Líder utrpel v Borčiciach druhú prehru

Udiča – Ilava 0:1 (0:0) Domáci boli bojovnejší, hostia boli futbalovejší. V prvom polčase sa po niekoľkých minútach zranil brankár Ilavy Porubčan. Šance boli na oboch stranách, ale bezgólový stav sa nemenil.

Udiča – Ilava
0:1 (0:0)
Domáci boli bojovnejší, hostia boli futbalovejší. V prvom polčase sa po niekoľkých minútach zranil brankár Ilavy Porubčan. Šance boli na oboch stranách, ale bezgólový stav sa nemenil. Hosťujúci Marienka nevyužil dve šance, ale na tretí pokus sa dočkal. V 75. min sa jeden z domácich hráčov pošmykol a Marienka ponad vybiehajúceho brankára dal víťazný gól. V závere mali šancu Udičania, ale loptu do siete nedostali. Zápas, ktorému by svedčil nerozhodný výsledok, rozhodla chyba obrany. Udiča: Bašo, M. Gašpárek, Krátky, Mikula, Harvánek, Milák, Cigánik, Crkoň, T. Gašpárek, Doblej (Seko), Vágner. Ilava: Porubčan (T. Cabaj), Kňažek, Mikula (Držík), Strapko, Šedo (Staňo), Kameništiak, Ptáček, Marienka, G. Cabaj, M. Šatka, Ľ. Šatka. Pred 100 divákmi Rozhodovali Petrušek, Dobrodenka a Kováčik. (rp)
Beluša – Ladce
1:3 (0:1)
Do 13. min sa hráči iba oťukávali. O minútu hlavičkoval Galko do bočnej siete, v 15. min ten istý hráč prestrelil a do tretice v 18. min trafil bočnú sieť. O minútu Boháčik hlavičkoval vedľa. Hostia využili chybu v 20. min, kedy Marián Habánek obišiel brankára – 0:1. V 30. min Boháčik opäť netrafil bránu. Ladce mali šancu v 35. min, no Gombár fantasticky vychytal Michala Habánka. Úvod druhej časti bol podpriemerný, až v 64. min Kubena mohol vyrovnať, no mieril do oblakov. Domáci sa dočkali v 68. min po priamom kope Vričana. Janke urobil školácku chybu a Modranský vyrovnal. Útoky sa striedali, v 75. min Gombár vyrazil priamy kop Michala Habánka. Pohroma pre Belušu prišla v 76. min, kedy Mražík po sóle nekompromisne zavesil pod brvno – 1:2. Definitívny klinec do rakvy dal v 83. min Trenčan, ktorý po prihrávke Mariána Habánka potvrdil výhru Ladiec. Beluša: Gombár, Slávik (Ďurica), Baranec, Vričan, Drošťák, Kačenka, Kubena (Modranský), Ciesar, Petríček, Topolan, Boháčik. Ladce: Janke, Šedík, F. Váň (Fígeľ), Vyhnička, Prekop (Trenčan), Koštialik, Jamrich, Mražík, Galko (Hudec), Marián Habánek, Michal Habánek. Pred 300 divákmi rozhodovali Koleno, Kameník a Pauer. ŽK: Boháčik, Ciesar, Ďurica – Mražík, Hudec. (kri)
Brvnište – Plevník
3:1 (1:1)
Na šmykľavom teréne sa hral bojovný futbal, lopta robila problémy obom mužstvám. Hostia mali na začiatku územnú prevahu bez šance. Prvý gól však dal Španihel, ktorý v 10. min dorazil loptu po Šlesárovej hlavičke – 1:0. V 37. min vyrovnal Dodek na 1:1 hlavou po rohu. V druhom polčase začal domáci nápor, ktorý korunoval v 58. min M. Hároník na 2:1, keď po zle zahranom ofsajd-systéme zakončil únik strelou povedľa brankára. O desať minút Španihel po samostatnom prieniku po zemi nedal brankárovi šancu. Plevník v závere pritlačil, no z päťky nedokázali jeho hráči loptu dostať do siete. Brvnište: J. Čapliar, Priesečan, Šamaj, M. Hároník, M. Čapliar, Koreník, Miniarik, Ecker (Vališík), J. Hároník (Baninec), Šlesár, Španihel. Plevník: Smatana, Dodek, Jurčaga, Butko, Čižmárik, J. Tomaník, Jakubec, Adamec (Marián Kremeň), Tamáši, Gaňo, Matušík (Gardian). Pred 200 divákmi rozhodovali P. Stratený, Pagáč a Hanták. ŽK: Šamaj, J. Čapliar – Dodek, Gaňo, Butko. ČK: Šamaj – Jakubec. (har)
Prejta – Pruské
3:0 (1:0)
Domáci sa ujali v 4. min, keď po krídle ušiel M. Puček a z veľkého uhla bombou od brvna dal prvý gól. O tri minúty po rohu Žiaček hlavičkoval tesne vedľa. Ďalšiu šancu zahodil o chvíľu Porubčan a v 14. min mohol vyrovnať Majerík, ale gólman bol na mieste. V 37. min mal tutovku Bušík, jeho strela letela nad brvnom. V druhej časti bola hra vyrovnaná. Turzovu šancu chytil brankár Rajník. V 80. min dal druhý gól striedajúci Vysocký a v nadstavenom čase po chybe v strede ihriska ten istý hráč premenil sólo na tretí gól. Prejta: Vrábel, Ronec, Uhlík, Duras (Vysocký), Bagin, Palček, Puček, Turza, Bušík, Žiaček, Porubčan. Pruské: Rajník, Ľ. Košík (J. Košík), M. Suchánek, Vlasatý, V. Suchánek (Bolebruch), Majerík, Minárik, M. Machala, V. Šatka, S. Košík, Galko. ŽK: Ronec – V. Suchánek, Majerík. Pred 150 divákmi rozhodovali Jakúbek, M. Mazán a Peťovský. (mp)
Borčice – Pov. Bystrica
2:0 (0:0)
V 25. min odcentroval Hluško, ale lopta z Mišutkovej kopačky trafila pravú žrď Janíčkovej brány. O štrnásť minút nebezpečne pohrozil Rác, ale gólman Smataník dobre zasiahol. V prvom polčase obe mužstvá ponúkli divákom bojovný zápas s nervóznou koncovkou. Hostia nehrali v druhom polčase zle, ale mali hluché fázy. V 53. min Kopačka premenil pokutový kop a v 69. min dal na konečných 2:0 Sedláček. Bystričania tak utrpeli druhú prehru. Borčice: Janíček, Paška (Vraník), Suchý, Kuric, Matuščin, Mazáň, Rác (Sabo), Košťál, Kopačka, Sedláček, Filo. Pov. Bystrica: Smataník, Gardian, Ištok, Pavlík (Zubek), Martinka, Kukučka, Hluško, Jánošík, Hedera (Hozdek), Mišutka (Trúchlik), Masaryk. Pred 70 divákmi rozhodovali Kapila, M. Stratený a Štefanec. ŽK: Martinka. Ján Borčányi
Dulov – Podmanín
6:3 (6:1)
Obe mužstvá začali opatrne, no góly začali padať až od 25. min, kedy po Mikolášovom rohu skóroval Vozár. O dve minúty M. Novosad po chybe brankára zvýšil na 2:0, lenže po rozohraní Pilár znížil. V 32. min sa pekným gólom uviedol J. Pfeffer a po ďalšej hrubke obrany zvýšil Pavliš o dve minúty na 4:1. V 38. min sa strelecky presadil Mikoláš a polčasové skóre 6:1 potvrdil v 44. min z jedenástky M. Cíbik. V druhom polčase J. Kostelanský znížil, a potom bol za hru mimo šestnástky rukou vylúčený brankár Rafaj. Do brány išiel Vozár, ktorého hneď prekonal P. Kostelanský ml. Divákov ešte zaujala strela Mikoláša do brvna. Dulov: Rafaj, Ragula, Pavlík, Mikoláš, M. Novosad, J. Pfeffer, Pavliš, Dzurko, P. Novosad, M. Cíbik, Vozár (striedali Suchánek, Troška, Remšík). Podmanín: Jozef Kostelanský, Minarech, P. Kostelanský st., Pilár, Guniš, Jakub Kostelanský, P. Kostelanský ml., Jozef Kostelanský st., Mišutka, Sovík, Adamčík. (striedali Granát, Lokšík, Gardian). Rozhodovali Strýček, Weissabel a Turčan. Pavol Prekop
Horovce – Papradno
1:1 (1:1)
V 3. min Nemčík prešiel pomedzi obrancov a prehodil brankára – 0:1. Domáci vyrovnali v 27. min, keď podobný kúsok vyviedol Janíček – 1:1. Hostia si mysleli, že je ofsajd, prestali hrať, čo domáci hráč využil. Útoky sa potom striedali na oboch stranách, ale bez presného zakončenia. V druhej časti hostia naďalej dobre bránili a Nemčík z dvoch krokov nedopravil loptu do siete. S pribúdajúcimi minútami domáci boli nervóznejší, ale obrannú ulitu Papradna neprekonali. V 88. min dokonca dal Peter Babiar gól, ale rozhodca ho neuznal. Horovce: Lukáč, Kučo, Kováč, J. Prekop, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, R. Prekop, Gatial, Dubový (M. Cíbik). Papradno: Krištof, P. Balušík, Zboran, Briestenský, J. Balušík (Lališ), Martinec, Klabník, Černošík, Počiatek, Peter Babiar, Nemčík (Patrik Babiar). Pred 150 divákmi rozhodovali Bušovský, Brundza a Monček. ŽK: Nemčík, Počiatek. (lal)

1. P. Bystrica 13 10 1 2 42:20 31
2. Horovce 13 7 3 3 27:15 24
3. Ladce 13 7 2 4 24:17 23
4. Ilava 13 7 2 4 24:21 23
5. Beluša 13 7 1 5 22:16 22
6. Papradno 13 6 4 3 20:16 22
7. Borčice 13 6 2 5 22:15 20
8. Prejta 13 6 2 5 20:21 20