Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

futbal V. liga 27. kolo

Handlová – M. Lednice 1:2 (1:0) Stretnutie malo s

Handlová – M. Lednice 1:2 (1:0)

Stretnutie malo správny náboj najmä vďaka tvorivej hre hostí. Domáci hrali príliš tvrdo, až za hranicou regulárnosti. V 35. min sa ujali vedenia baníci gólom Andrejčáka. Sústredený výkon priniesol nielen šance Malých Ledníc, ale aj vyrovnanie. O to sa postaral po brvne T. Čelka strelecky disponovaný J. Čelko. V priebehu necelých dvoch minút nielenže vyrovnal, ale otočil skóre. Hostia potom nepripustili domácich k žiadnej vážnej šanci. V nadstavenom čase zlikvidoval bravúrne Jasenovský prísnu penaltu a priblížil tak M. Lednice k pokojným vodám zotrvania v súťaži pre budúci ročník. M. Lednice: Jasenovský, P. Lednický, L. Vančo, J. Vančo, R. Lednický, M. Čelko (M. Vančo), M. Lednický, J. Čelko, T. Čelko, J. Lednický, Moravík. ČK: Ondrejka – M. Lednický. Pred 200 divákmi rozhodovali nepresne Jakubáč, Édes, Strasser. (dem)

Čereňany – Orlové

3:4 (2:2)

Stretnutie sa vyvíjalo počas celého zápasu ako na hojdačke. Oba tímy chceli vyhrať, čo sa podpísalo aj na celkovom skóre. Diváci videli gólov ako na hokeji. Domáci viedli vždy iba o jeden, aby líder vzápätí vyrovnal. Aj do kabín odchádzali mužstvá za nerozhodného stavu 2:2, aby sa o bodovom zisku rozhodlo v druhom polčase. Ten bol však plne v réžii omnoho lepšieho Orlového, a tak si zaslúžene odviezol vedúci celok túžiaci po IV. lige tri body. Góly: Š. Vrtieľ 2, I. Vrtieľ – Štefánik 2, Bauer, M. Sárinec. Orlové: Gaňo, Kukučka, Gáborík (Šimík), Pavlík, Kostelanský, Sedlák, Šebík (M. Sárinec), Štefánik, Varga, Holúbek, Bauer. Pred 100 divákmi rozhodovali P. Guliš, Bencsik, Šimon. (r)

Košeca – Tr. Jastrabie 2:3 (2:1)

Už v 4. min naznačil, ako sa bude stretnutie vyvíjať, hosťujúci Pavlo, ktorý využil kiks obrany i gólmana – 0:1. Do konca prvého polčasu najskôr Pagáč televíznym gólom z priameho kopu vyrovnal, no hráči Jastrabia mali na kopačkách ďalší gól. Nariadený pokutový kop Brtáň chytil a po polhodine hry Janíček poslal Košecu do vedenia. V druhej štyridsaťpäťminútovke najskôr Horák v 51. min vyrovnal a po hodine hry využil Brocko druhú jedenástku – 2:3. Košeca: V. Brtáň, Meheš, Decký, Rýdzi, R. Brtáň, Barkáč, Janíček (Mojto), Tomša (Bachar), Gajdoš, Pagáč, Batla (P. Turza). ŽK: Tomáš. Rozhodovali Barczi, Žigo, Tonkó. (šk)

N. Dubnica – D. Poruba 4:1 (2:0)

Konečne sa domáci stretli v nezlepenej zostave, čo bolo na ich hre badať. Skóre otvoril Kasala a druhý gól pridal ešte do zmeny strán Ruman z pokutového kopu. Obraz hry sa nezmenil ani po polčase. Berčík pridal tretí presný zásah a po strele Klobušického boli hostia, ktorí v závere znížili, zrelí na uterák. Novodubničania dokázali, že dobrý futbal hrať nezabudli. N. Dubnica: Ronec, Michalík, Šukala, Kubaščík, Orosz, Berčík, Klobušický, Dohňanský (Bakai), Ruman, Kasala, Lacko (Kosač). Rozhodovali Abrahám, Rublík, Karnay. (pr)

Podolie – Prečín

2:0 (2:0)

Hostia zohrali veľmi nešťastný zápas. Nástup patril síce domácim, ktorí sa ujali v 5. min vedenia po Radošinského prieniku, no Prečín vyrovnal postupne hru. Po jednej z rýchlych kontier nastrelil Orávik žrď. Nedáš – dostaneš, sa potvrdilo vzápätí, keď Vavák ponad múr dal na 2:0. V 42. min Blaškovu gólovú hlavičku vyrazil brankár, ktorý podržal domácich aj v druhom polčase. Hralo sa stále vo vysokom tempe. Najskôr zachraňoval Gamboš pred Vavákom a v závere nepremenil Andel ani jeden zo samostatných únikov. Najskôr mieril tesne vedľa, neskôr mu brankár šancu zmaril. Hostia si za predvedený výkon zaslúžili podľa slov fanúšikov minimálne bod. Prečín: Gamboš, Andel, Melicherík, Faciník, Sagan, Mojžišík (Pavlík), Repáč, Michel, Blaško, Orávik (Birošík), Šarlay (Lieskovský). Rozhodovali Koberčík, Palocsányi, Jakubec. (mam).

Ostatné výsledky: V. Uherce - V. Bielice 2:0, Diviacka N.V. - Bojnice 3:0, Krásno - TTS Trenčín 3:0. (spracoval mk)

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.