Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

futbal V. liga 27. kolo

Handlová – M. Lednice 1:2 (1:0) Stretnutie malo s

Handlová – M. Lednice 1:2 (1:0)

Stretnutie malo správny náboj najmä vďaka tvorivej hre hostí. Domáci hrali príliš tvrdo, až za hranicou regulárnosti. V 35. min sa ujali vedenia baníci gólom Andrejčáka. Sústredený výkon priniesol nielen šance Malých Ledníc, ale aj vyrovnanie. O to sa postaral po brvne T. Čelka strelecky disponovaný J. Čelko. V priebehu necelých dvoch minút nielenže vyrovnal, ale otočil skóre. Hostia potom nepripustili domácich k žiadnej vážnej šanci. V nadstavenom čase zlikvidoval bravúrne Jasenovský prísnu penaltu a priblížil tak M. Lednice k pokojným vodám zotrvania v súťaži pre budúci ročník. M. Lednice: Jasenovský, P. Lednický, L. Vančo, J. Vančo, R. Lednický, M. Čelko (M. Vančo), M. Lednický, J. Čelko, T. Čelko, J. Lednický, Moravík. ČK: Ondrejka – M. Lednický. Pred 200 divákmi rozhodovali nepresne Jakubáč, Édes, Strasser. (dem)

Čereňany – Orlové

3:4 (2:2)

Stretnutie sa vyvíjalo počas celého zápasu ako na hojdačke. Oba tímy chceli vyhrať, čo sa podpísalo aj na celkovom skóre. Diváci videli gólov ako na hokeji. Domáci viedli vždy iba o jeden, aby líder vzápätí vyrovnal. Aj do kabín odchádzali mužstvá za nerozhodného stavu 2:2, aby sa o bodovom zisku rozhodlo v druhom polčase. Ten bol však plne v réžii omnoho lepšieho Orlového, a tak si zaslúžene odviezol vedúci celok túžiaci po IV. lige tri body. Góly: Š. Vrtieľ 2, I. Vrtieľ – Štefánik 2, Bauer, M. Sárinec. Orlové: Gaňo, Kukučka, Gáborík (Šimík), Pavlík, Kostelanský, Sedlák, Šebík (M. Sárinec), Štefánik, Varga, Holúbek, Bauer. Pred 100 divákmi rozhodovali P. Guliš, Bencsik, Šimon. (r)

Košeca – Tr. Jastrabie 2:3 (2:1)

Už v 4. min naznačil, ako sa bude stretnutie vyvíjať, hosťujúci Pavlo, ktorý využil kiks obrany i gólmana – 0:1. Do konca prvého polčasu najskôr Pagáč televíznym gólom z priameho kopu vyrovnal, no hráči Jastrabia mali na kopačkách ďalší gól. Nariadený pokutový kop Brtáň chytil a po polhodine hry Janíček poslal Košecu do vedenia. V druhej štyridsaťpäťminútovke najskôr Horák v 51. min vyrovnal a po hodine hry využil Brocko druhú jedenástku – 2:3. Košeca: V. Brtáň, Meheš, Decký, Rýdzi, R. Brtáň, Barkáč, Janíček (Mojto), Tomša (Bachar), Gajdoš, Pagáč, Batla (P. Turza). ŽK: Tomáš. Rozhodovali Barczi, Žigo, Tonkó. (šk)

N. Dubnica – D. Poruba 4:1 (2:0)

Konečne sa domáci stretli v nezlepenej zostave, čo bolo na ich hre badať. Skóre otvoril Kasala a druhý gól pridal ešte do zmeny strán Ruman z pokutového kopu. Obraz hry sa nezmenil ani po polčase. Berčík pridal tretí presný zásah a po strele Klobušického boli hostia, ktorí v závere znížili, zrelí na uterák. Novodubničania dokázali, že dobrý futbal hrať nezabudli. N. Dubnica: Ronec, Michalík, Šukala, Kubaščík, Orosz, Berčík, Klobušický, Dohňanský (Bakai), Ruman, Kasala, Lacko (Kosač). Rozhodovali Abrahám, Rublík, Karnay. (pr)

Podolie – Prečín

2:0 (2:0)

Hostia zohrali veľmi nešťastný zápas. Nástup patril síce domácim, ktorí sa ujali v 5. min vedenia po Radošinského prieniku, no Prečín vyrovnal postupne hru. Po jednej z rýchlych kontier nastrelil Orávik žrď. Nedáš – dostaneš, sa potvrdilo vzápätí, keď Vavák ponad múr dal na 2:0. V 42. min Blaškovu gólovú hlavičku vyrazil brankár, ktorý podržal domácich aj v druhom polčase. Hralo sa stále vo vysokom tempe. Najskôr zachraňoval Gamboš pred Vavákom a v závere nepremenil Andel ani jeden zo samostatných únikov. Najskôr mieril tesne vedľa, neskôr mu brankár šancu zmaril. Hostia si za predvedený výkon zaslúžili podľa slov fanúšikov minimálne bod. Prečín: Gamboš, Andel, Melicherík, Faciník, Sagan, Mojžišík (Pavlík), Repáč, Michel, Blaško, Orávik (Birošík), Šarlay (Lieskovský). Rozhodovali Koberčík, Palocsányi, Jakubec. (mam).

Ostatné výsledky: V. Uherce - V. Bielice 2:0, Diviacka N.V. - Bojnice 3:0, Krásno - TTS Trenčín 3:0. (spracoval mk)

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 748

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.