Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ PRÍPRAVA

T. Stráňovský a Trabelssie dvojcifernými strelcami

MŠK Pov. Bystrica – UHC Gänsendorf (Rak.) 33:31 (17:15) V prípravnom zápase sa obe družstvá ťahali o vedenie, no od stavu 4:6 vyšla domácim šnúra na 8:6.

MŠK Pov. Bystrica – UHC Gänsendorf (Rak.) 33:31 (17:15)
V prípravnom zápase sa obe družstvá ťahali o vedenie, no od stavu 4:6 vyšla domácim šnúra na 8:6. Hostia, účastník najvyššej rakúskej súťaže, ktorí ťažili najmä zo streľby spojok a pivota T. Mažára, viedli 11:12 a v závere polčasu 14:15. J. Kozák po dvoch únikoch však poslal do šatní MŠK s dvojgólovým rozdielom. V druhom polčase Bystričania pokračovali v rýchlej hre, čo sa prejavovalo na často nepresnej koncovke. Najmä Vicena a S. Mažár urobili z rakúskeho brankára hrdinu. Štyri minúty pred koncom za stavu 31:29 si tréner hostí Packa zobral oddychový čas a v 58. min bolo vyrovnané 31:31. Zodpovednosti sa nezľakol Tůma a P. Zaťko svojím jediným gólom potvrdil výhru. Pov. Bystrica: Kovačin, Drápal, Baďura, Opoldík 4, J. Kozák 2, T. Stráňovský 10/2, Kasagranda 2, Tůma 4/2, S. Mažár 2, Buchta 5, Konušík 1, Vicena, Svitek 2, P. Zaťko 1. Gänsendorf: Novotný, Kotbl, Hebelfedner 4, Trandžík 10/3, T. Mažár 8, Dospod, Eibensteiner, Nowak 8, Eibl, Beck. Rozhodovali Troják a Hlavčo.
MŠK Pov. Bystrica
– UHC Gänsendorf
39:22 (19:13)
Štvrtková odveta, ktorá sa hrala tri hodiny po skončení prvého duelu, začala lepšie pre hostí. V 5. min viedli 2:5, kedy domáci pokračovali v zahadzovaní čistých šancí. Potom sa začal na pivote presadzovať najlepší ligový pivot Trabelssie a v 10. min po jeho štyroch góloch bolo 7:7. V 14. min viedli Rakúšania 8:10, ale o desať minút neverili vlastným očiam, pretože skvelý Baďura vygumoval strelecké pokusy a po jeho prihrávkach skóre utešene narastalo. Bystričania hrali stále naplno, no zahadzovanie čistých šancí by sa im v ligovom dueli nemuselo vyplatiť. Trabelssie bol na neudržanie a dosiahol vynikajúcich dvanásť gólov. Posledný gól na cestu do Rakúska „pribalil“ po Baďurovom pase a šikovnom vyhnutí sa vybiehajúcemu gólmanovi do prázdnej brány J. Kozák. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Kovačin, Trabelssie 12, Opoldík 4, J. Kozák 2, T. Stráňovský 6, Kasagranda, Tůma 5/1, S. Mažár 3, Buchta 6, Konušík, Vicena, Svitek, P. Zaťko 1. Gänsendorf: Novotný, Kotbl, Hebelfedner 1, Trandžík 4/1, T. Mažár 2, Dospod 1, Eibensteiner 3, Nowak 10, Eibl, Beck 1. Rozhodoval Troják.
V utorok 25. 1. o 17.30 h hostí Pov. Bystrica v prípravnom zápase Frýdek Místek a v piatok 28. 1. odohrá ďalší priateľský zápas v Kostelci. V sobotu 29. 1. o 18. h odohrá stretnutie 1. kola Slovenského pohára v Martine.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto na covid.

Víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 využilo v desiatich odberových miestach na území Púchova 5 869 ľudí.

15m

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

59m
Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.