Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Hokej

HK 95 Pov. Bystrica – Spartak Dubnica 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) O tom, že derby býva tvrdé, presvedčila už 2. min prípravného zápasu, kedy sa do seba pustili Zaťko so Sivákom.

HK 95 Pov. Bystrica – Spartak Dubnica 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
O tom, že derby býva tvrdé, presvedčila už 2. min prípravného zápasu, kedy sa do seba pustili Zaťko so Sivákom. Nečistých zákrokov bolo dosť, no rozhodca si všímal iba niektoré. Dubničania mali viac z hry, no šance, ktoré si vypracovali, likvidoval ich bývalý spoluhráč Sivý. Domáci odpovedali iba sporadicky a bezgólový stav po prvej tretine bol pre nich úspechom. V druhej časti sa panteri zlepšili, no gól až do polovice zápasu, kedy sa striedali obaja brankári, nepadol, hoci domáci hrali takmer dve minúty presilovku 5:3. V 31. min Ondrúšek po sóle trafil spojnicu dubnickej brány a o minútu po prihrávke Michala Stráňovského Nemčák podcenil Martinkovu strelu na vyrážačku – 1:0. Kolínek v 34. min prestrelil odkrytú bránu a na druhej strane nedorazil Chládkovu strelu do siete Mužík. Dubnici vyšiel nástup do tretej časti, keď v 42. min Sivák po úniku prekonal Kreta. V posledných desiatich minútach si extraligista vytvoril veľkú prevahu a v 52. min pri presilovke Sivák prehodil ležiaceho gólmana – 1:2. Kret však pri ďalšom oslabení vyrazil Sivákovi tutovku a postupne chytil čisté šance Žitňanskému, Šimčíkovi a T. Tatarovi. V poslednej minúte pohrozili aj panteri no Talajka trafil bočnú sieť a v poslednej sekunde Beniakovu strelu Nemčák pri power play vyrazil.
Pov. Bystrica: Sivý (Kret) – Bielik, Varhaník, Zaťko, Chupáč, Mužík, Puček, Janíček – Martinka, Gašo, Michal Stráňovský, Filo, Ondrúšek, Bujdák, Firit, Talajka, Holaza, Beniak, Fortuna, Brňák.
Dubnica: Gabaš (Nemčák) – Česnek, Potáč, Čop, Laurenčík, Jakab, Stančák, Hajas, Staňo – Kostolný, Zitňanský, Kristín, Šimčík, T. Tatar, Sivák, M. Tatar, Kuric, Kolínek, Ižvolt, Bohuš, Bobík. Vylúčení: 7:7 na 2 min. Využitie: 0:1. Oslabenie: 0:0. Rozhodoval Gargulák.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 857

Za sobotu pribudlo 1 905 pozitívnych prípadov odhalených PCR testami a 103 úmrtí. V nemocniciach je momentálne hospitalizovaných 3 354 pacientov.

4m
Športová hala sa premenila na testovacie centrum

Počas soboty testovala väčšina obcí, v mestách boli desiatky odberových miest. Na sumárne výsledky z celého skríningu si musíme počkať, za sobotu sú však už známe.