Utorok, 26. október, 2021 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V Papradne chytil hráč Prejty jedenástku

Ilava – Dulov
1:1 (0:1)
Hosťom na ťažkom teréne patril prvý polčas, ale vďaka nepresnej streľbe skórovali iba raz v 15. min, kedy D. Cíbik na dvakrát prekonal domáceho Porubčana. Ilavčania sa v prvej časti do vážnejšej gólovej príležitosti nedostali. Až v druhom polčase si vypracovali rad gólových príležitostí, no v ich zahadzovaní sa prekonával najmä E. Pagáč. Ešteže v 69.min Šedo zblízka dopravil loptu za chrbát brankára Rafaja. Hosťujúci brankár sa vyznamenal pri strelách Ptáčka, Kňažeka a G. Cabaja, kým domácemu Porubčanovi pomohla žrď. Vzhľadom na priebeh zápasu si oba celky bod zaslúžili. Ilava: Porubčan, M. Šatka, Rendek (Kňažek), Strapko, Mikula, Kameništiak, Ptáček, L. Šatka, G. Cabaj, E. Pagáč, Šedo. Dulov: Rafaj, Ragula, Pavlík, Mikoláš, D. Cíbik (V. Novosad), J. Pfeffer (K. Pfeffer), Pavliš, M. Cíbik, Baláž, Suchánek (P. Novosad), Vozár. ŽK: Kňažek. Pred 100 divákmi rozhodovali P. Stratený, Badár, Marušinec. (om)
Horovce – Borčice
2:1 (1:0)
Prvú štvrťhodinu sa mužstvá oťukávali, až potom Kučo vystrelil v 15. min nad. Najväčšiu šancu domácich spálil v 30. min Prekop, ktorého prudkú strelu zblokovala obrana. V 35. min sa domáci ujali vedenia, keď po centri Kováča hlavou trafil Dubový – 1:0. Hra upadla do priemeru a nič vážnejšieho sa nedialo. Druhý polčas začal veľkou šancou Prekopa, ktorého center si obrancovia takmer vrazili do vlastnej siete, ale brankár na čiare zachránil. V 73. min Gatial zvýšil na 2:0, potom ako dorazil loptu do brány. Hostia zvýšili iniciatívu a v 79. min Filo hlavou po rohu znížil na 2:1. Borčice tlačili a v 82. min dali gól, no pre faul na brankára neplatil. Horovce: Pálka, Kučo, Kováč, Štefanec, Mišún (Rod), V. Siekel, Janíček, M. Siekel, R. Prekop, Gatial, Dubový. Borčice: Janíček, Paška, Suchý, Kuric, Matuščin, Mazáň, Solín (Nomilner), Kopačka, Sedláček (Rác), Filo. ŽK: Kučo – Paška. Pred 100 divákmi rozhodovali Bezdeda, Kapila, Faltejsek. (keb)
Papradno – Prejta
2:1 (0:0)
Domáci mali v prvom polčase niekoľko šancí, Černošík nastrelil žrď. Tlak pokračoval a v 44. min dostal červenú kartu brankár Vrábel. V druhom polčase domáci nápor pokračoval, ale góly neprichádzali ani z jedenástky, ktorú Mutala chytil. Z ojedinelého brejku dostal Prejtu v 67. min do vedenia Vysocký. Papradno gól nezlomil a už o minútu si dal palček vlastný gól. Na 1:1. V 71. min najlepší strelec domácich Nemčík dal z priameho kopu dal víťazný gól. Papradno: Krištof, Zboran, L. Balušík, P. Balušík (J. Balušík), Briestenský, Černošík, Počiatek, Klabník, Martinec (Váchalík), Peter Babiar (Patrik Babiar), Nemčík. Prejta: Vrábel, Uhlík, Žiaček, Palček, Puček, Turza, Bagin, Bušík, Vysocký, Mutala, Šándor. (r)
Podmanín – Brvnište
3:2 (1:2)
Zápas namočených mužstiev začal opatrne, lepšie začali hostia, ktorí mali v prvom polčase viac z hry. V 3. a 6. min zahodil šance Šlesár, v 15. min a P. Kostelanský ml. ušiel po krídle, ale I. Sovík mieril tesne vedľa. Po hrubej chybe obrany dostal domácich do vedenia v 24. min Granát – 1:0. Hra sa pritvrdila a v 35. min vyrovnal hlavou Šlesár. Do polčasu v 40. min Čvirik využil brankárovu hrubku a dal na 1:2. Po umývaní hláv domáci nasadili tempo a v 57. min z trestného kopu z ťažkého uhla P. Kostelanský ml. prekvapil brankára – 2:2. Desať minút pred koncom po rohu Jakub Kostelanský dal víťazný gól. Podmanín: Mičúch, Minarech, M. Kostelanský, Valášek, R. Kostelanský, Jakub Kostelanský, P. Kostelanský ml., Hôrecký, Mišutka (Lokšík), I. Sovík (Kolek), Granát. Brvnište: Bratina (Barbosa), Priesečan, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Čvirik, Miniarik, Koreník, Ecker (Šištík), Šlesár, J. Hároník (Španihel). ŽK: Hôrecký – J. Hároník. Rozhodovali Pecuš, Gančár, Švec. (dem)
Pov. Bystrica – Beluša
2:0 (1:0)
V megašlágri mali prvú šancu hostia, ale v 7. min neuspeli. V 14. min „pretancoval“ Mišutka obranou hostí a skóroval – 1:0. Potom dominovali zabezpečené obrany, no v 32. min Hybben opečiatkoval brvno.Hostia nenachádzali spôsob na prekonanie domácej obrany. V 51. min Kremen trafil opäť brvno. Mužstvá udržiavali divákov v napätí, pretože sa neustále pokúšali o protiútoky. V poslednej minúte excelentne zvýšil na 2:0 ostrostrelec Mišutka. Pov. Bystrica: Smataník, Gardian, Ištok (Hozdek), Martinka, Kukučka, Hybben, Kremen (Zubek), Jánošík (Pavlík), Hedera, Mišutka, Masaryk. Beluša: Gombár, Slávik, Drošťák, Baranec, Vyhnička, Kubena (Ďurica), Kačenka (Vričan), Ciesar, Topolan, Petríček (Kralovič), Boháčik. ŽK: Masaryk – Petríček, Vyhnička. Pred 150 divákmi rozhodovali M. mazan, Dobrodenka, Milčík.
Ján Borčányi
Pruské – Udiča
3:2 (1:1)
V priemernom zápase sa dlho nič nedialo, len v 18. min V. Šatka slabo vystrelil. V 20. min S. Košík otvoril skóre – 1:0. Hostia sa dočkali vyrovnania v 41. min, keď skóroval Popelka. Po zmene strán najprv v 58. min Majerík z ôsmich metrov netrafil bránu, no v 63. min hostia zásluhou Popelku otočili na 1:2. Prušťania pridali a v 76. min po akcii Majeríka S. Košík vyrovnal na 2:2. Domácim to nestačilo a v 79. min priamy kop z 20 metrov z kopačky Tomanicu letel nad bránu. O troch bodoch pre Pruské rozhodol v 82. min M. Šatka. V 87. min mohli hostia vyrovnať, ale hlavička skončila tesne vedľa. Pruské: Rajník, V. Šatka (Ľ. Košík), M. Suchánek, Galko (V. Suchánek), Vlasatý (J. Košík), Majerík, Minárik, P. Machala, M. Šatka, S. Košík, Tomanica. Udiča: Bašo, Crkoň (Frolo), Krátky, Haman, Harvánek, Milák, M. Gašpárek, Popelka, T. Gašpárek, I. Doblej, Vágner. (bol)
Plevník – Ladce
3:1 (1:0)
Prvý polčas hrali hostia lepší futbal, tlačili domácich, ale v 40. min po rohu Dodek dal vedúci gól Plevníka. V 43. min Tamáši v čistej šanci prekopol bránu Ladiec. Hneď po rozohraní zvýšil na začiatku druhého polčasu Gardian po chybe obrany 2:0. V 60. min sa striedajúci Martinka vyhol ofsajdovej pasci a znížil na 2:1. O desať minút Jakubec hlavičkou od brvna pridal tretí gól. V 80. min ešte Gaňo nepremenil pokutový kop, lebo netrafil bránu. Plevník: Smatana, Dodek, Jurčaga, Butko, Čižmárik, Kucharík, Jakubec, Miroslav Kremeň (Matušík), Tamáši, Gaňo, Gardian (Adamec). Ladce: Janke, Šedík, Vyhnička, F. Váň (Martinka), Prekop, Koštialik, Trenčan (Hujo), Patka, Mrážik, Janáček (J. Váň), Michal Habánek. Rozhodovali Kameník, Pauer, Briestenský. ŽK: Čižmárik, Kucharík – Šedík. (dk)
1. P. Bystrica 10 8 1 1 33:17 25
2. Horovce 10 7 1 2 23:10 22
3. Beluša 10 6 1 3 14:7 19
4. Papradno 10 5 2 3 17:14 17
5. Ilava 10 5 2 3 20:18 17
6. Pruské 10 5 0 5 22:23 15
7. Ladce 10 4 2 4 16:16 14
8. Prejta 10 4 2 4 14:14 14