Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

3. liga 14. kolo

Jesenným lídrom je Púchov B Matador Púchov B - Slovan Nemšová 2:1 (1:0) Góly: 24. Ondrička, 62. Náther - 78. Krchňávek.

Jesenným lídrom je Púchov B
Matador Púchov B
- Slovan Nemšová 2:1 (1:0)
Góly: 24. Ondrička, 62. Náther - 78. Krchňávek.
Od začiatku domáci súpera pritlačili a hostia čakali iba na brejky zo zabezpečenej obrany. V 6. min sa dostal k lopte Chovanec, ale tesne minul bránu. V 17. min po akcii Jurgu s Ondričkom Škripec neprekonal Zuba, ktorý loptu vyrazil. O tri minúty po Suchého centri Valachovičovu hlavičku Valach zneškodnil. V 24. min vybojoval stratenú loptu Škripec, potiahol k čiare, jeho center sa odrazil k Ondričkovi, ktorý nezaváhal - 1:0. V 28. min Holčík s Jurgom vybojovali loptu pre Chovanca, no jeho center Škorvánek poslal tesne nad. V 37. min mal čistú šancu znova Škorvánek, ale netrafil loptu. Tri minúty pred prestávkou Ondrička fauloval Suchého a Varcholov priamy kop Valach s námahou vyrazil. Hneď po príchode z kabín Suchý posunul loptu Valachovičovi, ale jeho strelu domáci gólman na dvakrát kryl. V 51. min Po Beliančinovom centri Škorvánkovu strelu Zubo vyrazil. Púchovčania zvýšili tlak, a ten vyústil v druhý gól. Po akcii Beliančina so Škripcom a Ondričkovej prihrávke Náther zvýšil v 62. min na 2:0. O štyri minúty Demjan hlavičkoval vedľa, na druhej strane v 74. min Valachovič vybojoval loptu po Hrehušovej chybe a Chebeň nastrelil pravú žrď Valachovej brány. V 78. min po ďalšej chybe a Bahnovom centri podbehol Valach loptu a Krchňávek do prázdnej brány znížil na 2:1. V 83. min Ondričkov padáčik tesne minul bránu. Hostia ožili a snažili sa vyrovnať. V 90. min po rohu sa natlačili všetci aj s brankárom pred domácu bránu, lenže Púchovčania vzápätí išli štyria proti trom, ale Beliančin netrafil prázdnu bránu. Pred 300 divákmi rozhodoval Otrubčák, ŽK: Trška, Bahno. Matador B: Valach - Pauer, Hrehuš, Jurga, Beliančin, Holčík, Škorvánek (90. Raninec), Náther (80. Belaj), Škripec, Ondrička, Chovanec (53. Demjan). Tréner L. Stehel. Nemšová: Zubo - Krchňávek, Jakúbek, Poliak, Chmelina (64. Trška), Chebeň, Sabatka, Otočka (28. Bahno), Varchola, Valachovič, Suchý. Tréner R. Dorňák.
František Leško
Crystal Lednické Rovne - FKM Nové Zámky 2:0 (1:0)
Góly: 10. Šatka, 57. Kadlec.
Zápas poznačil dážď, ale na kĺzkom teréne začali lepšie domáci, ktorí zatlačili súpera na jeho polovicu. Skóre zápasu otvoril v 10. min Šatka, keď dorazil center J. Martinku do brány. Potom Meliš mieril nad bránu a ďalšiu peknú akciu domácich zakončoval Nosický, ale gólman hostí reflexívne vyrazil loptu nad brvno a Basilovu strelu vytlačil na roh. Vyznamenal sa aj pri gólovej hlavičke Šatku. Prevaha sklárov bola očividná, ale gól Bagina neplatil pre ofsajd a strelu Detka vyrazil opäť pozorný Rybánsky. Polčas skončil nakoniec prijateľným výsledkom pre hostí. Po zmene strán pokračoval tlak futbalistov Lednických Rovní, ale strelu Nosického vyrazil so šťastím Rybánsky a Holeščák trafil len do žrde. Prevahu domácich korunoval v 57. min gólom Kadlec po prihrávke P. Martinku. Domáci ovládli hru, ale nemali šťastie a herný prejav im kazil aj hustý dážď. Obrana hostí odkopla loptu pred Melišom na roh, na opačnej strane pohrozili Dang Van a Polgár, ale Hodála neprekvapili. Skóre zápasu uzavrel domáci Kadlec a Rybanský vzápätí opäť zachránil hostí od ďalšieho presného zásahu. Jesennú sezónu ukončili domáci hráči víťazstvom a diváci odchádzali s výkonom mužstva spokojní. Pred 300 divákmi rozhodoval Gábor. ŽK: Trnka, Píš, Döme. L. Rovne: Hodál - Meliš, Bagin, Šatka, J. Martinka, Basila (86. Gajdoš), Nosický, Mackovčin, P. Martinka, Detko (44. Kadlec), Holeščák (90. Slabý). Tréner V. Kavecký. N. Zámky: Rybánsky - Píš (84. Rajko), Michalička, Zsák, Polgár, Poláček, Trnka, Döme, Sebestyéni (66. Vadkerti), Dang Van, Trnka (57. Hlavačka). Tréner V. Buranský.
STANISLAV DETKO
Ďalšie výsledky: Bánovce - Topoľčany 0:2 (0:1), Trnava B - Dolné Vestenice 3:1 (1:0), Nové Mesto n/V. - Levice 8:0 (2:0), Štúrovo - Komárno 1:0 (1:0), Myjava/Turá Lúka - Vráble 4:2 (2:0), ŠK Blava Jasl. Bohunice - SH Senica 4:1 (1:0).

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto na covid.

Víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 využilo v desiatich odberových miestach na území Púchova 5 869 ľudí.

45m

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

1 h
Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.