Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Brankár MŠK Baďura dal svoj prvý hilkový gól

V poslednom tohtoročnom domácom zápase nastúpili proti sebe finalisti II. ročníka HIL 2002, ktorí sú momentálne na opačných póloch súťaže. Hostia s množstvom mladých hráčov otvorili skóre, no potom sa v streľbe gólov pravidelne do 11. min striedali T. Str

MŠK Pov. Bystrica
– ŠKP Sečovce
40:22 (20:9)
áňovský a S. Mažár, keď za stavu 6:2 mali každý na konte po tri góly. Sečovce nehrali zdržiavaciu hádzanú, ale snažili sa s domácimi držať krok. Ich nedostatkom bola absencia strelcov, pretože kanonier Gamrát bol osamotený a siedmimi gólmi v prvom polčase ako tak držal hostí nad vodou. V 22. min dobre hrajúce MŠK viedli 14:4 a o minútu Baďura strelou cez celé ihrisko, ktorá škrtla brvno, dal svoj prvý ligový gól v drese Pov. Bystrice. Čakal naň viac než tri roky. V 25. min Kučera prerušil sedemgólovú šnúru domácich a znížil na 17:5. V závere polčasu domáci dosiahli dvadsiatku. Do druhého polčasu nastúpili s cieľom súperovi naložiť, koľko doň vojde. Strelecky sa chytili Vicena s Buchtom, ktorým kontroval neomylný Gamrát. V 42. min Trabelssie dal tridsiaty gól a diváci začali tušiť, že by domáci mohli ohroziť strelecký rekord súťaže. V 47. min dosiahol Gamrát jubilejný desiaty gól, ktorý bol akoby signálom pre jeho spoluhráčov, aby začali skórovať aj oni. K tomu im začala byť nápomocná domáca obrana, ktorá produkovala oveľa viac chýb a Baďura často ostával osamotený proti súperovým útočníkom. Od stavu 34:16 dali hostia za sebou tri góly a v 54. min prehrávali „iba“ o pätnásť – 36:21. V závere domáci pozahadzovali niekoľko vyložených šancí, S. Mažár a T. Stráňovský, ktorý v 59. min dosiahol štyridsiaty gól, mohli dať „desiatku“, no nakoniec sa najlepšími strelcami zápasu nestali. Bystričania sa v tabuľke posunuli na 3. miesto, no teraz ich do Vianoc čakajú tri duely na Morave – Kostelec, Karviná a Hranice.
Pov. Bystrica: Baďura 1, Drápal, Kovačin, Trabelssie 6, Vicena 3, Cifra, J. Kozák 1, P. Zaťko 2, Korňan 1, S. Mažár 9, Svitek, Buchta 7, Tůma 1, T. Stráňovský 9.
Sečovce: Fecman, Kľučár, Andrejčin 1, Šiška, Meluš 2, Brutovský 1, Ivanecký 1, Korytko 1, Hreha, Kučera 2, Hrinda 2, Urban 2, Gamrát 10/1, Vasilenko.
Vylúčení: 4:5 na 2 minúty. Sedmičky: 0 – 1/1. Rozhodovali Nagy a Rondoš.
Ďalšie výsledky 12. kola: Brno – Dukla 22:28, Karviná – Kostelec 36:21, Zubří – Prešov 32:35, N. Zámky – Frýdek 34:24, Hranice – ŠKP 31:36, Bardejov – Košice 22:27.
14. Sečovce 12 1 0 11 272:420 2
HIL má teraz prestávku a až v nedeľu 28. novembra o 17. h hrá Pov. Bystrica v Kostelci. Ešte predtým, v stredu 17. 11. o 18. h sa v priateľskom zápase stretne doma s ŠKP Bratislava.