Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky
HOKEJ EXTRALIGA 40. A 41. KOLO

Dubničanom unikol bod v poslednej minúte

Dubnica – Nitra 2:3 (2:0, 0:1, 0:2) Lepšie začali hostia, keď Mihálik v 2. min trafil žrď a Vlkova strela zblízka preletela ponad Nemčákovu bránu.

Dubnica – Nitra
2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Lepšie začali hostia, keď Mihálik v 2. min trafil žrď a Vlkova strela zblízka preletela ponad Nemčákovu bránu. Hra sa vyrovnala, no v 14. min ani tretia vyložená šanca Nitry neskončila gólom, lebo Nemčák chytil sólo Podstavka. Prešlo iba niekoľko sekúnd a divákov potešil Drotár, no jeho gól musel potvrdiť až videorozhodca. V 20. min Koložváry prihral Kostolnému, a ten zvýšil na 2:0. Dubnica mohla vyhrávať aj vyšším rozdielom, no Kazda a potom aj Kristín, ktorý dokonca netrafil ani prázdnu bránu, skóre nezmenili. V polovici zápasu hostia zabrali - Vozdecký znížil a vyrovnaniu z hokejky Poljačka zabránil Nemčák. Nástup do tretej tretiny vyšiel Nitre a v 43. min znova český legionár vyrovnal. Potom sa hralo od brány k bráne, ale gól neprichádzal. V závere sa oň snažili viac Nitrania, čo sa im vyplatilo. V 59. min Vozdecký ešte nepremenil, ale v čase 59:23 obranca Petrina odvrátil predĺženie. Góly: 14. Drotár 1:0, 20. Kostolný 2:0, 32. Vozdecký 2:1, 43. Vozdecký 2:2, 60. Petrina 2:3.
Dubnica: Nemčák, Česnek, Hajas, Čop, Augusta, Slovák, Jakab, Sekula, Trokan, Kuric, Kristín, Ižvolt, Koložváry, Bližňák, Kazda, Kostolný, Kotlárik, Polášek, Vodrážka, Drotár. Nitra: Fikrt, B. Majeský, Petrina, Milo, Strapko, J. Kováčik, Vlk, Gabriš, Podstavek, T. Chrenko, Kmeč, Ľ. Kolník, Mihálik, G. Saliji, Vozdecký, M. Štefanka, Čacho, Poljaček, Kollár, Molnár.
Ďalšie výsledky 40. kola: Zvolen - Žilina 2:3 pp, Slovan - Košice 6:4, Skalica – Poprad 2:4, L. Mikuláš – Trenčín 5:1.
Žilina – Dubnica
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Pod Dubňom domáci od začiatku dokazovali, že na Dubnicu sa im darí. Nemčák od úvodu zápasu musel likvidovať šance Zadinu, Gálika a Hreusa a Beranovej strele chýbali centimetre. V 14. min po Rehákovom úniku otvoril skóre Hlinka. O štyri minúty ušiel obrane Oravec a Nemčák kapituloval druhýkrát. Do zápasu sa hostia dostali pri presilovke 5:3, kedy Kuric prekonal Šimonoviča. V polovici zápasu Nedvěd bombou opäť zvýšil na dvojgólový rozdiel. Dubničania vyrovnali hru a otupili útočnú aktivitu domácich. V 50. min sa však presadil Oravec a štyri minúty pred koncom Beran pridal piaty gól. V 59. min mohol Kristín znížiť, ale z trestného strieľania neprekonal striedajúceho M. Laca. Žilina: Šimonovič (M. Laco), Nedvěd, Ondrej, Kusovský, Rešetka, Cebák, Senko, Krajči, Sáber, Zadina, Beran, Kontšek, Rehák, Hlinka, Gálik, Oravec, Hreus, Gron, Melicherčík, Janísek, Král. Dubnica: Nemčák, Česnek, Hajas, Čop, Augusta, Slovák, Jakab, Trokan, Kuric, Kristín, Ižvolt, Koložváry, Bližňák, Kazda, Kostolný, Kotlárik, Polášek, Vodrážka, Drotár.
Ďalšie výsledky 41. kola: Nitra – L. Mikuláš 7:0, Košice – Zvolen 3:5, Poprad – Slovan 3:0, Trenčín – Skalica 4:1.
10. Dubnica 41 3 1 37 70:185 10

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Snažíte sa o ekologickú domácnosť?
  3. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  4. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  5. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  6. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  6. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  7. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?
  8. Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto
  9. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  10. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 6 607

Považskobystrický atletický oddiel Olympia je liahňou výborných pretekárov. Jednou z nich je chodkyňa TERÉZIA KURUCOVÁ (16).