Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA MUŽI 24. KOLO

Dve kolá pred koncom ešte nie je rozhodnuté

Papradno – Ladce 2:0 (0:0) Zápas mali od úvodného hvizdu pevne v rukách domáci hráči. Tlak priniesol niekoľko šancí, no žiadny gól. Ten síce padol v 44. min, ale pre ofsajd L. Balušíka neplatil. Hostia sa ubránili náporu, no nevypracovali si žiadnu šanc

Papradno – Ladce
2:0 (0:0)
Zápas mali od úvodného hvizdu pevne v rukách domáci hráči. Tlak priniesol niekoľko šancí, no žiadny gól. Ten síce padol v 44. min, ale pre ofsajd L. Balušíka neplatil. Hostia sa ubránili náporu, no nevypracovali si žiadnu šancu, ktorou by ohrozili brankára Krištofa. Ten sa nešťastne v 35. min zranil a v druhom polčase ho vystriedal netradičný náhradník, tréner E. Kolkus, ktorý sa vrátil na trávnik po niekoľkých rokoch. V 50. min otvoril skóre krížnou strelou spoza šestnástky Váchalík. O štvrťhodinu si napravil chuť hlavou po rohu L. Balušík, ktorý si dal darček k narodeninám. „Nastúpili sme v oklieštenej zostave, takže je otázne, ako sa predstavíme v exhibičnom zápase s hokejistami Trenčína a NHL, ktorý by sme mali hrať vo štvrtok. Definitíva padne v pondelok popoludní,“ povedal S. Lališ. Papradno: Krištof (E. Kolkus) – M. Kolkus, J. Balušík, Briestenský, L. Balušík, Počiatek, Váchalík, Hrebík, Černošík, Nemčík, Patrik Babiar (Chrapko). Ladce: Porubčan – Hujo, Šedík, Trenčan, Prekop, Koštialik, Jamrich, Galko, F. Váň, Janáček, Mackura (Koyš). Pred 200 divákmi rozhodovali Kováčik, Mikulčík, Jakúbek. (lal)
Pov. Bystrica – Pružina
6:1 (3:1)
Už v 2. min trafil presne F. Mikušík – 0:1. Onedlho pekne vypálil Pradeniak, lenže lopta skončila na bočnej sieti. V 20. min faulovala obrana hostí Mišutku a Masaryk jedenástku premenil. O päť minút prišiel ďalší faul a M. Pavlík po trestnom kope zvýšil na 2:1. Minútu pred odchodom do kabín sa presadil opäť M. Pavlík a upokojil spoluhráčov i priaznivcov. V 56. min musel J. Fabuš predčasne pod sprchy a presilovku Raven dokonale využil. O päť minút pekne vysunul Mišutka Pradeniaka, ktorému nestálo v ceste už nič – 4:1. V 70. min bolo 5:1, keď sa presadil Kremen. Gólovú bodku stretnutia dal Mišutka, ktorý „stihol“ s Masarykom napáliť loptu do brvna. Raven: J. Jánošík – M. Trúchlik, Martinka, Ištok, Gardian (Kremen), Masaryk, P. Jánošík, Pradeniak, M. Pavlík, Mišutka, J. Mikušík (Barbosa). Pružina: Valášek – Kvaššay, Ušiak, Suchár, Peter Haviar, Jakubech, J. Fabuš, I. Kardoš, Pavol Haviar, A. Fabuš, Mikušík. ŽK: Ištok – Peter Haviar, Suchár, Pavol Haviar, I. Kardoš. ČK: J. Fabuš. Pred 92 divákmi rozhodovali I. Hanták, Ivaniš, Briestenský. Ján Borčányi
Plevník – Podmanín
5:1 (3:0)
Domáci predviedli krásny futbalový koncert, ktorý začal v 6. min Gaňo. Keď pridal druhý gól Tamáši, hostia sa bránili deviatimi hráčmi. V 34. min uzavrel účet polčasu Monček peknou strelou, keď sa lopta vybozkávala cestou do siete so žrďou. Aj po obrátke pokračovali domáci v tlaku a peknej hre. Podmanín odkopával loptu iba do bezpečia, do protiútokov sa dostali iba Jozef Kostelanský s Mišutkom. V 65. min zakončil peknú kombinačnú akciu Bajza. O päť minút dokázal Mišutka z podobnej akcie, že aj hostia vedia hrať futbal. Po spolupráci s Gaňom a Kocúrom uzavrel skóre v 88. min Miroslav Kremeň. Plevník: Smataník – Turčáni, Dodek, Butko, Čižmárik, Adamec, Jakubec (Miroslav Kremeň), Monček (Kocúr), Tamáši (Marian Kremeň), Gaňo, Bajza. Podmanín: Jozef Kostelanský ml. – M. Sovík, P. Kostelanský st., R. Kostelanský, Lokšík, Jozef Kostelanský st., P. Kostelanský ml., Jakub Kostelanský (Majtán), Mišutka, Hôrecký, Gardian. ŽK: Tamáši. Pred 100 divákmi rozhodovali s prehľadom Pecuš, Cíbik, M. Barenčík. (mk)
Beluša – Brvnište
2:0 (2:0)
V zaujímavom stretnutí vyhrali bojovnejší domáci. Tí si vypracovali v úvode dve šance, no Ďurica sám nepochodil. Na druhej strane mal vychýlenú mušku Šlesár. V 22. min zahrali zadáci hostí vo veľkom vápne rukou a Ciesar otvoril skóre z jedenástky. Ten istý hráč sa najlepšie orientoval v trme-vrme v 35. min pred Bratinovou bránou a zvýšil na 2:0. Druhý polčas sa Belušania bránili futbalovejšiemu súperovi, ktorý však nemohol dať gól, na čo doplatil. Beluša: Gombár – Hrčka, Vričan, Slávik, Drošťák, Topolan, Kubena (Kopčan), Ciesar, Ďurica (Královič), Kušík, Boháčik. Brvnište: Bratina – Priesečan, Šamaj, Holiš (J. Hároník), M. Čapliar, Šištík (Čvirik), Minárik, Ecker, Barbosa, Šlesár, Španihel. ŽK: Ciesar. Pred 200 divákmi rozhodovali J. Mazán, Marušinec, M. Mazán. (mil)
Ilava – Prejta
0:1 (0:0)
Pred stretnutím sa domáci funkcionári rozlúčili s dlhoročným brankárom Romanom Vráblom, ktorý prestúpil do mužstva ich súpera. Bol to práve on, kto bol strojcom úspechu hostí, keď postupne zneškodnil strely a šance Ptáčka, Kňažeka, Šeda a G. Cabaja. Stretnutie sa hralo prevažne medzi pokutovými územiami a hostia sa dostali do vyloženej príležitosti iba raz a hneď z nej vyťažili víťazný gól. O troch bodoch rozhodol v 86. min Turza. Napriek nadstavenému času už domácim sily na zisk čo len bodu nezostali. Ilava: T. Cabaj – G. Cabaj, Mikula, Šedo, Barkáč, Ptáček, E. Pagáč (J. Gajdoš), Marienka, Kňažek, Staňo, P. Pagáč. Prejta: Vrábel – Ronec, Uhlík, Novosad, Bušík, Palček, Duras (Trtala), Turza, Mutala (Juhás), Puček, Trnka (Porubčan). ŽK: T. Cabaj, Ptáček – Mutala. Pred 120 divákmi rozhodovali Švec, P. Stratený, Peťovský. (miš)
Horovce – Borčice
1:1 (0:1)
Vo vyrovnanom zápase otvoril skóre po štvrťhodine hry hosťujúci Rác. Oba celky si vypracovali niekoľko príležitostí na skórovanie, ale strelci nemali svoj deň. V zamotanom závere najskôr v 80. min zahral Lukáč mimo šestnástky rukou a dostal červenú kartu. Borčice to nevyužili, naopak, v 90. min dostali gól, keď Kučo premenil nariadený pokutový kop. Horovce: Lukáč – Kučo, Floriš, Prekop, Štefanec, D. Mišún, Cíbik, M. Siekel, T. Kováč, Gatial (Beleš), M. Dubový. Borčice: Janíček – Bobot, Suchý, Paška, Matuščin, Rác (Solin), Kasenčák, Burdej (Sabo), Kopačka, Vojtek, Filo. ŽK: D. Mišún, T. Kováč – Kopačka. ČK: Lukáč. Pred 120 divákmi rozhodovali Turčan, Bezdeda, M. Stratený. (nač)
B&B Sverepec – Udiča
2:0 (2:0)
Už v 1. min strelu Stachu do šibenice Bašo vyrazil a o chvíľu Klužák minul hlavou tesne jeho bránu. V 23. min chyboval pri čiare Mikula, Stacha našiel Folučku – 1:0. Potom prišli dve šance Valu, ktorý mieril najskôr do rúk Pružinskému a tesne vedľa. V 34. min vyskočil po rohu najlepšie Valášek a hlavou zvýšil na 2:0. V 50. min pridal Sverepec ďalší gól, ktorý pre ofsajd neplatil. O päť minút gólman domácich vyrazil Zemančíkovu krížnu strelu a po hodine hry nastrelil Folučka brvno. Dve tutovky Zemančíka v závere zneškodnil Pružinský a strelcova nepresná muška. Sverepec: Pružinský – Štedrák, Klužák, Richtárik, Valášek (Ondráš), Pavlík (Letko), Biel, Folučka, Baránek, Stacha, Križan. Udiča: Bašo – Drblík, Gašpárek, Mikula, Macháček (Humpolík), Oravec, Cigánik, Matušík, Zemančík, I. Doblej, Vala. ŽK: Stacha – Zemančík, Matušík. Pred 200 divákmi rozhodovali Weissabel, Strýček, R. Hanták. (pok)
1. B&B Sverepec 24 16 6 2 38:18 54
2. Raven 24 15 7 2 61:24 52
3. Papradno 24 13 2 9 48:35 41
4. Horovce 24 10 4 10 39:35 34
5. Borčice 24 9 7 8 38:43 34
6. Plevník 24 10 3 11 43:38 33
7. Beluša 24 8 6 10 50:45 30
8. Ladce 24 8 6 10 34:32 30