odárskej univerzity sa minulý víkend uskutočnil I. ročník Chovateľskej výstavy koní. Hodnotili sa športové, tradičné plemená, pony, hucule, haflingy a chladnokrvné plemená.
Z nášho regiónu sa výstavy zúčastnili chovatelia chladnokrvných koní Ľuboš Štefánik z Lúk s plemenným norickým žrebcom 4470 Elux a norickou kobylou muránskeho typu Britou. Chovateľ Anton Trnka z Dohnian priviedol na výstavu pekného, mladého belgického žrebca Breta.
V kategórii do 6 rokov získal prvú priečku plemenný žrebec Bret, na druhej skončila kobyla Brita, ktorej patrilo víťazstvo v hodnotení chladnokrvných kobýl. V kategórii do 11 rokov sa na prvom mieste umiestnil plemenný žrebec 4470 Elux a stal sa aj víťazom kolekcie chladnokrvného plemena. (štš)