Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA 32., 33. A 34. KOLO

Výhra nad lídrom, prehra s posledným celkom tabuľky

Posledný zápas roka potvrdil, že Bystričania majú streleckú krízu. Prešov hral lepšie, no z viacerých šancí dokázal premeniť v prvej tretine iba jednu. Podobný priebeh mala aj druhá tretina, v ktorej sa hostia držali až do polovice.

PHK Prešov - HK 95 Pov. Bystrica
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Po druhom góle Prešov začal hrať kombinačne, ale ďalšie šance gólom už neskončili. Päť minút pred koncom Bochňa potvrdil zaslúženú výhru „koňarov“ a panteri sa lúčili bez streleckého zásahu. Góly: 13. Sabol 1:0, 30. Pavlovský 2:0, 55. Bochňa 3:0. Prešov: Grman, Bogdaň, Kožík, Mihálik, Sabol, Koma, Obuch, Hopkovič, Bochňa, Velček, Kováč, Baránok, V. Baláž, Kyseľa, Pavlovský, Hajduk, J. Baláž, Baňas, Kachnič. Pov. Bystrica: Rožník, Janíček, Senko, Varhaník, Bielik, Zaťko, Čulík, Martinka, Gašo, Filo, Melicherčík, Pohanka, Löffler, Koleda, Žitňanský, Konečný, Švirec, Bujdák.
Ďalšie výsledky 32. kola: Martin – Topoľčany 7:3, Trebišov - Trnava 3:4 pp, Senica – Piešťany 5:1, Detva 6:2 – Prievidza 5:6 ts, Sp. N. Ves - B. Bystrica 3:6.
HK 95 Pov. Bystrica – MHC Martin
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Domáci sa snažili prerušiť nepriaznivú sériu šiestich zápasov, v ktorých získali iba dva body. V úvode trafil Koleda žrď, no v 7. min po Kolenovej prihrávke Chládek s pomocou obrancu nehokejovo dotlačili puk za Rovnianka. Hostia hrali profesorský hokej s vedomím, že góly na seba nedajú dlho čakať. Lenže Urdák vychytil deň a v úvodnej časti chytil tri čisté šance. Skóre mohol zmeniť aj Koleda, no sólový nájazd zakončil strelou nad. V druhej tretine začal svoje veľké sólo rozhodca Jesenský. Na začiatku dal Martinu výhodu dvoch presiloviek, v ktorých Urdák vychytal Gromu a Pokrivčák s Pálešom netrafili odkrytú bránu. Domáci sa dostávali pred Rovnianka iba sporadicky a Kiškovo sólo skončilo v gólmanovej lapačke. Skóre sa nemenilo, hoci rušno bolo pred oboma bránkami. No najviac vzruchu spôsoboval nepochopiteľnými verdiktami rozhodca. V poslednej tretine domáci taktickou hrou udržiavali tesný výsledok, ale Martinčania mali viacero dobrých šancí, ktoré však na ich smolu zneškodnil hrdina zápasu Urdák. V posledných minútach dal rozhodca hosťom výhodu presilovky, lenže panteri boli paradoxne bližšie ku gólu. Keď nedovolili lídrovi ani power play, za nadšeného aplauzu získali skalp vlaňajšieho extraligistu.
Gól: 7. Chládek 1:0.
Pov. Bystrica: Urdák, Bielik, Varhaník, Čulík, Zaťko, Brňák, Rehák, Ondrej, Senko, Martinka, Gašo, Michal Stráňovský, Melicherčík, Kiška, Pohanka, Chládek, Koleda, Žitňanský, Švirec, Koleno, Kolínek. Martin: Rovnianek, Priechodský, P. Krecháč, Stolárik, Pšenka, Ratveiský, Frkáň, Michnáč, Hanes, Groma, Zachar, Pokrivčák, M. Böhme, Važan, Mucha, Zágora, Beutel, Dírer, Páleš, Bonda.
Ďalšie výsledky 33. kola: Prievidza – Prešov 3:4 pp, Piešťany – Detva 6:7 pp, Trnava – Senica 2:4, Topoľčany – B. Bystrica 4:2, Sp. N. Ves – Trebišov 7:3.
HK 95 Pov. Bystrica – ŠaHK B. Bystrica
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Domáci chceli potvrdiť výhru nad lídrom, no tentoraz peknú návštevu herne sklamali. V rozháranej prvej tretine sa síce ujali vedenia, keď pri oslabení ušiel Pohanka a našiel škáročku pri ľavej žrdke. Panteri sa opäť spoliehali na skvelého Urdáka, ktorý pokračoval vo výkone proti Martinu. Domáci si tentoraz príliš čistých šancí nevypracovali, a tak hostia umnou hrou čakali na svoju príležitosť. Tá prišla v poslednej minúte druhej časti, keď Žitňanský zbytočne fauloval a do poslednej tretiny išli hostia v početnej prevahe. V 41. min nechali obrancovia pred Urdákom dvoch osamotených hostí, a hoci brankár Jedľovského strelu vyrazil, na Budayov pokus nestačil – 1:1. Prešlo iba 58 sekúnd, keď od vlastnej modrej čiary ušiel Milec a šťastne dostal B. Bystricu do vedenia. Panteri ešte viac znervózneli a s ubúdajúcim časom nedokázali nič vymyslieť. Až v závere zabrali, lenže Kiškovu prihrávku tečoval Pohanka vedľa, Bielik spomedzi kruhov vystrelil slabo a niekoľko pokusov od modrej čiary zblokovali domáci útočníci. Škoda, pretože prehrou si panteri veľmi skomplikovali prípadnú cestu do play off.
Góly: 14. Pohanka 1:0, 41. Buday 1:1, 42. Milec 1:2. Pov. Bystrica: Urdák, Bielik, Varhaník, Čulík, Zaťko, Ondrej, Brňák, Rehák, Senko, Martinka, Gašo, Michal Stráňovský, Kiška, Pohanka, Melicherčík, Chládek, Koleda, Žitňanský, Kolínek, Koleno, Švirec. B. Bystrica: Stieranka, Šporka, Bracho, Dilík, Kubaliak, Vizi, Rúfus, Pohorelský, Jedľovský, Budaj, Milec, Badžo, Tarageľ, Longauer, Ondreička, Srnka, Pažitka, Škvarka.
Ďalšie výsledky 34. kola: Prešov – Martin 2:3 pp, Topoľčany – Trebišov 6:3, Sp. N. Ves – Senica 4:1, Trnava – Detva 2:3 pp, Piešťany – Prievidza 3:4. (jš)
12. B. Bystrica 34 5 3 26 85:144 19
V utorok 11. 1. hrá Pov. Bystrica v Trebišove a v piatok 14. 1. hostí Senicu.
***
Brezno – Pov. Bystrica 2:4 (0:0, 0:2, 2:2), Koleda 2, Pohanka, Švirec – v prípravnom hokeji 29. 12.