Pružina – Bolešov 2:1 (2:0) Dôležité stretnutie

Pružina – Bolešov

2:1 (2:0)

Dôležité stretnutie o postup i záchranu sa nehralo

Od úvodného hvizdu mali domáci, bojujúci o záchranu, navrch. Brána hostí bola však pre ich strelcov spočiatku primalá. Postupne zahodili zbytočnú nervozitu a ich prvý gól padol po akcii V. Haviara, po ktorého strele lopte smerujúcej do brány pomohol ešte Suchár. Tri veľmi dôležité body sa začali črtať pre Pružinu po druhom góle, ktorého autorom bol M. Jakubech. Aj druhú časť zápasu začali lepšie domáci, ale osamotený Pavol Haviar pred gólmanom Bolešova zaváhal. Hostia pridali a vedomí si toho, že nemajú čo stratiť, začali hrať odvážnejšie. Prebrali iniciatívu a boli dokonca lepší, lenže svoju prevahu korunovali pekným gólom Prnu príliš neskoro. Za predvedený výkon by si bod zaslúžili. Pružina: Prostinák, V. Haviar, Ušiak, J. Jakubech, Peter Haviar, Ondreička, Suchár, D. Priedhorský, M. Jakubech, Pavol Haviar, I. Kardoš. Bolešov: Baláž, Burdej, Gašpar, Visolajský, Prna, Pecuš, Štefanec (Bagin), Kobela, Drga, Miakiš, Martišek. Pred 200 divákmi rozhodovali Švec, Kollár, Cíbik (cel)

Trstie – Plevník

2:5 (2:1)

Diváci videli dva rozdielne polčasy. V prvom už v 1. min prestrelil z 3 metrov bránu J. Pružinec, ktorého napodobnil o chvíľku neskôr J. Bušík, ktorý mal však predsa len presnejšiu mušku. Vyrovnať mohol M. Ďurkech, ale prestrelil. V 11. min trafil efektne strelou z 25 metrov pod brvno J. Bušík – 2:0. Nik by nečakal, že réžiu duelu zoberú do rúk hostia. V 37. min znížil M. Ďurkech po hrubej chybe obrany a vyrovnanie mal na kopačke Mir. Kremeň. Stav sa menil až v 56. min, keď potrestal ďalšiu chybu zadákov F. Ďurkech. Trstie sa nepoučilo a jeho malátnu hru súper trestal naďalej. V 68. min Muráň podbehol center a Mir. Kremeň hlavičkoval do prázdnej brány. O päť minút F. Ďurkech upravil na 2:4. Potom si dal Meško takmer „vlastenca“, aby v 85. min po ďalšej chybe uzavrel skóre M. Ďurkech. Trstie: Muráň, Meško, Pavlík, Dinga, Polacký, Kvasnica, J. Pružinec, Raček, J. Bušík, A. Bušík (68. Luhový), Vician. Plevník: Štrbáň, Mar. Kremeň, Jurčaga, Turčány (46. Kocúr), Čižmárik, Gaňa, J. Kucharík, Mir. Kremeň, Gaňo, F. Ďurkech, M. Ďurkech. Pred 80 divákmi rozhodovali Petrušek, Koleno. (dem)

Ilava – Podmanín

5:2 (2:1)

Hostia v Ilave predvedenou hrou sklamali a hoci strieľali na bránu domácich veľmi málo, vyťažili z minima maximum. Skóre otvoril v 20. min Marienka a tlak Ilavy narastal. V 32. min síce P. Gardian vyrovnal, ale o osem minút Marienka poslal svojich opäť do vedenia po premenenom pokutovom kope. Góly padali aj v druhom polčase, najmä zásluhou domácich. V 65. min mieril presne Balon a o dve minúty Fulec. V 73. min vlial hosťom nádej Joz. Kostelanský, ale šesť minút pred koncom ju definitívne sfúkol Puček. Ilava: Vrábel, Otahel, Šedo, Macho, Balon, Fulec, Cabaj, Marienka, Makas, Pagáč (Demitra), Puček. Podmanín: M. Kostelanský, Vojtek, Letko, Pilár, Vicena, Joz. Kostelanský, P. Kostelanský, P. Gardian, M. Sovík, Bukovan, Brigant. Pred 250 divákmi rozhodovali Pagáč, Brundza, Klabník. (pt)

H. Poruba – Beluša

2:0 (2:0)

Hráčom Hornej Poruby vyšiel prvý polčas, keď už v 1. min otvorili skóre. Po rohu M. Meliša trafil perfektne hlavou R. Puček a Kopčan bol bezmocný. Domáci sa príliš skoro uspokojili, no Belušania to nevyužili. V 19. min vyrazil brankár hostí trestný kop M. Meliša a M. Staňo poslal loptu vedľa. O päť minút neskôr mohol vyrovnať Kušík, ale mieril tesne nad. V 34. min po peknej akcii Vojteka s Prostinákom nedal v dobrej pozícii Suchomel. O päť minút neskôr mieril po rohu Vričana Kvasnica nad. Rovnako ako úvod, tak aj záver vyšiel domácim. V 45. min si nabehol na dlhý aut M. Meliša Vojtek, ktorý našiel ideálne M. Staňa, a ten sa nemýlil. Hostia sa potom osmelili ešte viac a po počiatočnej medzišestnástkovej pauze vystrelil v 51. min Huťa. Jeho peknú strelu bravúrne kryl P. Puček. V 75. min dal síce M. Staňo gól, ktorý neplatil pre ofsajd. Poslednú šancu mal v 89. min striedajúci Juríček, ale zbytočne sa zľakol. H. Poruba: P. Puček, M. Meliš, P. Živčic, J. Živčic, R. Puček, J. Meliš, M. Staňo, Mráz, Prostinák, Suchomel (Michalec), Vojtek (Juríček). Beluša: Kopčan, Topoľan, Mikušík, Kurtin, Huťa, Kvasnica, Kubena, Urdák, Petríček, Kušík, Vričan (Kučera). ŽK: Kurtin. ČK: Huťa. Pred 200 divákmi rozhodovali Weissabel, Trnka, Mišún. (pu)

Borčice – Prejta

4:4 (1:2)

V stretnutí slušnej úrovne nemali svoj deň brankári na oboch stranách, a tak sa zrodil neočakávaný hokejový výsledok. V 9. min otvoril skóre Škripec a domáci viedli až do 36. min, kedy vyrovnal Porubčan. Päť minút pred odchodom do kabín dal na 1:2 Novosad. Dve minúty po zmene strán vyrovnal Kasenčák, aby o štyri minúty neskôr bolo po jeho ďalšom góle 3:2. Takmer po rozohrávke vyrovnal Porubčan na 3:3. V 81. min viedli Borčice po góle Fila 4:3, no trojbodovú radosť im zobral o štyri minúty Kuliš, ktorý ukončil strelecké dostihy na trávniku lídra. Borčice: Janíček, Holomáň, Bobot, Urban, Matuščin, Škripec, Kasenčák, Burdej, Nomilner (Veselý), Rác, Filo. Prejta: Pospíšil, Mikuš, Kršák, Novosad, Porubčan, Ondrušík (Goga), Kuliš, Cíbik, Duras (Brídik), Nemečkaj, Hasidlo. ŽK: Burdej – Ondrušík. Pred 200 divákmi rozhodovali Zvak, Kvaššay. (ve)

Ladce – Papradno

0:1 (0:1)

V priemernom zápase sa rozhodlo o troch bodoch priskoro. V 9. min otvoril skóre M. Hrebík, a ako sa ukázalo, bol to jediný gól stretnutia. Oba celky sa spoliehali príliš na obranu a mnoho šancí si nevytvorili. Futbal napriek niektorým pekným akciám postupne upadol do priemeru a miestami sa zdalo, že niektorí hráči ho zabudli hrať. Platilo to najmä o domácich, ktorí na hru Papradna nenašli účinnú zbraň. Aj preto mohli dať hráči hostí ďalší darček v podobe víťazstva hrajúcemu trénerovi Emilovi Kolkusovi k narodeninám. Nuž, klobúk dolu pred päťdesiatnikom, ktorého neubehajú omnoho mladší hráči. Ladce: Faturík, Mich. Habánek, Trenčan, Koyš, Benák, Kuman (Gavlák), Jamrich, Koštialik, Vyhnička, Hudec, Mar. Habánek (Filiač). Papradno: P. Balušík, J. Balušík, Kolkus, Briestenský, L. Balušík, Počiatek, Klabník, Chrapko, Váchalík, Jašík, M. Hrebík. ŽK: Kuman – M. Hrebík. Pred 120 divákmi rozhodovali Michálek, Pivková, Štefanec. (lie)

Sverepec – Pov. Teplá

nehralo sa

Nehralo sa pre nespôsobilý terén. Mužstvá sa dohodli, že zápas odohrajú v náhradnom termíne – 7. 6. (spracoval mk)

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Pribudlo 901 prípadov, najviac z nich v Trenčianskom kraji

Na Slovensku za pondelok pribudlo 901 ľudí pozitívne testovaných na nový typ koronavírusu.

Celoplošné testovanie na Covid-19 v Bratislave.

Koľaje predeľovali migračnú trasu zvierat k nosickej priehrade + FOTO

Nová trať zvýšila bezpečnosť cestujúcich. Zrážky vlaku so zverou migrujúcou k vode boli časté.