Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
FUTBAL OBLASTNÉ SÚŤAŽE

Obzor bude opäť oficiálnym spravodajom ObFZ!

Bodku za sezónou 2003/2004 dal aktív ŠTK, ktorý sa uskutočnil v Kultúrnom dome v Streženiciach. Potešiteľná bola účasť, keď prišla väčšina zástupcov klubov a ľahostajní neostali k trofejam až na zopár výnimiek ani ocenení hráči Úbytok divákov,

Bodku za sezónou 2003/2004 dal aktív ŠTK, ktorý sa uskutočnil v Kultúrnom dome v Streženiciach. Potešiteľná bola účasť, keď prišla väčšina zástupcov klubov a ľahostajní neostali k trofejam až na zopár výnimiek ani ocenení hráči
Úbytok divákov,
nárast kariet
Predseda Milan Križan sa zaoberal rozborom súťaží. V I. triede padlo 615 gólov, čo je najslabší strelecký výkon za posledných päť rokov. Najčastejším výsledkom bolo 2:0, kontumácia bola iba jediná až v poslednom kole, keď zápas Ladce – Podmanín bol za stavu 8:0 pre nízky počet hráčov hostí ukončený. Výrazne poklesla aj návštevnosť, veď priemerne na jeden zápas najvyššej oblastnej bolo zvedavých iba 140 ľudí. Najvyššími návštevami sa mohli pochváliť v Papradne, naopak najmenej divákov chodilo na Borčice. Rozhodcovia vytiahli 436 žltých kariet, na čom mali najväčšiu zásluhu hráči Ladiec a Ilavy. Najmenej sa žltilo Podmanínu. Aj počet červených kariet bol oproti vlaňajšku vyšší o päť, lebo arbitri poslali predčasne pod sprchy 42 vinníkov. Aj tu patrili medzi najlepších zberačov Ladčania.
Kráľom strelcov sa stal Nemčík z Papradna pred Mišutkom z Považskej Bystrice a Šlesárom z Brvnišťa. Postup do V. ligy si vybojoval B&B Sverepec, zostupuje Pružina.
V II. triede boli dve kontumácie, kedy D. Mariková neprišla do D. Kočkoviec a Lúky do Dulova. V tejto súťaži sa hráčom asi najviac zapáčil výsledok 3:0, ale potešiteľný bol gólový nárast. V boji o postup dlho kraľovalo Pruské, no iba jeden bod z dvoch posledných domácich duelov posunul do I. triedy nielen Milochov, ale nakoniec ešte aj rivala zo susedného Dulova. Na zápasy chodilo priemerne 108 divákov, najviac v Pruskom a najmenej v Trstí, ktoré nakoniec vypadlo. Zo 411 žltých kariet najviac inkasovali Prušťania, na 46 červených kartách mali najväčší podiel tradiční zberatelia z Bolešova. Kráľom strelcom bol zásluhou skvelého finišu J. Pružinec z Trstia, pred Tlapákom z Kolačína a Babišom z Milochova.
V III. A triede sa po vlaňajšom fiasku dočkala postupu Ilava B, ktorá ovládla špicu všetkých tabuliek. V jej drese hral aj najlepší strelec Brunovský, za ktorým skončil Živčic z Tuchyne.
Pri peknom gólovom priemere 4,74 na zápas bol najčastejší výsledok 2:1. Zo 181 žltých kariet najviac dostali Tunežice a Červený Kameň, zo 17 červených zasa D. Breznica a Kvašov. Najvyššími návštevami sa chvália v Tuchyni, najmenšími Púchovčania. Tí využili „nesolventnosť“ Tunežíc pri platbe pokút a zásluhou odobraných bodov skončili predposlední.
III. B trieda bola v znamení súboja trojice Šebešťanová, Nimnica, Visolaje so šťastným koncom pre prvého. K vysokému gólovému priemeru 4,81 prispeli aj dve kontumácie, keď rezerva Brvnišťa neprišla do Praznova a Orlové do Vrchteplej. Najtrestanejším mužstvom boli Visolaje, najslušnejším Bodiná, ktorá dostala iba 9 z celkového počtu 146 žltých kariet. Z deviatich červených najviac nazbierali Nosice. Kráľom strelcom sa po kanonáde v poslednom kole stal Michal Ulbrík zo Stupného pred K.Petríkom ml., M. Petríkom, obaja Šebešťanová a Malinovským z Visolají. Ako dodal M. Križan, škoda, že na ihriskách nevládli vždy dobré vzťahy a niekedy sa situácia vyhrotila. So situáciou bude treba nutne niečo urobiť, aby ľudia chodili na futbal bez obáv.
Mládežníckých družstiev
stále viac
Jozef Jurena zhodnotil mládežnícke súťaže a s potešením konštatoval dobrú prácu vo väčšine oddielov. Príkladom môže byť účinkovanie víťazov žiackych súťaží za posledných päť rokov, veď zo šiestich iba Prejta vinou generačného problému vypadla a ostatní nemali problémy. Kým v ročníku 2001/2002 sme mali 56 mládežníckych družstiev, o rok neskôr už 58 a vlani 61. U mládežníkov bolo spolu 11 kontumácií z rôznych dôvodov, najčastejším bolo nenastúpenie na zápas, neoprávnený štart hráča, odstúpenie zo zápasu. Zaujímavosťou je, že dorast Plevníka, ktorý súťaž suverénne vyhral, bol posledný v súťaži slušnosti. Práve tu by mali funkcionári na chlapcov pôsobiť viac.
V I. triede dorastu sa z postupu tešil spomínaný Plevník, ktorý mal aj najlepšieho strelca Kušniera, ktorý sa o primát podelil s Palmem z. D. Kočkoviec. V II. triede dorastu vyhrala Pov. Bystrica C a kanonierom bol I. Čertík z M. Ledníc. Z I. triedy starších žiakov do kraja postúpil Plevník, čím pridupľoval úspešnú mládežnícku sezónu. V jeho drese hral aj najlepší strelec B. Kremeň. Víťazom II. triedy starších žiakov sa stalo Pruské, ktoré tak aspoň trochu zmiernilo nepostup mužov. Najviac gólov dal P. Rosina z Dolných Kočkoviec. Z I. triedy mladších žiakov, odkiaľ sa nepostupuje nikde, vyhrala N. Dubnica, v drese ktorej hral aj absolútny kanonier Vaško, autor 60 gólov.
Víťaz opúšťa región
Ocenení boli tri najlepšie družstvá z jednotlivých súťaží, traja najlepší strelci a víťazi slušnosti. Najlepším hráčom sa stal Mišutka z Považskej Bystrice, brankárom Pružinský z B&B Sverepec a rozhodcom Oselský z Považskej Bystrice, ktorý od augusta bude pískať vyššie súťaže.
Žreb bez nervov
Dlho očakávané žrebovanie malo neskutočne hladký priebeh. Mužstvá vopred oznámili čísla, ktoré by chceli mať a komisia sa snažila každému vyhovieť čo najviac. Asi sa to podarilo, veď u dospelých došlo iba k dvom výmenám, u mládežníkov bola iba jedna trojvýmena. Keďže všetky kluby zastúpenie nemali, mohlo dôjsť ešte k dohode aj neskôr. Pri žrebe chýbali zástupcovia Trstia, ktorý klub do III. B triedy neprihlásili, rovnako ako Orlové B. Z tohto dôvodu prinášame pridelené čísla mužstvám, ktoré sa však môžu zmeniť, preto kompletný žreb prinesieme v prílohe pred štartom súťaží.
I. trieda: 1. Papradno, 2. Podmanín, 3. Pov. Bystrica, 4. Milochov, 5. Plevník, 6. Ladce, 7. Udiča, 8. Beluša, 9. Brvnište, 10. Prejta, 11. Borčice, 12. Dulov, 13. Horovce, 14. Ilava. Milochov bude hrať domáce zápasy v Lazoch v ÚHČ.
II. trieda: 1. Pružina, 2. Lúky, 3. Šebešťanová, 4. Podvažie, 5. Ilava B, 6. Lysá, 7. Mikušovce, 8. N. Dubnica, 9. Kolačín, 10. Streženice, 11. D. Kočkovce, 12. Bolešov, 13. Pruské, 14. D. Mariková. Ilava B hrá domáce zápasy v sobotu o 10.30 h, Podvažie hrá zápasy 1., 3. a 5. kola kvôli rekonštrukcii ihrisku u súperov.
III. A trieda: 1. Lednica, 2. Kameničany, 3. H. Breznica, 4. K. Podhradie, 5. Kvašov, 6. Tunežice, 7. Tuchyňa, 8. D. Breznica, 9. Zubák, 10. Č. Kameň, 11. Púchov, 12. voľno. K. Podhradie hrá domáce zápasy v nedeľu o 10.30 h, Púchov hrá domáce zápasy v Nimnici v ÚHČ.
III. B trieda: 1. Stupné, 2. Brvnište B, 3. Rozvoj Sverepec, 4. Jasenica, 5. Nimnica, 6. Visolaje, 7. Bodiná, 8. Nosice, 9. Praznov, 10. Vrchteplá. Rozvoj Sverepec hrá domáce zápasy v D. Lieskove v ÚHČ, Nosice hrajú všetky zápasy jesene vonku pre rekonštrukciu ihriska, Brvnište B hrá domáce zápasy v sobotu v ÚHČ.
I. trieda dorast: 1. Papradno, 2. Domaniža, 3. Pov. Bystrica, 4. Košeca, 5. Visolaje, 6. Lysá, 7. Udiča, 8. Beluša, 9. Mikušovce, 10. Prejta, 11. D. Kočkovce, 12. Bolešov, 13. Pruské, 14. Pružina. Domaniža hrá domáce zápasy v sobotu o 14. h, Pov. Bystrica v sobotu o 12.30 h v Orlovom.
II. trieda dorast: 1. voľno, 2. Orlové, 3. Rozvoj Sverepec, 4. Jasenica, 5. H. Poruba, 6. M. Lednice, 7. Podvažie, 8. Prečín, 9. Praznov, 10. Streženice.
I. trieda st. žiaci: 1. Papradno, 2. Beluša, 3. Lysá, 4. Ladce, 5. Bolešov, 6. P. Teplá, 7. Tuchyňa, 8. Domaniža, 9. Kolačín, 10. Dohňany, 11. Orlové, 12. Prejta, 13. Pruské, 14. Košeca. Kolačín hrá domáce zápasy 2 hodiny pred zápasom mužov, Tuchyňa hrá domáce zápasy o 11. h.
II. trieda st. žiaci: 1. Stupné, 2. Prečín, 3. H. Poruba, 4. B&B Sverepec, 5. Streženice, 6. Dulov, 7. Brvnište, 8. Hatné, 9. Lúky, 10. D. Mariková, 11. D. Kočkovce, 12. Horovce. D. Mariková, Horovce hrajú domáce zápasy 2,5 hodiny pred zápasom dospelých, Lúky 2 hodiny pred zápasom dospelých, Sverepec hrá domáce zápasy v Podvaží.
I. trieda ml. žiaci: 1. Podmanín, 2. Beluša, 3. Pov. Bystrica C, 4. Ilava, 5. Jasenica, 6. M. Lednice, 7. Dohňany, 8. N. Dubnica, 9. L. Rovne, 10. Púchov C, 11. Ladce, 12. voľno. Pov. Bystrica C hrá domáce zápasy 1 hodinu a 45 minút pred zápasom dospelých.
Kto nemá mládež,
bude asi platiť
ŠTK dostala žiadosti o výnimku od Šebešťanovej, Borčíc a Milochova, ktoré nemajú mládežnícke družstvo. O tom, či zaplatia pokutu 5000 Sk, rozhodne Rada ObFZ. Kluby zaplatia pokutu a možno paradoxne ušetria, pretože na činnosť mládeže by vynaložili oveľa viac peňazí, tvrdia jedni. Druhí zasa oponujú, že mať povinne mládežnícky celok zaváňa socialistickými manierami.
Jar bude možno aj na jeseň
Ak počasie bude v závere jesene priaznivé, je možné odohrať úvodné dve jarné kolá dospelých a dorastu na jeseň s tým, že jar by začala nie 20. marca, ale až 3. apríla. Jesenné výkopy prídu na rad v nedeľu 8. augusta, posledné kolo je na programe 31. októbra. Ako ďalej povedal Marián Pecuš, aj na zápasoch dorasteneckých súťaží musí byť minimálne päť usporiadateľov. V súťažiach dospelých sa súpisky vyžadovať nebudú, iba v žiackych. Povinnosťou oddielov je zabezpečiť písací stroj, aby boli čitateľne vypísané zápisy. To sa nepáčilo viacerým, no treba dodať, že skutočne niekedy je problém rozlúštiť meno hráčov či rodné číslo.
Na lavičku nepatrí hocikto
V diskusii, ktorá netrvala príliš dlho, bol podaný návrh, aby na lavičkách nesedeli ľudia, často ženy a deti, čo tam nemajú čo robiť. M. Križan odpovedal, že je to v kompetencii rozhodcu a delegáta a klub má možnosť sťažnosť uviesť v zápise. Ďalší návrh sa týkal úpravy hracích plôch, kde by kluby mali dbať na dobrý stav.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 35 024
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 23 376
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 19 395
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 19 014
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 14 931
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 12 427
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 184
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 786
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 344
 10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 518
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

AKTUALIZOVANÉ: Zoznam odberných miest v Považskej Bystrici

Vojaci preverovali podmienky, jedna miestosť nevyhovovala. Občania však môžu prísť na testovanie do okolitých odberných miest.

Zoznam odberných miest na celoplošné testovanie

Dôležité informácie o testovaní v regióne poskytol okres

Spoločný krízový štáb pre okresy Považská a Púchov zvolal všetkých starostov a primátorov. Tí potrebovali vyriešiť mnoho otázok o plošnom testovaní.Prednosta tiež informoval o priebehu.

Krízový štáb pomáhal obciam s nejasnosťami ohľadne testovania

Spoločnosť Continental odporučila svojim zamestnancom zúčastniť sa testovania

V púchovských podnikoch spoločnosti Continental nevyužijú možnosť organizovania plošného testovania na ochorenie COVID-19 pre svojich zamestnancov.

Ilustračné foto.

Obvinila 29-ročného muža zo zločinu týrania blízkej osoby

Trenčiansky policajný vyšetrovateľ obvinil 29-ročného muža zo zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Zoznam odberných miest v liptovských mestách

Pozrite si, na akých miestach sa bude konať celoplošné testovanie v liptovských mestách.

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Vodič autobusu náraz neprežil. Cesta je neprejazdná

Dôvody, pre ktoré vodič náhle zmenil smer jazdy, polícia preveruje.

Už ste čítali?