Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Hargašova taktika na Bystričanov neplatila

HC Zubří - MŠK Pov. Bystrica 30:32 (10:15)
Hostia nastúpili už aj s Korňanom a nechýbal ani Trabelssie, ktorý v súboji proti Hraniciam nedohral. Stále však chýbal operovaný Buchta a dobre to nevyzerá ani s Opoldíkovým kolenom. Od začiatku boli Bystričania o gól vpredu až do stavu 2:3, no potom sa domácim, ktorých vedie bývalý tréner Pov. Bystrice Hargaš, podarilo v 10. min otočiť na 5:4, čo bolo ich posledné vedenie. Vzápätí prišla trojgólová odpoveď – 5:7 a v polovici polčasu viedli MŠK 7:10. V drese domácich ostávali nepochopiteľne na lavičke Řezníček a Kiriljuk, čo bola voda na mlyn hostí. Hoci Zubří znížilo na 9:10, úsek do konca polčasu skončil 1:5, a tak do kabín išli Považania s nádejným päťgólovým náskokom. Dobrou hrou ho aj po prestávke nielen udržiavali, ale dokonca aj zvyšovali. V 42. min viedli najvyšším rozdielom 15:22, no vtedy už vytiahli aj domáci všetky tromfy. Znížili na 19:22, lenže s prehľadom hrajúci zverenci trénera Šulca viedli 20:24, 22:26 a niekoľko minút pred koncom 25:29. Zubřania vsadili všetko na jednu kartu a podarilo sa im znížiť na 28:29 a 29:30. MŠK nespanikárili a zápas dotiahli do víťazného konca. „Mužstvo podalo kolektívny, vyvážený výkon. V bojovnom a dramatickom zápase sme viedli aj o sedem gólov, v závere sa prejavila únava z častého vylučovania, pričom Korňan nedohral pre tri vylúčenia. Výborný výkon podal brankár Baďura, ale najmä celá pravá strana – T. Stráňovský, Tůma, S. Mažár, v obrane podal dobrý výkon Korňan a tradične dobre hral Trabelssie. Škoda, že nemohol hrať Opoldík. S. Mažár začal dobre strelecky, no potom mu rozbili bradu, a tak som ho postavil až v závere. V dôležitých momentoch zabral T. Stráňovský a veľmi cenný gól v závere „pichol“ P. Zaťko. U domácich ťažko vyzdvihnúť niekoho. S výsledkom som spokojný, myslím, že sme zápas takticky zvládli oveľa lepšie než domáci,“ povedal po zápase tréner František Šulc.
Zubří: Krupa, Luňák, Řezníček 4/1, Plšek 4, Kulišťák 5, Kiriljuk 1, Pernica, Titkov 4/4, Bechný, Spuchlák 3, Říha 1, Hrstka 1, Opálka, Burdek 4. Tréner Ivan Hargaš. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie 4, Opoldík, P. Zaťko 3, T. Stráňovský 7/1, Konušík, Kasagranda, S. Mažár 9/1, Svitek, M. Ďuriš 2, J. Kozák, Tůma 5/2. Tréner F. Šulc. Vylúčení: 4:6 na 2 minúty, Korňan ČK za 3 vylúčenia. Sedmičky: 7/5 – 5/4. Rozhodovali Horáček a Novotný.
Ďalšie výsledky 3. kola: Hranice – Karviná 21:37, N. Zámky – Kostelec 29:37, Brno – Sečovce 29:24, Bardejov – ŠKP odložené, Košice – Tatran Prešov 26:30, Dukla – Frýdek 33:27.
14. Bardejov 1 0 0 1 19:35 0
V stredu 22. 9. o 18. h hostí Pov. Bystrica doma v 4. kole N. Zámky a v nedeľu 26. septembra hrá v Brne duel 5. kola.