1. Kanonádu na bránu Vrábela začal Petríček, ku ktorému sa pridali Mikušík, Kušík, Kvasnica a Urdák. Lopta si však cestu do siete nenašla, rovnako ako v prípade Marienku na druhej strane, ktorý dokázal zamestnať Kopčana. V 59. min po peknej akcii Urdák po prihrávke Kušíka vyrovnal. O minútu mieril Štefanec hlavou do brvna. V 65. min našiel Urdák Petríčka a Beluša viedla. O dve minúty využil chybu obrany Hujo – 2:2. O ďalšie tri minúty však premenil po faule na Mikušíka Urdák penaltu – 3:2. Keď nepremenili tutovky Kušík a Petríček, prišiel trest z hlavy Marienku. Potom sa gólom ponúkali Petríček i Kušík, no dal ho až v 84. min spoza šestnástky bombou Štefanec. Hostia v snahe o vyrovnanie zabudli na zadné vrátka, a v 87. min, po chybe obrany, stanovil konečné skóre Kušík. Beluša: Kopčan, Topoľan, Mikušík, Kurtin (Kučera), Huťa, Kvasnica (Vričan), Kubena, Urdák, Petríček, Kušík, Štefanec. Ilava: Vrábel (Uharčík), Cabaj, Šedo, Macho, Štefanec (Hujo), Stratený, Mil. Puček, Marienka, Makas, Pagáč, Mar. Puček (Demitra). ŽK: Kušík, Huťa – Mil. Puček, Pagáč, Stratený. Pred 200 divákmi rozhodovali Zvak, Bušovský, V. Kováčik. (du)

Podmanín – Trstie

3:1 (1:0)

Stretnutie bolo od začiatku hodné postavenia oboch celkov v tabuľke. Slabučký futbal potvrdila prvá strela na bránu z kopačky Jozefa Kostelanského až v 20. min. O osem minút nevyužili domáci chybu brankára, no o ďalšie dve viedli zásluhou Jána Kostelanského 1:0. V 33. min nastrelil Hošták žrď a po jeho ďalšej strele tancovala lopta na čiare, z ktorej ju odkopli obrancovia do bezpečia. Po obrátke oba celky zázračne ožili a konečne začali hrať futbal. V 55. min Jozef Kostelanský zvýšil na 2:0 a Hošták mieril o chvíľu vedľa. Podobne dopadol Polacký, ktorý po centri Pavlíka hlavičkoval mimo brány. Domáci si vydýchli aj po strele J. Pružinca o tri minúty. V 82. min využil Podmanín chybu po rozohrávke, keď chcel Kvasnica obísť hráča a Brigant poslal loptu do prázdnej brány – 3:0. O štyri minúty využil center Polackého Vician a znížil na rozdiel dvoch gólov. Podmanín: Pilár (46. Vojtek), Ján Kostelanský, P. Kostelanský, Hôrecký (85. Vicena), Guniš, Jozef Kostelanský, Kolek, Gardian, Letko, I. Sovík, Brigant. Trstie: Kvasnica, Meško, Pavlík, M. Pružinec, Polacký, Moravčík, J. Pružinec, Raček, I. Pružinec, Vician, Hošták. Pred 100 divákmi rozhodovali Cíbik, I. Hanták, Bezdeda. (ošte)

Plevník - Pružina

4:0 (0:0)

O záchranu bojujúci Pružinčania vydržali s domácimi s dychom len v prvom polčase. Najväčšie príležitosti na skórovanie mali v prvom polčase Gaňa a F. Ďurkech, no ich strely brankár Pružiny Prostinák reflexívne vyrazil. V druhom polčase začali hostia postupne kondične odpadať. V 58. minúte využil zaváhanie hosťujúceho gólmana i obrany Kocúr - 1:0. Už o tri minúty neskôr po priamom kope M. Ďurkech zvyšoval na 2:0. Niekoľko vyložených príležitostí domáci spálili, no v 86. minúte zužitkoval kolmú prihrávku na strelenie gólu F. Ďurkech a v záverečnej minúte ten istý hráč využil na strelenie štvrtého gólu presný center svojho brata Miroslava - 4:0. Plevník: Štrbáň, Kremeň, Jurčaga, Turčani, Čižmárik, Gaňa, J. Kucharík, Kocúr (M. Kucharík), Gaňo, F. Ďurkech, M. Ďurkech. Pružina: Prostinák, Jakubech, Ondrejička, Suchár (Kuco), Kostka, Kardoš, Priedhorský, Ušiak, V. Haviar, P. Haviar, Gálik (Čelko).Pred 200 divákmi rozhodovali Pecuš, Mišun a Ďuriš. (spracoval mk)

1. H. Poruba 24 15 6 3 62:25 51

2. P. Teplá 23 15 4 4 51:23 49

3. Borčice 24 15 3 6 64:37 48

4. Ladce 24 12 4 8 38:37 40

5. Ilava 24 11 4 9 57:45 37

6. Plevník 24 10 4 10 53:48 34

7. Papradno 24 9 7 8 35:35 34

8. Prejta 24 9 5 10 39:40 32