Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA MUŽI 26. KOLO

Futbalisti Podmanína odišli po polhodine hry

Papradno – Pružina 4:2 (1:0) V zápase už nešlo súperom takmer o nič. Do vedenia dostal Papradno v 19. min Nemčík, ktorý premenil jedenástku za ruku hostí. Do konca polčasu vyvinuli Papradňania tlak, ale na skóre sa nič nemenilo.

Papradno – Pružina
4:2 (1:0)
V zápase už nešlo súperom takmer o nič. Do vedenia dostal Papradno v 19. min Nemčík, ktorý premenil jedenástku za ruku hostí. Do konca polčasu vyvinuli Papradňania tlak, ale na skóre sa nič nemenilo. V 57. min vystrelil z uhla Cernošík a brankár si loptu zrazil do siete – 2:0. V 72. min Nemčík prekvapil hostí strelou spoza šestnástky a Papradno vied­lo už 3:0. Hneď z protiútoku skóroval A. Fabuš, no o šesť minút najlepší hráč domácich Nemčík z ďalšej jedenástky, ktorú rozhodca nariadil za faul, zvýšil na 4:1. Posledné slovo mal v 86. min hosťujúci Haviar – 4:2. „Spokojní sme s výhrou a aj s tým, že Nemčík je najlepším strelcom,“ dodal predseda klubu S. Lališ. Papradno: Hromadík, P. Balušík, Zboran, Briestenský, L. Balušík, M. Kolkus, Klabník, Černošík, Váchalík, Peter Babiar (Patrik Babiar), Nemčík. Pružina: Valášek, J. Jakubech, Z. Jakubech, Kvaššay, Kardoš, Suchár, M. Jakubech, Haviar, A. Fabuš, Mikušík, J. Fabuš. Pred 300 divákmi rozhodovali Ivaniš, Cíbik a Pecuš. (lal)
Ilava – Borčice
2:0 (0:0)
Vo vyrovnanom zápase sa domáci predstavili konečne v plnej sile, paradoxne až v poslednom zápase. V prvom polčase mali viac z hry, no Hudcovský dvakrát zasiahol pri strelách G. Cabaja a neprekonal ho ani Marienka s Mojtom. V druhej časti Ilavčania pridali, ale Staňo, Kňažek a Marienka opäť stroskotali na Hudcovskom. Asi 70 divákov sa dočkalo v 80. min, keď po faule v šestnástke premenil Marienka pokutový kop. Zaskočeným hosťom dal o tri minúty druhý gól striedajúci M. Barkáč, ktorému sa vyplatilo dôsledné sledovanie lopty. V závere Borčičania trikrát ohrozili T. Cabaja, no ten si s ich pokusmi poradil. Ilava: T. Cabaj, J. Barkáč, Šedo, Mojto, Balon, P. Ptáček (Ľ. Ptáček), G. Cabaj, Marienka (Tramita), E. Pagáč, Kňažek (M. Barkáč), Staňo. Borčice: Hudcovský, Solin, Suchý, Paška, Matuščin, Rác (Sabo), Kasenčák (Nomilner), Burdej (Bobot), Kopačka, Vojtek, Filo. Rozhodovali Bednár a Mikulčík. (om)
B&B Sverepec – Horovce
2:0 (0:0)
Sverepčania chceli potvrdiť postupové ambície, no hoci mali miernu prevahu, šancí bolo poriedko. Hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska, a tak do kabín odchádzali obe družstvá za bezgólového stavu. Po prestávke bol Sverepec dôslednejší a v 57. min sa dočkal vedenia. Po pravej strane ušiel nový hráč Pavlík a jeho center poslal dôrazný Stacha po zemi k žrdi. Hostia sa nezložili a sympaticky súperovi odolávali V 75. min mohli vyrovnať, no Pružinský vytlačil prudkú strelu V. Siekela na roh. O päť minút sa v šestnástke uvoľňoval Folučka, obrancovia ho faulovali a nasledovala jedenástka. Tú s prehľadom Pavlík premenil a potvrdil postup svojich do V. ligy. Sverepec: Pružinský, Ondráš, Križan, Štedrák, Richtárik (Hôrkový), Baránek, Valášek (Klužák), Folučka, Pavlík, Stacha, Žilinčík (Biel). Horovce: Lukáč (Mišík), Kučo, T. Kováč, J. Prekop, Rod, Svorada (Velas), M. Cíbik, M. Siekel, Mišún, V. Siekel, Dubový. Rozhodoval Vyhlídal, Kapila a Badár. (pzv)
Plevník – Prejta
2:2 (1:1)
Lepšie začali hostia, keď v 10. min ušiel Mutala a brejk zakončil vedúcim gólom. Plevníčania mohli odpovedať v 18. min, lenže to by musel Čižmárik premeniť pokutový kop. Vrábel vyšiel zo súboja nervov víťazne a na stave 0:1 sa nič nemenilo. Domáci sa dočkali v 37. min, keď si strelu Miroslava Kremeňa tečoval jeden z obrancov Prejty do siete. Po zmene strán domáci vyvinuli tlak a v 61. min po rohu Tamáši získal Plevníku vedenie 2:1. To však neudržali, pretože Mutala v 80. min prekonal Smataníka a rozhodol o deľbe bodov. Plevník: Smataník, Kocúr (Bajza), Marián Kremeň, Butko, Čižmárik, Adamec (M. Kucharík), Jakubec, Monček, F. Ďurkech, Tamáši, Miroslav Kremeň. Prejta: Vrábel, Juhás, Uhlík, Novosad, Bušík, Palček, M. Porubčan, Turza, Mutala, Puček, Trnka. Rozhodovali Bušovský a Krčmárik. (mb)
Beluša – Udiča
2:0 (1:0)
Prvú štvrťhodinu mali domáci prevahu, no pokusy Kubenu, Kušíka a Baranca likvidoval výborný Bašo. Na druhej strane pohrozil v 20. min strelou vedľa Vala. O tri minúty minul v dobrej pozícii bránu Drošťák, no o šesť minút sa pekne uvoľnil Kvasnica a nekompromisnou strelou k žrdi otvoril skóre. V 36. min Kušíkovu šancu chytil Bašo a o dve minúty nedal ani Ciesar. V 47. min Boháčik po zmätkoch v obrane prestrelil všetko – 2:0. Potom opäť vynikol Bašo, keď v 55. min vychytal Kubenu. O desať minút mohol znížiť Harvánek, lenže jeho strelu pod brvno Gombár vyrazil. Päť minút pred koncom stroskotal na hosťujúcom brankárovi Kvasnica a strely Vričana a Ciesara mierili vedľa. Beluša: Gombár (Kopčan), Vyhnička, Baranec, Slávik, Drošťák, Kvasnica, Kubena (Vričan), Ciesar, Topolan, Kušík (Ďurica), Boháčik. Udiča: Bašo, Drblík, Krátky, Mikula, Harvánek, Oravec, Cigánik, Matušík, Gašpárek (Bardík), Doblej (Frolo), Vala. Rozhodovali Hanták, Tanuška a P. Stratený (mil)
Pov. Bystrica – Brvnište
4:0 (1:0)
Už v 5. min mohol skórovať Mišutka, lenže z troch krokov pred prázdnou bránou mieril do oblakov. Gólom neskončil ani únik Masaryka v 10. min a do vedenia dostal Raven v 22. min po Mišutkovej akcii Mikušík – 1:0. V 30. min opečiatkoval Masaryk z priameho kopu brvno, hostia odpovedali v 35. min nebezpečnou strelou Šlesára, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. Na 2:0 zvýšil v 67. min Mišutka, ktorému gólovú prihrávku ponúkol Mikušík. Považania mohli pridať ďalšie góly, no nakoniec k nim došlo až v závere. V 87. min Mišutka pridal tretí a o minútu P. Jánošík pečatil skóre na konečných 4:0. Pov. Bystrica: J. Jánošík, S. Truchlík, M. Truchlík, Mišutka, Ištok, Kukučka, Masaryk, Martinka, P. Jánošík, Mikušík (Pavlík), Kremen. Brvnište: J. Čapliar, Koreník, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Čvirik, Miniarik (Šištík), Ecker, Barbosa (Baninec), Šlesár, Španihel. Rozhodovali Oselský, Brundza, Kameník. (dob)
Ladce – Podmanín
8:0 nedohrané
Hostia prišli iba ôsmi a bolo iba otázkou času, dokedy na ihrisku vydržia. Ladčania sa do nich pustili od začiatku zostra a Michal Habánek v 5. a 9. min zaistil cementárom vedenie 2:0. O dve minúty Mražík zvýšil na 3:0 a v 21. min Patka z pokutového kopu pridal štvrtý gól Ladiec. Strelecká chuť domácich neopúšťala a Galko dvoma presnými zásahmi v 25. a 27. min zvýšil už na 6:0. To už hrali hostia iba siedmi. O dve minúty sa z gólu tešil Koštialik a v 32. min Galko dovŕšil hattrick. O dve minúty sa Podmanínu zranil ďalší hráč, a keďže ich počet klesol pod sedem, rozhodca zápas predčasne ukončil. Ladce: Faturík, Váň, Patka, Šedík, Prekop, Koštialik, Jamrich, Mražík, Kučera, Galko, Michal Habánek. Podmanín: J. Kostelanský ml., Lokšík, P. Kostelanský st., J. Kostelanský st., Gardian, R. Kostelanský, P. Kostelanský ml., Majtán. Rozhodovali Bezdeda, Turčan a Pagáč. (gch)

2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Hlavný sponzor FK Beluša sa smial na komentároch fanúšikov Slovana

Hlavný sponzor FK Beluša Rastislav Pagáč.
Ali Lembakoali o Púchove, rasizme na trávnikoch či živote v Afrike.

Nadávali mu do opice, hádzali po ňom banány. Lembakoali: Pár miestam som sa vyhýbal

Čierna perla futbalového Púchova ALIAS LEMBAKOALI (49), ktorému nikto nepovie inak ako Ali, nedá na mesto pod Lachovcom dopustiť.

Ali Lembakoali obliekal púchovský dres štyri roky.

Považskobystrická nemocnica zápasí s nedostatkom krvi

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici zápasí s nedostatkom zásob krvi. Na jej darovanie vyzýva darcov na sociálnej sieti.

Tradičné motorkárske darovanie krvi v Sečovciach. Tradícia ostala neporušená.