Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

V Ilave padli štyri góly za dvanásť minút

Zápas mal vysokú úroveň a obaja súperi sa bez rešpektu pustili do boja. V 5. min dal prvý gól Barkáč po Šedovej prihrávke. O dve minúty Kováč z 20 m prekvapil Porubčana – 1:1. V 10. min Gatial na druhý pokus dostal Horovce do vedenia, ale o dve minúty Mar

Ilava – Horovce
3:2 (2:2)
ienka zblízka vyrovnal na 2:2. Potom gólostroj ustal napriek domácej prevahe, ktorú likvidovali hostia vedení skúseným Štefancom. Lepší úvod druhého polčasu mali Ilavčania. Mikula vnikol do šestnástky a jeho prudkú strelu vrátil do siete Marienka v 48. min. Horovce vrhli všetko do útoku, no Ilavu podržal viackrát Porubčan. Zvýšiť mohol Marienka, ale osamotený zaváhal. Ilava: Porubčan, Barkáč, M. Šatka, Strapko, Šedo (Kameništiak), Mikula, L. Šatka, Marienka, G. Cabaj, P. Pagáč (Staňo), Ptáček (Rendek). Horovce: Lukáč, Kučo, Kováč, Štefanec, M. Cíbik, V. Siekel, Janíček, M. Siekel (Svorada), R. Prekop, Gatial, Dubový. Pred 120 divákmi rozhodovali M. Stratený a Bezdeda. ŽK: Ptáček, Barkáč – Kučo, Cíbik, Svorada. ČK: Barkáč. (om)
Podmanín – Borčice
2:3 (1:1)
Na veľmi ťažkom teréne sa hral vyrovnaný rušný zápas. V 10. min Kuric po prečíslení domácej obrany dal vedúci gól – 0:1. O jedenásť minút P. Kostelanský ml. krížnou strelou z 20 m vyrovnal. Druhýkrát dostal Borčice do vedenia Filo, ktorý v 55. min potrestal chybu obrany. Podmanín bojoval a na 2:2 vyrovnal v 70. min Mišutka po centri prudkou strelou z voleja. Keď sa zdalo, že zápas skončí remízou, v 88. min si domáci Guniš dal nešťastne vlastný gól. Podmanín: Mičúch, Minarech, Guniš, Valášek, R. Kostelanský (Lokšík), Jakub Kostelanský, P. Kostelanský ml., Hôrecký, Mišutka, I. Sovík, Granát (P. Gardian). Borčice: Janíček, Paška (Burdej), Suchý, Kuric (Vraník), Matuščin, Mazáň, Rác, Solin, Kopačka, Sedláček, Filo (Sabo). Pred 70 divákmi rozhodovali Zvak, Bušovský a Monček. ŽK: I. Sovík – Sedláček, Solin, Janíček, Filo. (zv)
Pov. Bystrica – Prejta
6:1 (3:0)
V 13. min dal Martinka úvodný gól a v 27. min Hedera zvyšoval na 2:0. V poslednej minúte polčasu Martinka druhým gólom zvýšil na 3:0. O dvanásť minút Gardian pridal štvrtý gól a v 60. min Hyb­ben zvyšoval už na 5:0. V 88. min Ronec síce znížil, ale posledné slovo mal v 90. min Hedera. Pov. Bystrica: Smataník, Gardian, Ištok, Martinka, Kukučka (Hozdek), Hybben, Hluško, Jánošík, Hedera, Mišutka, Masaryk (Zubek). Prejta: Mutala, Ronec, Uhlík, Duras (Šándor), Žiaček, Palček (Matejík), Puček (Michal Porubčan), Turza, Bušík, Bagin, Miroslav Porubčan. ŽK: Hedera – Turza, Mutala. Pred 180 divákmi rozhodovali Kováčik, Švec a Ondráš. Ján Borčányi
Plevník – Beluša
3:2 (2:2)
Už v 4. min zaskočili Plevníčania súpera a po chybe Vyhničku dal Kremeň vedúci gól. Zvýšiť mohol potom Tamáši. V 21. min po chybe brankára, ktorý sa pošmykol Boháčik vyrovnal. Po ďalšej hrubke domáceho gólmana ho v 27. min prehodil Ciesar – 1:2. Hra sa upokojila a až v 36. min nádhernou strelou Tamáši vyrovnal na 2:2. Hosťujúci Topolan v 43. min prestrelil prázdnu bránu a z protiútoku Gardian dopadol rovnako. V 50. min Ciesar nepremenil sólo, o desať minút Tamáši zahodil tutovku. Po úniku bol v 67. min faulovaný Adamec a Dodek z jedenástky dal na 3:2. Potom ešte Jakubec nepremenil stopercentnú šancu v 72. min a v 81. min odmietol vyrovnanie Petríček. Plevník: Štrbáň (Smatana), Dodek (M. Tomaník), Jurčaga, Butko, Čižmárik, J. Tomaník, Jakubec, Miroslav Kremeň, Tamáši, Adamec, Gardian (Kucharík). Beluša: Gombár, Vyhnička (Ďurica), Baranec, Slávik, Drošťák, Kačenka, Kubena, Ciesar, Petríček, Topolan, Boháčik. Rozhodoval Marušinec. (kr)
Ladce – Udiča
4:0 (2:0)
Domáci sa ujali rýchlo vedenia v 6. min Mariánom Habánkom. Súper hral od 10. min bez vylúčeného Popelku. Jamrich v presilovke najprv v 12. min mieril vedľa a rovnako dopadol v 16. min. O chvíľu Koštialik mieril rovnako nad. Na 2:0 zvýšil v 43. min po centri Mrážika Jamrich. V 45. min Harvánkova krížna strelou takmer skončila v domácej sieti. V 48. min Bašo vytlačil Fígeľov pokus, Koštialik trafil najprv brvno, aby sa v 66. min dočkal - 3:0. Domáci mali viac z hry, ale J. Váň, Koštialik a Michal Habánek gól nedali, no v 90. min po Hudecovom centri Jamrich zakončil na 4:0. Ladce: Janke, Šedík, F. Váň (J. Váň),Vyhnička, Prekop, Koštialik, Jamrich, Patka, Mrážik (Hudec), Marián Habánek (Fígeľ), Michal Habánek. Udiča: Bašo, M. Gašpárek (Crkoň), Krátky, Mikula, Harvánek, Milák (Frolo), Cigánik, Popelka, T. Gašpárek, Doblej (Seko), Vágner. Pred 180 divákmi rozhodovali Pagáč, Gančár, Koleno. ŽK: Marián Habánek, Michal Habánek – Popelka. ČK: Popelka. (ga)
Pruské – Brvnište
3:1 (3:1)
V 2. min po krížnej prihrávke J. Košík tesne minul bránu hostí a v 12. min po ruke v šestnástke Majerík z jedenástky dostal Pruské do vedenia 1:0. Po akcii M. Suchánka a Galka nekompromisne trafil v 28. min S. Košík – 2:0. V 32. min Rajník vyrazil priamy kop a po rohu chytil ďalšiu strelu hostí. Tí sa dočkali v 35. min, kedy Miniarik premenil jedenástku za ruku a bolo 2:1. V 42. min založil akciu Minárik a S. Košík zvýšil na 3:1. V druhom polčase sa hralo medzi šestnástkami a vzruch nastal iba v 75. min, kedy Miniarik uvidel po strkanici červenú kartu. Pruské: Rajník, Bolebruch (V. Suchánek), M. Suchánek, Vlasatý, J. Košík, Majerík, Minárik (Rebro), Galko, M. Šatka, S. Košík, P. Machala. Brvnište: J. Čapliar, Priesečan, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Koreník, Miniarik, Šištík, Bajčík, Šlesár, J. Hároník. Rozhodovali Milčík, Dobrodenka a Gábor. ČK: Miniarik. (bol)
Papradno – Dulov
1:0 (1:0)
V prvom polčase mali domáci tri tutovky. V 10. min Peter Babiar z päťky mieril brankárovi do rúk, ktorý mu zmaril aj ďalšiu šancu. Podobne pochodil aj jeho spoluhráč Počiatek. V 37. min sa domáci dočkali, keď po strele Petra Babiara doťukol vyrazenú loptu brankárom do siete Martinec. V 46. min Suchánek mohol vyrovnať, ale Krištof bravúrne kryl. Potom sa hra prelievala od brány k bráne bez väčších šancí. Peknú strelu vyslal v 74. min J. Balušík, no Rafaj s námahou vyrazil nad brvno. V závere už domáci hru aj výsledok kontrolovali. Papradno: Krištof, P. Balušík, Zboran, Briestenský, L. Balušík, Počiatek, Černošík, J. Balušík, Martinec (Lališ), Peter Babiar, Nemčík (Patrik Babiar). Dulov: Rafaj, K. Pfeffer, V. Novosad (Rančík), Mikoláš, P. Novosad, J. Pfeffer, Pavliš, Dzurko, Baláž (Troška), Suchánek, Vozár. Pred 400 divákmi rozhodovali M. Mazán, Jakúbek, Briestenský. ŽK: Briestenský. (lal)

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 593

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

14 h

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.