I. TRIEDA MUŽI 23. KOLO

Pružinčania si podpílili záchranársky konár

Borčice – Papradno
3:1 (1:1)
Do šancí sa dostávali v prvom polčase viac domáci, ale Novosedliak dvakrát zahodil. Trest prišiel v 41. min z kopačky Nemčíka. Borčice predsa len vyrovnali, pre hostí v tej najnevhodnejšej dobe. Pred odchodom do kabín skóroval Kasenčák. Po zmene strán sa čakalo na naklonenie misky váh v prospech niektorého z celkov do 75. min. Vojtek prestrelil P. Balušíka, ktorý musel nahradiť brankára, pretože hostia prišli bez Krištofa. Vojtek sa postaral aj o záverečný účet, keď uzavrel skóre v 82. min. Borčice: Hudcovský – Solin (Nomilner), Suchý, Novosedliak (Sabo), Paška, Rác, Kasenčák, Burdej, Kopačka, Vojtek, Filo. Papradno: P. Balušík – J. Balušík, Zboran, Briestenský, Hladký, Počiatek, Klabník, Černošík, Váchalík, Patrik Babiar (Peter Babiar), Nemčík. ŽK: Suchý, Nomilner. Pred 50 divákmi rozhodovali Dobrodenka, Petrušek, Švec. (ves)
Brvnište – Ilava
2:2 (0:1)
V prvom polčase boli lepší hostia, ktorí dokázali prevahu využiť vo vedúci gól. V 31. min otvoril skóre Marienka, na ďalší gól si počkali diváci iba dve minúty po zmene strán. V 47. min Španihel vyrovnal, aby o štyri minúty poslal do vedenia Brvnište Miniarik, ktorý premenil pokutový kop. Takmer polhodinu sa mohli domáci tešiť z troch bodov a mali ďalšie dve tutovky. V 80. min zariadil spravodlivú remízu dobre hrajúcej Ilavy E. Pagáč. Brvnište: Bratina – Priesečan, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Koreník, Miniarik, Šištík (J. Hároník), Ecker, Šlesár, Španihel. Ilava: Porubčan – J. Barkáč, Balon, Mojto, E. Pagáč (Tramita), Ptáček (M. Barkáč), Cabaj, Marienka, Kňažek, P. Pagáč, Staňo. ŽK: Kňažek, Porubčan. Pred 150 divákmi rozhodovali Koleno, Brundza, Briestenský. (har)
Udiča – Horovce
3:2 (2:2)
Už v 7. min otvoril skóre Zemančík, ktorý premenil pokutový kop. O tri minúty hlavičkoval Oravec tesne vedľa a v 12. min prekonal zblízka Mišíka Matušík – 2:0. Raketový nástup Udiče hostí zdravo nahneval a o štyri minúty znížil Kučo televíznym gólom po priamom kope. Rušno na ihrisku bolo naďalej. Zemačíkovu tutovku gólman hostí zneškodnil a F. Kováč pálil tesne vedľa. V 39. min vypadla Bašovi lopta a V. Siekel zblízka vyrovnal. Druhý polčas priniesol optickú prevahu domácich, lenže tí okrem niekoľkých rohov z nej nič nevyťažili. Ak sa dostali k strele, lopty likvidoval skúsený Lukáč. Po vylúčení F. Kováča napokon presilovku využili, keď v nastavenom čase nechal Oravec dvakrát vyniknúť Lukáča. Napokon využil zaváhanie obrany, ktoré už brankár hostí hasiť nestihol. Udiča: Bašo – R. Doblej, Krátky, Mikula, Harvánek, Oravec, Cigánik, Matušík, Zemančík (Gašpárek), I. Doblej, Vala. Horovce: Mišík (Lukáč) - Kučo (T. Kováč), F. Kováč, Prekop, Štefanec, Svorada (Velas), Rod, M. Siekel, P. Mišún, V. Siekel, M. Dubový. ŽK: R. Doblej – Svorada. ČK: F. Kováč. Pred 100 divákmi rozhodovali Pavlačka, Mikulčík, Milčík. (mk)
Prejta – B&B Sverepec
0:0
V bojovnom a dramatickom stretnutí dali domáci v úvode zápasu podľa nich regulárny gól, no arbiter ho neuznal. Oba celky ponúkali naďalej pekný futbal, ale napokon skončil bez gólov. O čo menej bolo zásahov do čierneho, o to viac ich bolo do červeného. Hostia prišli nielen o dva body, ale aj o dvoch vylúčených. Prejta: Vrábel – Ronec, Uhlík, Novosad, Bušík, Duras, Porubčan, Turza, Králik (Juhás), Puček, Trnka. Sverepec: Pružinský – Štedrák, Klužák, Richtárik, Valášek, Pavlík, Biel (Letko), Folučka, Žilinčík, Stacha (Baránek), Križan. ŽK: Križan. ČK: Križan, Žilinčík. Pred 200 divákmi rozhodovali Cíbik, Ivaniš, Peťovský. (jan)
Podmanín – Beluša
4:0 (2:0)
V slušnom zápase pôsobili hostia príliš odovzdane, a tak si hráči Podmanína schuti zastrieľali. Do polčasu prekonali Kopčana P. Kostelanský ml. a Hôrecký. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán a v slušnom stretnutí padli ešte dva góly. Na 3:0 dával Adamčík, skóre uzatváral Mišutka. Podmanín: Mičúch – R. Kostelanský, P. Kostelanský st., Guniš, Pilár, Jozef Kostelanský (Gardian), P. Kostelanský ml., Jakub Kostelanský, Mišutka, Adamčík, Hôrecký (Lokšík). Beluša: Kopčan – Hrčka, Vyhnička (Kralovič), Slávik, Drošťák, Ďurica, Topolan, Ciesar, Petríček, Kušík, Križan. ŽK: Drošťák. Pred 50 divákmi rozhodovali Strýček, Weissabel, Tanuška. (str)
Pružina – Plevník
1:2 (1:1)
Asi dvesto divákov videlo najkrajší zápas jarnej časti. Otvorený futbal z oboch strán priniesol rad vyložených šancí. Už v 4. min nepríjemnú strelu Dodeka zneškodnil Valášek. O chvíľu A. Fabuš z piatich metrov nepochopiteľne prestrelil a v 13. min mieril po samostatnom úniku tesne vedľa. V 25. min nechali domáci pred šestnástkou voľného Adamca, ktorý otvoril strelou z diaľky skóre. O šesť minút bolo vyrovnané, keď mieril z trestného kopu presne I. Kardoš. Päť minút pred odchodom do kabín „vytiahol“ arbiter faul na Mikušíka na hranicu šestnástky. Aj v druhom polčase bolo na oboch stranách niekoľko tutoviek. V 70. min sa pekne uvoľnil Dodeka a strelou do vinkla poslal do vedenia Plevník. Po góle Pružinčania súpera pritlačili, no Ušiak v 85. min z piatich metrov vysoko prestrelil. Ten istý hráč mal na kopačke niekoľkokrát minimálne vyrovnanie, ale stav sa už nezmenil. Pružina: Valášek – Zaťko, J. Fabuš, Ondreička, I. Kardoš, Kvaššay, Suchár, V. Haviar (Čelko, Ušiak), A. Fabuš, Mikušík, Peter Haviar. Plevník: Smataník – Turčáni, Jurčaga, Butko, Čižmárik, J. Kucharík, Kocúr, Adamec (M. Kucharík), Dodek, Gaňo, Bajza. ŽK: I. Kardoš – Butko, J. Kucharík. Pred 200 divákmi rozhodovali Pagáč, J. Mazán, Vyhlídal . (jan)
Ladce – Pov. Bystrica
2:2 (2:2)
V 14. min sa ujali domáci vedenia, keď poslal Koštialik loptu zo 7 metrov do siete. O šesť minút zvýšil na 2:0 Habánek a s hosťami to vyzeralo zle-nedobre. V 37. min začal bodové záchranárske práce Mišutka, ktorý znížil na 2:1. Neprešli ani tri minúty a Masaryk vyrovnal z pokutového kopu. Skóre sa mohlo meniť po 61. min, kedy nastrelil Habánek pravú žrď. V závere mal optickú prevahu Raven, no skóre sa už nemenilo. Ladce: Janke – Vyhnička (Koyš), Patka, Šedík, Prekop, Mrážik (P. Martinka), Koštialik, F. Váň, Jamrich, Janáček, Habánek (Galko). Pov. Bystrica: J. Jánošík – M. Trúchlik, I. Martinka, L. Pavlík, Gardian, Masaryk, Mikušík, P. Jánošík (Kremen, Húdek), Pradeniak, Mišutka, M. Pavlík. ŽK: Koštialik, F. Váň – Mišutka, Masaryk. Pred 111 divákmi rozhodovali M. Mazán, Bednár, P. Kvaššay. Ján Borčányi

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Pondelok je zatiaľ najchladnejším dňom tejto zimy

V regióne sme v skorých ranných hodinách na svojich teplomeroch na niektorých miestach zaznamenali teplotu mínus 19 stupňov celzia.

AKTUÁLNE: V Považskej Bystrici rokuje krízový štáb

Nové nariadenia vlády, ktoré vydali len v nedeľu večer, musí teraz okres urýchlene zapracovať. Kľúčové budú odberné miesta na antigénové testovanie.

PCR testy odhalili minulý týždeň v TSK 1574 osôb infikovaných koronavírusom

Na Slovensku malo v minulom týždni pozitívny PCR test 15 316 osôb. Najviac pozitívne testovaných (2888) bolo v Nitrianskom, najmenej (1057) v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá časť druhého podlažia a strecha dvojpodlažného rodinného domu. Majiteľ sa bez zranení nachádzal mimo postihnutého objektu.