Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Úvodné kolo prinieslo gólové nádielky

Oba celky ponúkli diváckej návšteve kola pekný futbal. Duel bol vyrovnaný, a keďže si hráči dokázali vytvoriť i niekoľko šancí, pre fanúšikov aj zaujímavý.

Papradno – Ilava
2:1 (0:0)
Domáci narážali na vynikajúceho gólmana Porubčana, ktorý však v 50. min po zásahu Nemčíka kapituloval. O desať minút vyrovnal Cabaj, lenže hosťom nebolo súdené v prvom zápase vonku bodovať. V 75. min vyriešil bodovú tajničku L. Balušík. Papradno: Španihel – P. Balušík (J. Balušík), Zboran, Briestenský, L. Balušík, Kolkus, Klabník, Černošík, Váchalík (Martinec), Babiar, Nemčík. Ilava: Porubčan – J. Barkáč, Pilát (Rendek), Šeďo (Ptáček), Mikula, Kameništiak, Lukáč, Marienka, G. Cabaj, E. Pagáč, Šatka. ŽK: L. Balušík, Černošík – Pilát, Šeďo, G. Cabaj. Pred 300 divákmi rozhodovali Pecuš, Cíbik. (lal)
Podmanín – Horovce
0:4 (0:2)
Domáci začali aktívne a v 1. min nastrelil Mišutka žrď. O desať minút strelu P. Kostelanského st. z uhla pod brvno Lukáč vyškriabal na roh. Hostia prevzali iniciatívu a hrali na rýchle kontry. V 39. min vyrobila obrana i brankár Podmanína kiks a po strele Janíčka z osemnástich metrov skončila tečovaná strela v sieti. V 45. min ušiel po krídle R. Prekop a odcentroval takmer z bránkovej čiary. Zmätený Mičúch si loptu poslal do vlastnej siete. Domáci znervózneli, čo takticky hrajúci súper dokonale využil. V 80. min zakončil sólo Janíček a o štyri minúty neskôr bolo po priamom kope Gatiala už 0:4. Podmanín: Mičúch – M. Sovík (Jozef Kostelanský), Guniš, P. Kostelanský st., Gardian, Ján Kostelanský, P. Kostelanský ml., Mišutka (R. Kostelanský), Adamčík, I. Sovík, Hôrecký (Mizerík). Horovce: Lukáč – Kučo, J. Prekop, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, M. Siekel, R. Prekop (V. Siekel), Dubový, Gatial. ŽK: P. Kostelanský st., P. Kostelanský ml. – Svorada. Pred 100 divákmi rozhodovali P. Stratený, Tekel, Švec. (pok)
Pov. Bystrica – Dulov
5:1 (2:0)
Už v 3. min dal na 1:0 Masaryk, keď mu na gól nezištne prihral Mišutka. O deväť minút mieril Vozár mimo a v 16. min zvýšil na 2:0 opäť Masaryk. Tentoraz mu prihrával Trúchlik. Dve minúty po zmene strán bolo zrazu 4:0, keď dal dva góly za dve minúty po sebe Mišutka. V 64. min uzatvoril Masaryk hattrick hostia boli zrelí na uterák. Deväť minút pred koncom zachraňoval ich česť M. Cíbik. Hráči Ravenu dokázali, že vedia produkovať pekný futbal, ktorý by mohol prilákať divákov. Dobre zahrali Masaryk a Mišutka, u hostí napriek piatim obdržaným gólom brankár Rafaj. Pov. Bystrica: Smataník – Trúchlik, Gardian, Ištok, Martinka (Zúbek), Masaryk, Kremen, Pradeniak (Monček), Hybben, P. Jánošík (Hluško), Mišutka. Dulov: Rafaj – Ragula, Ľ. Pavlík, Mikoláš, D. Cíbik, M. Cíbik, K. Pfeffer (J. Pfeffer), Dzurko, Baláž, Pažitný (Žaludek), Vozár. ŽK: Trúchlik, Hybben – Ragula. Pred 282 divákmi rozhodovali M. Mazan, Mišún, Marušinec. Ján Borčányi
Pruské – Borčice
2:1 (0:0)
V slušnom zápase sa zrodilo prekvapenie na úkor skúsenejších hostí. Nováčik, ktorý ešte pred niekoľkými dňami netušil, že bude hrať najvyššiu oblastnú súťaž, začal priveľmi zakríknuto. Po dvadsiatich minútach sa domáci osmelili, vyrovnali hru a v závere polčasu už mali navrch. Góly prišli až v druhom polčase. K útoku na tri body zavelil kapitán Pagáč strelou z trestného kopu, a keď pridal po samostatnej akcii druhý gól, boli Prušťania na koni. Nezlomil ich ani gól Kopačku v 89. min. Pruské: Rajník – T. Košík (M. Šatka), M. Suchánek, Vlasatý, J. Košík, V. Šatka, Pagáč, Machala, Suchánek (Minárik), S. Košík (Rebro), Tomanica. Borčice: Hudcovský – Solin, Suchý, Paška, Matuščin (Novosedliak), Rác, Košťál, Burdej, Kopačka, Kuric (Sabo), Filo. ŽK: Solin. Pred 150 divákmi rozhodovali Strýček, Weissabel, Klabník. (st)
Plevník – Prejta
3:2 (1:1)
Výborný futbal priniesol množstvo šancí a hlavne góly. O niečo lepšia bola Prejta, ale napokon sa radovali šťastnejší domáci. Skóre otvoril v 15. min Dodek, ale o štyri minúty bolo 1:1, keď sa nemýlil Porubčan. Ďalšie góly začali padať až po prestávke. V 50. min otočil trojbodové misky váh na stranu Plevníka Matušík, lenže súper o päť minút vyrovnal Vysockým. Rozhodujúca bola 70. min, keď vylúčil arbiter hosťujúceho Páleníka. Dve minúty pred koncom dal rozhodujúci gól domácich Gaňo, na ktorý už hostia odpovedať nedokázali. Plevník: Štrbáň – Tomaník, Jurčaga, Turčáni, Kocúr, J. Kucharík, Dodek, Adamec (F. Ďurkech), Tamáši, (M. Ďurkech), Gaňo, Matušík. Prejta: M. Turza – Ronec (Juhás), Uhlík, Duras, Páleník, Palček, Puček, P. Turza, Bušík, Mutala (Vysocký), Porubčan. (r)
Ladce – Brvnište
5:1 (3:1)
Jednoznačný priebeh stretnutia bol plne v réžii cementárov. Ich raketový nástup začal v 6. min Jamrich a o šesť minút ďalším gólom Kučera. V 24. min pridal tretí úspech Jamrich. Hosťom sa podarilo znížiť Šlesárom a v druhom polčase boli aj technickejší, no dlho sa hralo medzi šestnástkami. V závere zapli domáci opäť na vyšší prevodový stupeň. V 88. min dal ich štvrtý úspech Kučera a v poslednej minúte zavŕšil hattrick Jamrich. Ladce: Porubčan – Šedík, Patka, Vyhnička, Váň, Koštialik, Jamrich, Mražík (Trenčan), Kučera, Galko (Prekop), Habánek. Brvnište: J. Čapliar – Priesečan, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Šištík (M. Hároník), Miniarik, Holiš, Fusko (Baninec), Šlesár, Španihel. ŽK: Kučera. Pred 100 divákmi rozhodovali Brundza, Kameník, Faltejsek. (br)
Udiča – Beluša
1:1 (1:0)
Hostia vyťažili z minima maximum a strata bodov môže domácich ešte mrzieť. V 17. min si dal Gajdoš pridlhú loptu a o štyri minúty Ďuricovu strelu vytlačil Bašo na roh. V 25. min po centri otvoril Chochel hlavou skóre, ktoré mohlo narastať v prospech Udiče. O deväť minút hlavičkoval po skrumáži Chochel opäť, no tentoraz bol z toho iba roh. V 50. min sa do tretice ocitol strelec domácich pred Gombárom, lenže ten jeho strelu vytlačil na roh. O päť minút netrafil Milák z päťky bránu. V 69. min sa individuálne presadil hosťujúci Kubena a zrazu bolo 1:1. Tri minúty pred koncom po strele Boháčika prestrelil Ciesar odkrytú bránu a v 89. min nastrelil Chochel po trestnom kope z piatich metrov brvno. Udiča: Bašo – R. Doblej, Krátky, Mikula, Harvánek, Milák, Cigánik, Crkoň, Chochel, I. Doblej, Gajdoš (Bardík). Beluša: Gombár – Hrčka, Baranec, Vričan, Ďurica, Kačenka, Kubena, Ciesar, Kralovič, Topolan, Boháčik. Pred 100 divákmi rozhodovali Dobrodenka, Kováčik, Milčík. (mil)

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 291

V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu vykonali hasiči v Trenčianskom kraji v roku 2020 celkovo 581 výjazdov.

4 h

Kvôli havárií stavebného stroja v Milochove uzatvorili cestu na dve hodiny. Dialo sa tak v exponovanej dobe, kedy sa ľudia vracali z práce. Konflikty kvôli stavbe sa vyostrujú, havárie sú častejšie.

3 h
Múzeum ZSSR v Novosibirsku bol v podstate náš jediný cieľ, prečo sme v tomto priemyselnom meste chceli stáť.

Považskobystričanka Kristína Hamárová je vášnivá cestovateľka. Prinášame jej fotogalériu z ciest po Vietname, Indii, Nepále a Rusku.