Celková dĺžka úpravy je 135 metrov a nadväzuje na existujúcu úpravu nad mostom do Čelkovej Lehoty
Domaniža - muto, inak pokojnému potoku, nesmiernu silu. Pred obcou sa stáva Domanižanka už neskrotnou a v samotnej obci robí starosti veľkej časti občanov. Zatápa pivnice, dvory, miestne komunikácie, svoju rozpínavosť a panovačnosť dokazuje na priľahlých poliach a záhradách. Vzniknuté škody na zatopených pivniciach, úpravy koryta, odstraňovanie nánosov bahna, ako aj opravy mostov a lávok zostávajú na pleciach občanov a obce.
V minulých rokoch dostala Domanižanka putá cez stred obce. Dnes sa ju snažíme skrotiť a usmerniť pri samotnom vstupe do dediny. O reguláciu jej koryta od Petrákovcov až po radovú zástavbu v dĺžke približne pol kilometra obecný úrad žiadal Povodie Váhu ešte pred štyrmi rokmi. Na najkritickejší úsek bol vypracovaný stavebný projekt, avšak financie na jeho realizáciu stále chýbali.
Na pomoc prišla Európska Únia. Projekt podaný cez program ISPA bol úspešný a v rámci opatrení na ochranu proti povodniam ho bude Európska únia spolufinancovať osemdesiatimi percentami z objemu oprávnených nákladov. Investorom projektu „Domaniža – úprava toku Domanižanka“ je Slovenský vodohospodársky podnik, š.p. OZ Piešťany. Jeho realizáciou sa zvýši bezpečnosť obyvateľov, hospodárstva, poľnohospodárstva a životného prostredia pred negatívnymi účinkami povodní. Taktiež prispeje k dobudovaniu environmentálnej infraštruktúry na zabezpečenie zdravia obyvateľstva a zachovanie, ochranu a obnovu prírodného prostredia.
Celková dĺžka úpravy je 135 metrov a nadväzuje na existujúcu úpravu nad mostom do Čelkovej Lehoty. Vzhľadom k stiesneným pomerom intravilánu trasa navrhovaného koryta v maximálnej miere sleduje prirodzený tok. Koryto potoka bude upravené podľa projektovej dokumentácie na jednej strane oporným múrom z betónu, ktorý bude z lícnej strany obložený kamennými prefabrikátmi a na druhej strane polovegetačnými tvárnicami.
Po dokončení stavby, ktorú má dodávateľ Lesostav Sever s.r.o. Žilina naplánovanú do júna budúceho roka, pribudne ďalší úsek, kde bude Domanižanka spútaná do svojich brehov a nebude viac robiť škody na obecnom a súkromnom majetku ani pri 50-ročných vodných maximách.