Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

3. liga 10. kolo

Prvý polčas sa hralo v dobrom tempe, no od začiatku mali viac z hry hostia. V 7. min vystreliL Vido, ale Valach jeho strelu s námahou vyrazil na roh. O sedem minút po centri Husára znova Vido ani na dvakrát neprekonal domáceho gólmana.

Matador Púchov B
- Trnava B 2:0 (0:0)
Góly: 85. Ondrička, 90. Škorvánek. Trnavčania stále narážali na domácu obranu, ktorá úspešne odolávala. V 21. min sa dostal do sľubnej šance Škorvánek, no nedal a priamy kop Náthera v 25. min vytlačil hosťujúci brankár na roh. V 33. min Šovčík ušiel po krídle, jeho strelu tečovali obrancovia, čo pomýlilo vybiehajúceho brankára. Hoci diváci videli už loptu v sieti, tá skončila na brvne. Do konca polčasu sa útoky striedali na oboch stranách bez gólového efektu. V 47. min Beliančinovu ďalekonosnú strelu Kostolanský vyrazil pred Škorvánka, no ten zblízka hlavičkoval iba do jeho rúk. Trinásť minút pred koncom po Nátherovej akcii Ondrička z dobrej pozície netrafil trnavskú bránu. Gól padol až v 85. min, kedy Nádaský v šestnástke fauloval Demjana a Ondrička S istotou pokutový kop premenil - 1:0. V poslednej minúte Škorvánek sledoval dlhý výkop, ku ktorému sa však dostal skôr vybiehajúci brankár Trnavy Kostolanský. Ten nastrelil púchovského hráča, od ktorého sa lopta dokotúľala do siete - 2:0. Pred 280 divákmi rozhodoval Poruban. ŽK: Šovčík - Ekhardt, Bestvina, Nádaský. Matador: Valach - Pauer, Hrehuš, Belaj, Beliančin, Holčík, Škorvánek, Náther, Demjan (89. Michálek), Ondrička, Šovčík (77. Raninec). Tréner L. Stehel. TrNava B: Kostolanský - Jakubička, Nádaský, Bestvina, Hanzel (61. Molnár), Bernát, Vido, Ekhardt (60. Kardoš), Masaryk, Husár, Bartoš. Tréner V. Ekhardt.
František Leško

Crystal Lednické Rovne - SH Senica 5:0 (1:0)
Góly: 43. a 50. Grendel, 55. Nosický, 58. Holeščák, 85. Detko. Zápas začal nesúrodo a prevládala najmä nepresnosť na oboch stranách. Ako prvý trafil bránku hosťujúci Malík. Sklári vzápätí odpovedali trafenou spojnicou Basilu. Domáci zatlačili súpera, ale Grendelovu strelu vyrazil brankár na roh a pokusy Nosického a Bagina išli vedľa brány. V 35. min gólman hostí vychytal Cifraniča a Holečšák mieril vedľa. Ďalšiu sľubnú šancu spálil Mackovčin a na dvakrát neuspel ani Holeščák. V 53. min Nosický vysunul Grendela, ktorý po chybe brankára z uhla otvoril skóre zápasu. Druhý polčas začal šancou Grendela, ktorú však vyrazil brankár Fišan, ale o dve minúty to napravil, keď tečovanú strelu Holeščáka vrátil do siete. V 55. min akciu Cifraniča zakončil technickou strelou do horného rohu Nosický. O tri minúty neskôr zvýšil Holeščák po prihrávke Grendela na - 4:0. Potom domáci kombinačne dominovali, ale nedotiahli svoje akcie do úspešného konca. Skóre zápasu uzavrel v 85. min striedajúci Detko, keď s prehľadom preloboval najlepšieho hráča hostí - brankára Fišana. Sľubný náskok uspokojil domácich, ktorí dohrali zápas s maximálnym kľudom a pokoji. Pred 400 divákmi rozhodoval Formel, ŽK: Šatka - Mikula. L. Rovne: Minárech - Cifranič (75. Kováč), Bagin, Šatka, J. Martinka, Basila (67. Detko), Mackovčin, Nosický, P. Martinka (46. Kadlec), Grendel, Holešák. Tréner V. Kavecký. SH: Fišan - Kováčik, Herík, Hrebíček, Šefčík, Hílek, Malý (75. Vanek), Sekáč, Marík, Líška (63. Reha), Takáč. Tréner V. Včelka.
Stanislav Detko
Ďalšie výsledky: FKM Nové Zámky - KFC Majorka Komárno 3:1 (1:0), MFK Topvar Topoľčany - Slovan Nemšová 3:1 (2:1), FK Spartak Bánovce - Spartak Vráble 0:0, ŠK Blava Jasl. Bohunice - AFC Nové Mesto 4:2 (2:0), JCP Štúrovo - ŠK Vegum Dolné Vestenice 1:1 (0:0), MFK Myjava/Turá Lúka - Slovan Levice sa nehralo.

1. D. Vestenice 11 8 2 1 23:8 26
2. Trnava B 11 6 3 2 22:9 21
3. Púchov B 11 7 0 4 18:7 21 4. Vráble 11 6 2 3 13:8 20 5. Led. Rovne 11 5 4 2 18:8 19 6. Topoľčany 11 5 3 3 16:12 18 7. Nové Mesto 11 5 2 4 12:14 17
8. Nové Zámky 11 5 2 4 11:14 17 9. Komárno 11 4 4 3 15:9 16 10. Štúrovo 11 3 5 3 15:12 14
11. Nemšová 11 3 4 4 16:16 13 12. Bánovce 11 3 3 5 7:14 12 13. J. Bohunice 11 2 4 5 11:18 10 14. Myjava/T. Lúka 10 2 2 6 6:17 8

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 308

Rodáčka z Orlového KRISTÍNA HAMÁROVÁ je nadšená cestovateľka. Spolu s kamarátkou Naďou vo svojej relácii Všesvet sprostredkúvajú zážitky a rady zo sveta.

14 h
Odberné miesto na covid.

Víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 využilo v desiatich odberových miestach na území Púchova 5 869 ľudí.

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.