Futbalisti Podmanína odišli po polhodine hry

Papradno – Pružina 4:2 (1:0) V zápase už nešlo súperom takmer o nič. Do vedenia dostal Papradno v 19. min Nemčík, ktorý premenil jedenástku za ruku hostí. Do konca polčasu vyvinuli Papradňania tlak, ale na skóre sa nič nemenilo.

Papradno – Pružina
4:2 (1:0)
V zápase už nešlo súperom takmer o nič. Do vedenia dostal Papradno v 19. min Nemčík, ktorý premenil jedenástku za ruku hostí. Do konca polčasu vyvinuli Papradňania tlak, ale na skóre sa nič nemenilo. V 57. min vystrelil z uhla Cernošík a brankár si loptu zrazil do siete – 2:0. V 72. min Nemčík prekvapil hostí strelou spoza šestnástky a Papradno vied­lo už 3:0. Hneď z protiútoku skóroval A. Fabuš, no o šesť minút najlepší hráč domácich Nemčík z ďalšej jedenástky, ktorú rozhodca nariadil za faul, zvýšil na 4:1. Posledné slovo mal v 86. min hosťujúci Haviar – 4:2. „Spokojní sme s výhrou a aj s tým, že Nemčík je najlepším strelcom,“ dodal predseda klubu S. Lališ. Papradno: Hromadík, P. Balušík, Zboran, Briestenský, L. Balušík, M. Kolkus, Klabník, Černošík, Váchalík, Peter Babiar (Patrik Babiar), Nemčík. Pružina: Valášek, J. Jakubech, Z. Jakubech, Kvaššay, Kardoš, Suchár, M. Jakubech, Haviar, A. Fabuš, Mikušík, J. Fabuš. Pred 300 divákmi rozhodovali Ivaniš, Cíbik a Pecuš. (lal)
Ilava – Borčice
2:0 (0:0)
Vo vyrovnanom zápase sa domáci predstavili konečne v plnej sile, paradoxne až v poslednom zápase. V prvom polčase mali viac z hry, no Hudcovský dvakrát zasiahol pri strelách G. Cabaja a neprekonal ho ani Marienka s Mojtom. V druhej časti Ilavčania pridali, ale Staňo, Kňažek a Marienka opäť stroskotali na Hudcovskom. Asi 70 divákov sa dočkalo v 80. min, keď po faule v šestnástke premenil Marienka pokutový kop. Zaskočeným hosťom dal o tri minúty druhý gól striedajúci M. Barkáč, ktorému sa vyplatilo dôsledné sledovanie lopty. V závere Borčičania trikrát ohrozili T. Cabaja, no ten si s ich pokusmi poradil. Ilava: T. Cabaj, J. Barkáč, Šedo, Mojto, Balon, P. Ptáček (Ľ. Ptáček), G. Cabaj, Marienka (Tramita), E. Pagáč, Kňažek (M. Barkáč), Staňo. Borčice: Hudcovský, Solin, Suchý, Paška, Matuščin, Rác (Sabo), Kasenčák (Nomilner), Burdej (Bobot), Kopačka, Vojtek, Filo. Rozhodovali Bednár a Mikulčík. (om)
B&B Sverepec – Horovce
2:0 (0:0)
Sverepčania chceli potvrdiť postupové ambície, no hoci mali miernu prevahu, šancí bolo poriedko. Hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska, a tak do kabín odchádzali obe družstvá za bezgólového stavu. Po prestávke bol Sverepec dôslednejší a v 57. min sa dočkal vedenia. Po pravej strane ušiel nový hráč Pavlík a jeho center poslal dôrazný Stacha po zemi k žrdi. Hostia sa nezložili a sympaticky súperovi odolávali V 75. min mohli vyrovnať, no Pružinský vytlačil prudkú strelu V. Siekela na roh. O päť minút sa v šestnástke uvoľňoval Folučka, obrancovia ho faulovali a nasledovala jedenástka. Tú s prehľadom Pavlík premenil a potvrdil postup svojich do V. ligy. Sverepec: Pružinský, Ondráš, Križan, Štedrák, Richtárik (Hôrkový), Baránek, Valášek (Klužák), Folučka, Pavlík, Stacha, Žilinčík (Biel). Horovce: Lukáč (Mišík), Kučo, T. Kováč, J. Prekop, Rod, Svorada (Velas), M. Cíbik, M. Siekel, Mišún, V. Siekel, Dubový. Rozhodoval Vyhlídal, Kapila a Badár. (pzv)
Plevník – Prejta
2:2 (1:1)
Lepšie začali hostia, keď v 10. min ušiel Mutala a brejk zakončil vedúcim gólom. Plevníčania mohli odpovedať v 18. min, lenže to by musel Čižmárik premeniť pokutový kop. Vrábel vyšiel zo súboja nervov víťazne a na stave 0:1 sa nič nemenilo. Domáci sa dočkali v 37. min, keď si strelu Miroslava Kremeňa tečoval jeden z obrancov Prejty do siete. Po zmene strán domáci vyvinuli tlak a v 61. min po rohu Tamáši získal Plevníku vedenie 2:1. To však neudržali, pretože Mutala v 80. min prekonal Smataníka a rozhodol o deľbe bodov. Plevník: Smataník, Kocúr (Bajza), Marián Kremeň, Butko, Čižmárik, Adamec (M. Kucharík), Jakubec, Monček, F. Ďurkech, Tamáši, Miroslav Kremeň. Prejta: Vrábel, Juhás, Uhlík, Novosad, Bušík, Palček, M. Porubčan, Turza, Mutala, Puček, Trnka. Rozhodovali Bušovský a Krčmárik. (mb)
Beluša – Udiča
2:0 (1:0)
Prvú štvrťhodinu mali domáci prevahu, no pokusy Kubenu, Kušíka a Baranca likvidoval výborný Bašo. Na druhej strane pohrozil v 20. min strelou vedľa Vala. O tri minúty minul v dobrej pozícii bránu Drošťák, no o šesť minút sa pekne uvoľnil Kvasnica a nekompromisnou strelou k žrdi otvoril skóre. V 36. min Kušíkovu šancu chytil Bašo a o dve minúty nedal ani Ciesar. V 47. min Boháčik po zmätkoch v obrane prestrelil všetko – 2:0. Potom opäť vynikol Bašo, keď v 55. min vychytal Kubenu. O desať minút mohol znížiť Harvánek, lenže jeho strelu pod brvno Gombár vyrazil. Päť minút pred koncom stroskotal na hosťujúcom brankárovi Kvasnica a strely Vričana a Ciesara mierili vedľa. Beluša: Gombár (Kopčan), Vyhnička, Baranec, Slávik, Drošťák, Kvasnica, Kubena (Vričan), Ciesar, Topolan, Kušík (Ďurica), Boháčik. Udiča: Bašo, Drblík, Krátky, Mikula, Harvánek, Oravec, Cigánik, Matušík, Gašpárek (Bardík), Doblej (Frolo), Vala. Rozhodovali Hanták, Tanuška a P. Stratený (mil)
Pov. Bystrica – Brvnište
4:0 (1:0)
Už v 5. min mohol skórovať Mišutka, lenže z troch krokov pred prázdnou bránou mieril do oblakov. Gólom neskončil ani únik Masaryka v 10. min a do vedenia dostal Raven v 22. min po Mišutkovej akcii Mikušík – 1:0. V 30. min opečiatkoval Masaryk z priameho kopu brvno, hostia odpovedali v 35. min nebezpečnou strelou Šlesára, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. Na 2:0 zvýšil v 67. min Mišutka, ktorému gólovú prihrávku ponúkol Mikušík. Považania mohli pridať ďalšie góly, no nakoniec k nim došlo až v závere. V 87. min Mišutka pridal tretí a o minútu P. Jánošík pečatil skóre na konečných 4:0. Pov. Bystrica: J. Jánošík, S. Truchlík, M. Truchlík, Mišutka, Ištok, Kukučka, Masaryk, Martinka, P. Jánošík, Mikušík (Pavlík), Kremen. Brvnište: J. Čapliar, Koreník, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Čvirik, Miniarik (Šištík), Ecker, Barbosa (Baninec), Šlesár, Španihel. Rozhodovali Oselský, Brundza, Kameník. (dob)
Ladce – Podmanín
8:0 nedohrané
Hostia prišli iba ôsmi a bolo iba otázkou času, dokedy na ihrisku vydržia. Ladčania sa do nich pustili od začiatku zostra a Michal Habánek v 5. a 9. min zaistil cementárom vedenie 2:0. O dve minúty Mražík zvýšil na 3:0 a v 21. min Patka z pokutového kopu pridal štvrtý gól Ladiec. Strelecká chuť domácich neopúšťala a Galko dvoma presnými zásahmi v 25. a 27. min zvýšil už na 6:0. To už hrali hostia iba siedmi. O dve minúty sa z gólu tešil Koštialik a v 32. min Galko dovŕšil hattrick. O dve minúty sa Podmanínu zranil ďalší hráč, a keďže ich počet klesol pod sedem, rozhodca zápas predčasne ukončil. Ladce: Faturík, Váň, Patka, Šedík, Prekop, Koštialik, Jamrich, Mražík, Kučera, Galko, Michal Habánek. Podmanín: J. Kostelanský ml., Lokšík, P. Kostelanský st., J. Kostelanský st., Gardian, R. Kostelanský, P. Kostelanský ml., Majtán. Rozhodovali Bezdeda, Turčan a Pagáč. (gch)

1. Sverepec 26 18 6 2 43:20 60
2. P. Bystrica 26 17 7 2 69:26 58
3. Papradno 26 14 2 10 52:40 44
4. Horovce 26 11 4 11 42:37 37
5. Plevník 26 10 4 12 45:42 34
6. Borčice 26 9 7 10 40:48 34
7. Ladce 26 9 6 11 42:35 33
8. Beluša 26 9 6 11 52:46 33