Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL OBLASTNÉ SÚŤAŽE

Obzor bude opäť oficiálnym spravodajom ObFZ!

Bodku za sezónou 2003/2004 dal aktív ŠTK, ktorý sa uskutočnil v Kultúrnom dome v Streženiciach. Potešiteľná bola účasť, keď prišla väčšina zástupcov klubov a ľahostajní neostali k trofejam až na zopár výnimiek ani ocenení hráči Úbytok divákov,

Bodku za sezónou 2003/2004 dal aktív ŠTK, ktorý sa uskutočnil v Kultúrnom dome v Streženiciach. Potešiteľná bola účasť, keď prišla väčšina zástupcov klubov a ľahostajní neostali k trofejam až na zopár výnimiek ani ocenení hráči
Úbytok divákov,
nárast kariet
Predseda Milan Križan sa zaoberal rozborom súťaží. V I. triede padlo 615 gólov, čo je najslabší strelecký výkon za posledných päť rokov. Najčastejším výsledkom bolo 2:0, kontumácia bola iba jediná až v poslednom kole, keď zápas Ladce – Podmanín bol za stavu 8:0 pre nízky počet hráčov hostí ukončený. Výrazne poklesla aj návštevnosť, veď priemerne na jeden zápas najvyššej oblastnej bolo zvedavých iba 140 ľudí. Najvyššími návštevami sa mohli pochváliť v Papradne, naopak najmenej divákov chodilo na Borčice. Rozhodcovia vytiahli 436 žltých kariet, na čom mali najväčšiu zásluhu hráči Ladiec a Ilavy. Najmenej sa žltilo Podmanínu. Aj počet červených kariet bol oproti vlaňajšku vyšší o päť, lebo arbitri poslali predčasne pod sprchy 42 vinníkov. Aj tu patrili medzi najlepších zberačov Ladčania.
Kráľom strelcov sa stal Nemčík z Papradna pred Mišutkom z Považskej Bystrice a Šlesárom z Brvnišťa. Postup do V. ligy si vybojoval B&B Sverepec, zostupuje Pružina.
V II. triede boli dve kontumácie, kedy D. Mariková neprišla do D. Kočkoviec a Lúky do Dulova. V tejto súťaži sa hráčom asi najviac zapáčil výsledok 3:0, ale potešiteľný bol gólový nárast. V boji o postup dlho kraľovalo Pruské, no iba jeden bod z dvoch posledných domácich duelov posunul do I. triedy nielen Milochov, ale nakoniec ešte aj rivala zo susedného Dulova. Na zápasy chodilo priemerne 108 divákov, najviac v Pruskom a najmenej v Trstí, ktoré nakoniec vypadlo. Zo 411 žltých kariet najviac inkasovali Prušťania, na 46 červených kartách mali najväčší podiel tradiční zberatelia z Bolešova. Kráľom strelcom bol zásluhou skvelého finišu J. Pružinec z Trstia, pred Tlapákom z Kolačína a Babišom z Milochova.
V III. A triede sa po vlaňajšom fiasku dočkala postupu Ilava B, ktorá ovládla špicu všetkých tabuliek. V jej drese hral aj najlepší strelec Brunovský, za ktorým skončil Živčic z Tuchyne.
Pri peknom gólovom priemere 4,74 na zápas bol najčastejší výsledok 2:1. Zo 181 žltých kariet najviac dostali Tunežice a Červený Kameň, zo 17 červených zasa D. Breznica a Kvašov. Najvyššími návštevami sa chvália v Tuchyni, najmenšími Púchovčania. Tí využili „nesolventnosť“ Tunežíc pri platbe pokút a zásluhou odobraných bodov skončili predposlední.
III. B trieda bola v znamení súboja trojice Šebešťanová, Nimnica, Visolaje so šťastným koncom pre prvého. K vysokému gólovému priemeru 4,81 prispeli aj dve kontumácie, keď rezerva Brvnišťa neprišla do Praznova a Orlové do Vrchteplej. Najtrestanejším mužstvom boli Visolaje, najslušnejším Bodiná, ktorá dostala iba 9 z celkového počtu 146 žltých kariet. Z deviatich červených najviac nazbierali Nosice. Kráľom strelcom sa po kanonáde v poslednom kole stal Michal Ulbrík zo Stupného pred K.Petríkom ml., M. Petríkom, obaja Šebešťanová a Malinovským z Visolají. Ako dodal M. Križan, škoda, že na ihriskách nevládli vždy dobré vzťahy a niekedy sa situácia vyhrotila. So situáciou bude treba nutne niečo urobiť, aby ľudia chodili na futbal bez obáv.
Mládežníckých družstiev
stále viac
Jozef Jurena zhodnotil mládežnícke súťaže a s potešením konštatoval dobrú prácu vo väčšine oddielov. Príkladom môže byť účinkovanie víťazov žiackych súťaží za posledných päť rokov, veď zo šiestich iba Prejta vinou generačného problému vypadla a ostatní nemali problémy. Kým v ročníku 2001/2002 sme mali 56 mládežníckych družstiev, o rok neskôr už 58 a vlani 61. U mládežníkov bolo spolu 11 kontumácií z rôznych dôvodov, najčastejším bolo nenastúpenie na zápas, neoprávnený štart hráča, odstúpenie zo zápasu. Zaujímavosťou je, že dorast Plevníka, ktorý súťaž suverénne vyhral, bol posledný v súťaži slušnosti. Práve tu by mali funkcionári na chlapcov pôsobiť viac.
V I. triede dorastu sa z postupu tešil spomínaný Plevník, ktorý mal aj najlepšieho strelca Kušniera, ktorý sa o primát podelil s Palmem z. D. Kočkoviec. V II. triede dorastu vyhrala Pov. Bystrica C a kanonierom bol I. Čertík z M. Ledníc. Z I. triedy starších žiakov do kraja postúpil Plevník, čím pridupľoval úspešnú mládežnícku sezónu. V jeho drese hral aj najlepší strelec B. Kremeň. Víťazom II. triedy starších žiakov sa stalo Pruské, ktoré tak aspoň trochu zmiernilo nepostup mužov. Najviac gólov dal P. Rosina z Dolných Kočkoviec. Z I. triedy mladších žiakov, odkiaľ sa nepostupuje nikde, vyhrala N. Dubnica, v drese ktorej hral aj absolútny kanonier Vaško, autor 60 gólov.
Víťaz opúšťa región
Ocenení boli tri najlepšie družstvá z jednotlivých súťaží, traja najlepší strelci a víťazi slušnosti. Najlepším hráčom sa stal Mišutka z Považskej Bystrice, brankárom Pružinský z B&B Sverepec a rozhodcom Oselský z Považskej Bystrice, ktorý od augusta bude pískať vyššie súťaže.
Žreb bez nervov
Dlho očakávané žrebovanie malo neskutočne hladký priebeh. Mužstvá vopred oznámili čísla, ktoré by chceli mať a komisia sa snažila každému vyhovieť čo najviac. Asi sa to podarilo, veď u dospelých došlo iba k dvom výmenám, u mládežníkov bola iba jedna trojvýmena. Keďže všetky kluby zastúpenie nemali, mohlo dôjsť ešte k dohode aj neskôr. Pri žrebe chýbali zástupcovia Trstia, ktorý klub do III. B triedy neprihlásili, rovnako ako Orlové B. Z tohto dôvodu prinášame pridelené čísla mužstvám, ktoré sa však môžu zmeniť, preto kompletný žreb prinesieme v prílohe pred štartom súťaží.
I. trieda: 1. Papradno, 2. Podmanín, 3. Pov. Bystrica, 4. Milochov, 5. Plevník, 6. Ladce, 7. Udiča, 8. Beluša, 9. Brvnište, 10. Prejta, 11. Borčice, 12. Dulov, 13. Horovce, 14. Ilava. Milochov bude hrať domáce zápasy v Lazoch v ÚHČ.
II. trieda: 1. Pružina, 2. Lúky, 3. Šebešťanová, 4. Podvažie, 5. Ilava B, 6. Lysá, 7. Mikušovce, 8. N. Dubnica, 9. Kolačín, 10. Streženice, 11. D. Kočkovce, 12. Bolešov, 13. Pruské, 14. D. Mariková. Ilava B hrá domáce zápasy v sobotu o 10.30 h, Podvažie hrá zápasy 1., 3. a 5. kola kvôli rekonštrukcii ihrisku u súperov.
III. A trieda: 1. Lednica, 2. Kameničany, 3. H. Breznica, 4. K. Podhradie, 5. Kvašov, 6. Tunežice, 7. Tuchyňa, 8. D. Breznica, 9. Zubák, 10. Č. Kameň, 11. Púchov, 12. voľno. K. Podhradie hrá domáce zápasy v nedeľu o 10.30 h, Púchov hrá domáce zápasy v Nimnici v ÚHČ.
III. B trieda: 1. Stupné, 2. Brvnište B, 3. Rozvoj Sverepec, 4. Jasenica, 5. Nimnica, 6. Visolaje, 7. Bodiná, 8. Nosice, 9. Praznov, 10. Vrchteplá. Rozvoj Sverepec hrá domáce zápasy v D. Lieskove v ÚHČ, Nosice hrajú všetky zápasy jesene vonku pre rekonštrukciu ihriska, Brvnište B hrá domáce zápasy v sobotu v ÚHČ.
I. trieda dorast: 1. Papradno, 2. Domaniža, 3. Pov. Bystrica, 4. Košeca, 5. Visolaje, 6. Lysá, 7. Udiča, 8. Beluša, 9. Mikušovce, 10. Prejta, 11. D. Kočkovce, 12. Bolešov, 13. Pruské, 14. Pružina. Domaniža hrá domáce zápasy v sobotu o 14. h, Pov. Bystrica v sobotu o 12.30 h v Orlovom.
II. trieda dorast: 1. voľno, 2. Orlové, 3. Rozvoj Sverepec, 4. Jasenica, 5. H. Poruba, 6. M. Lednice, 7. Podvažie, 8. Prečín, 9. Praznov, 10. Streženice.
I. trieda st. žiaci: 1. Papradno, 2. Beluša, 3. Lysá, 4. Ladce, 5. Bolešov, 6. P. Teplá, 7. Tuchyňa, 8. Domaniža, 9. Kolačín, 10. Dohňany, 11. Orlové, 12. Prejta, 13. Pruské, 14. Košeca. Kolačín hrá domáce zápasy 2 hodiny pred zápasom mužov, Tuchyňa hrá domáce zápasy o 11. h.
II. trieda st. žiaci: 1. Stupné, 2. Prečín, 3. H. Poruba, 4. B&B Sverepec, 5. Streženice, 6. Dulov, 7. Brvnište, 8. Hatné, 9. Lúky, 10. D. Mariková, 11. D. Kočkovce, 12. Horovce. D. Mariková, Horovce hrajú domáce zápasy 2,5 hodiny pred zápasom dospelých, Lúky 2 hodiny pred zápasom dospelých, Sverepec hrá domáce zápasy v Podvaží.
I. trieda ml. žiaci: 1. Podmanín, 2. Beluša, 3. Pov. Bystrica C, 4. Ilava, 5. Jasenica, 6. M. Lednice, 7. Dohňany, 8. N. Dubnica, 9. L. Rovne, 10. Púchov C, 11. Ladce, 12. voľno. Pov. Bystrica C hrá domáce zápasy 1 hodinu a 45 minút pred zápasom dospelých.
Kto nemá mládež,
bude asi platiť
ŠTK dostala žiadosti o výnimku od Šebešťanovej, Borčíc a Milochova, ktoré nemajú mládežnícke družstvo. O tom, či zaplatia pokutu 5000 Sk, rozhodne Rada ObFZ. Kluby zaplatia pokutu a možno paradoxne ušetria, pretože na činnosť mládeže by vynaložili oveľa viac peňazí, tvrdia jedni. Druhí zasa oponujú, že mať povinne mládežnícky celok zaváňa socialistickými manierami.
Jar bude možno aj na jeseň
Ak počasie bude v závere jesene priaznivé, je možné odohrať úvodné dve jarné kolá dospelých a dorastu na jeseň s tým, že jar by začala nie 20. marca, ale až 3. apríla. Jesenné výkopy prídu na rad v nedeľu 8. augusta, posledné kolo je na programe 31. októbra. Ako ďalej povedal Marián Pecuš, aj na zápasoch dorasteneckých súťaží musí byť minimálne päť usporiadateľov. V súťažiach dospelých sa súpisky vyžadovať nebudú, iba v žiackych. Povinnosťou oddielov je zabezpečiť písací stroj, aby boli čitateľne vypísané zápisy. To sa nepáčilo viacerým, no treba dodať, že skutočne niekedy je problém rozlúštiť meno hráčov či rodné číslo.
Na lavičku nepatrí hocikto
V diskusii, ktorá netrvala príliš dlho, bol podaný návrh, aby na lavičkách nesedeli ľudia, často ženy a deti, čo tam nemajú čo robiť. M. Križan odpovedal, že je to v kompetencii rozhodcu a delegáta a klub má možnosť sťažnosť uviesť v zápise. Ďalší návrh sa týkal úpravy hracích plôch, kde by kluby mali dbať na dobrý stav.

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 6. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 7. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 8. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 3. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 4. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 5. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 6. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 7. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 8. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 9. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 10. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 926
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 7 506
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 254
 4. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 4 882
 5. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 577
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 342
 7. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 254
 8. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 2 962
 9. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 787
 10. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor 2 425

Blogy SME

 1. Ladislav Halász: Najstarší slovenský greenwashing
 2. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: ako som to prežila
 3. Július Kovács: Adrian Jenčo šéf verejnej štátnej správy, poskok Kaliňáka a dnes poskok Mikulca
 4. Peter Kollega: Súdruh Fico vnímam ťa ako vlastizradcu a vraha
 5. Štefan Vidlár: The Last Yesterday Evening Folk Song
 6. Miroslava Moncmanová: Exotické leto Gauguina - láska, múza, tajný život,...
 7. Anton Lisinovič: Skautík na výprave (17.diel) - Jesenná Kršlenica a Jelenia hora
 8. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak aneb sedm pražských zastavení. Dnes třetí, Vyšehradský hřbitov, místo odpočinku významných českých osobností.
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 565
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 741
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 11 152
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 564
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 018
 6. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 4 983
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 930
 8. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora) 4 718
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Hádzanári MŠK Považská Bystrica v odvetnom zápase Európskeho pohára EHF porazili litovský Dragunas Klaipeda na domácej palubovke 26:22 a postupujú ďalej.


21 h
Ilustračné foto

Ponuka nájomného bývania v Púchove by sa budúcu jeseň mala rozšíriť o 36 bytov.


SITA 22. okt
Ilustračné foto.

Pre opravu železničného priecestia bude od 23. do 27. októbra uzavretá cesta III/1951 v obci Lednické Rovne v okrese Púchov.


SITA 22. okt

V dnešnej poradni si s odborníkom Rastislavom Magnom, ktorý sa v spoločnosti Intersport špecializuje na beh, preberieme doplnky výživy vhodné hlavne pre bežcov a vytrvalostných športovcov.


22. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V nákupnom vozíku sa nachádzalo viac ako 150 položiek v hodnote takmer 500 eur.


SITA 23. okt

V chate sa nachádzalo jedenásť ľudí.


23. okt

Naháňačka a skrývačka po hornooravskom regióne trvala takmer týždeň. Viacerí chlapi si pri nej museli vyhrnúť rukávy.


23. okt

Stretnutí s vlkmi sa neobáva. Nezakročili ani vo vyhrotenej situácii.


18. okt

Blogy SME

 1. Ladislav Halász: Najstarší slovenský greenwashing
 2. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: ako som to prežila
 3. Július Kovács: Adrian Jenčo šéf verejnej štátnej správy, poskok Kaliňáka a dnes poskok Mikulca
 4. Peter Kollega: Súdruh Fico vnímam ťa ako vlastizradcu a vraha
 5. Štefan Vidlár: The Last Yesterday Evening Folk Song
 6. Miroslava Moncmanová: Exotické leto Gauguina - láska, múza, tajný život,...
 7. Anton Lisinovič: Skautík na výprave (17.diel) - Jesenná Kršlenica a Jelenia hora
 8. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak aneb sedm pražských zastavení. Dnes třetí, Vyšehradský hřbitov, místo odpočinku významných českých osobností.
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 565
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 741
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 11 152
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 564
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 018
 6. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 4 983
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 930
 8. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora) 4 718
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu