Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA MUŽI 25. KOLO

Postupová definitíva padne až v poslednom kole

Horovce – Papradno 3:0 (3:0) Obe mužstvá ponúkli vynikajúci futbal. Na rad sa postupne dostávali šance i góly, a pretože sa hralo slušne, skončil duel bez kariet. Skóre načal v 14. min V. Siekel, ktorý prekonal Španihela. V 26. min zvýšil Gatial na 2:0,

Horovce – Papradno
3:0 (3:0)
Obe mužstvá ponúkli vynikajúci futbal. Na rad sa postupne dostávali šance i góly, a pretože sa hralo slušne, skončil duel bez kariet. Skóre načal v 14. min V. Siekel, ktorý prekonal Španihela. V 26. min zvýšil Gatial na 2:0, a keď sa zapísal medzi strelcov tri minúty pred odchodom do kabín aj M. Dubový, bolo rozhodnuté. Aj druhý polčas priniesol pekný futbal, ale obaja brankári si udržali už čisté konto. Horovce: Pálka – Kučo, T. Kováč, J. Prekop, Štefanec (Mišún), Svorada, Rod, M. Siekel, R. Prekop (Gatial, Cíbik), V. Siekel, M. Dubový. Papradno: Španihel – Kolkus (P. Balušík), J. Balušík, Briestenský, L. Balušík, Počiatek (Hladký), Klabník, Černošík, Váchalík, Peter Babiar (Patrik Babiar), Nemčík. Pred 100 divákmi rozhodovali Petrušek, Mičuda, R. Hanták. (pet)
Udiča – Ilava
4:3 (3:1)
Hokejový výsledok odštartoval už v 2. min domáci Harvánek. O minútu stál zoči-voči gólmanovi Ilavy Matušík, lenže prestrelil. V 17. min kopal I. Doblej trestný kop a s pomocou múru skončila lopta v sieti. O osem minút využil Matušík chybu obrany a zdalo sa, že zdravo nabudení domáci uštedria hosťom poriadnu nakladačku. Lenže po Staňovej žrdi prišla 37. min a gól Marienku. Ilavčania začali hrať poriadne v druhom polčase a v 54. min strelu Pučeka k žrdi nič nezastavilo. O jedenásť minút mieril presne Kňažek z priameho kopu, ktorému dopomohli domáci zadáci. Zrazu bolo vyrovnané, lenže duel deľbou bodov neskončil. V 82. min upravil na 4:3 hlavou Matušík. Udiča: Bašo – Drblík, Krátky, Mikula, Harvánek, Oravec, Cigánik, Matušík (Bardík), R. Doblej, I. Doblej, Vala. Ilava: T. Cabaj – Puček, G. Cabaj, Barkáč, Mojto, Šedo, E. Pagáč, Marienka, Kňažek (Ľ. Ptáček), Staňo, P. Ptáček (Makas). Pred 200 divákmi rozhodovali Zvak, Bednár, Milčík. (pek)
Prejta – Beluša
1:0 (0:0)
V priemernom zápase diváci mnoho futbalového kumštu nevideli. Oba celky akoby chceli mať súťaž už za sebou, a tak padol jediný gól. Tri body pre domácich „istil“ v druhom polčase Turza. Hralo sa medzi šestnástkami a šancí bolo poskromne. Prejta: Vrábel – Ronec, Uhlík, Novosad, Bušík, Palček, Duras (Porubčan), Turza, Mutala (Juhás), Palček (Kubiš), Trnka. Beluša: Gombár – Vyhnička, Baranec, Slávik, Drošťák, Kvasnica, Kubena, Topolan, Ďurica (Hrčka), Kušík, Boháčik (Vričan). ŽK: Ronec, Duras. Pred 100 divákmi rozhodovali Koleno, Pagáč. (jan)
Brvnište – Plevník
2:0 (0:0)
Futbal priemernej úrovne veľa krásy neponúkol. Domáci vyhrali zaslúžene, pretože si vytvorili viac šancí a do hry dali snáď aj srdce. Hostia prišli bez brankára, a tak sa medzi žrde musel postaviť kanonier F. Ďurkech. Ten si udržal čisté konto až do 61. min, keď ho prekonal po peknej prihrávke Miniarika Španihel. Ten skóroval aj po druhý raz. V 67. min poslal po presnej prihrávke Šlesára loptu do prázdnej brány. Brvnište: Bratina – Holiš (Šištík), Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Koreník, Miniarik, Ecker, Barbosa (Baninec), Šlesár, Španihel. Plevník: F. Ďurkech – Kocúr, Jurčaga (P. Tamáši), Dodek, Čižmárik, Š. Tamáši, Jakubec (Tomaník), Adamec, M. Tamáši (Mir. Kremeň), Gaňo, Bajza. ŽK: M. Čapliar, Koreník – M. Tamáši, Dodek. Pred 100 divákmi rozhodovali Marušinec, M. Mazán, Pavlačka. (lej)
Borčice – B&B Sverepec
2:3 (2:0)
O postup hrajúci hostia začali veľmi zle. V 10. min prekvapil Pružinského Filo z 35 metrov a v 40. min napálil Kasenčák odrazenú loptu do siete. Druhý polčas priniesol v úvode vyrovnanie, keď Stacha po centri zblízka skóroval po prvý raz a o chvíľu sa situácia ako cez kopirák zopakovala. V 86. min stanovil konečné skóre kapitán Folučka – 2:3. Borčice: Janíček – Solin, Suchý, Paška, Matuščin, Rác, Kasenčák, Burdej (Sabo), Kopačka, Vojtek (Nomilner), Filo. Sverepec: Pružinský – Ondráš (Klužák), Štedrák, Richtárik, Valášek, Pavlík, Biel (Hôrkový), Folučka, Baránek (Letko), Stacha, Križan. ŽK: Filo – Stacha. Pred 100 divákmi rozhodovali Brundza, Kameník, Švec. (ves)
Podmanín – Pov. Bystrica
2:4 (0:1)
Ak chceli hostia myslieť na postup, museli vyhrať. Súper však nepôsobil odovzdane, ako by diváci očakávali a vytvoril si prvé dve šance. V 27. min otvoril skóre P. Mišutka, ale domáci mohli vyrovnať. Lopta po strele P. Kostelanského ml. skončila na pravej žrdi Jánošíkovej brány. Ten zlikvidoval aj strelu Hôreckého v 43. min. Ďalší gól padol v 50. min, keď nečakane priaznivcov Ravenu rozjasal Mikušík. Keď dal v 54. min Kremen na 0:3, bolo o majiteľovi troch bodov rozhodnuté. O chvíľočku síce J. Mišutka z malého vápna znížil a na kopačke mali domáci ďalší gól, ale opäť sa radovali hostia. V 85. min zvýšil na 1:4 M. Pavlík pekným padáčikom. V poslednej minúte upravil stav P. Kostelanský ml. Podmanín: Jozef Kostelanský, R. Kostelanský, P. Kostelanský st., Guniš, M. Sovík, Jakub Kostelanský, P. Kostelanský ml., Hôrecký, Lokšík, J. Mišutka, Gardian. Pov. Bystrica: J. Jánošík – M. Trúchlik, Martinka, Ištok, Kukučka, Masaryk, M. Pavlík, Pradeniak, Kremen, Mikušík, P. Mišutka. ŽK: M. Sovík – M. Pavlík, Pradeniak, Mikušík. Pred 123 divákmi rozhodovali Pecuš, J. Mazán, Kováčik.
Ján Borčányi
Pružina – Ladce
3:0 (2:0)
Domáci odohrali na ťažkom teréne kvalitný zápas. Hrali bez nervozity a konečný výsledok je pre hostí lichotivý. V 10. min vystrelil pekne A. Kardoš a gólman cementárov vytlačil loptu roh. O dve minúty center A. Kardoša nadvihol A. Fabuš – 1:0. Po štvrťhodine hry si pekne nabehol na center Suchár, ale jeho hlavička skončila na brvne. Odrazenú loptu poslal A. Fabuš opäť do brvna. V 29. min upokojil domácich po rohu hlavou Ušiak – 2:0. V prvom polčase si vypracovali Ladčania šancu až v 38. min, ale Mražík prestrelil. V 55. min potvrdili Pružinčania suverenitu gólom Mikušíka. O desať minút zatiahol vinikajúco Porubčan po sóle Mikušíka a o chvíľu zneškodnil bravúrne hlavičku Ušiaka. Ten hlavičkoval v 80. min tesne vedľa a o päť minút spálil najväčšiu šancu po sóle A. Fabuš. Domáci potvrdili, že dobrým výkonom a bojovnosťou na I. triedu majú. Pružina: Valášek – Kvaššay, Suchár, Priedhorský, I. Kardoš, A. Kardoš, Ušiak, V. haviar, A. Fabuš, Mikušík, Ondreička. Ladce: Porubčan – Vyhnička, Šedík (Mackura), Koštialik, Hujo, Mražík, Jamrich, Patka, Váň, Trečan, Habánek. Pred 180 divákmi rozhodovali Kapila, Gančár. (jan)
1. B&B Sverepec 25 17 6 2 41:20 57
2. Raven 25 16 7 2 65:26 55
3. Papradno 25 13 2 10 48:38 41
4. Horovce 25 11 4 10 42:35 37
5. Borčice 25 9 7 9 40:46 34
6. Plevník 25 10 3 12 43:40 33
7. Udiča 25 10 2 13 39:41 32
8. Prejta 25 8 8 9 37:41 32