Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA 37. A 38. KOLO

Mizerná strelecká produktivita body nepriniesla

HK Detva - HK 95 Pov. Bystrica 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) V dôležitom zápase o najlepšiu osmičku si domáci vystužili obranu extraligovými Zvolenčanmi, v bráne hostí sa po prestávke zapríčinenej trestom objavil M. Laco.

HK Detva - HK 95 Pov. Bystrica
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
V dôležitom zápase o najlepšiu osmičku si domáci vystužili obranu extraligovými Zvolenčanmi, v bráne hostí sa po prestávke zapríčinenej trestom objavil M. Laco. Panteri sa v úvode ujali vedenia, keď sa opäť presadil najlepší útok. Ich radosť však trvala iba päť minút, pretože Ondruška vyrovnal. Priemerný hokej pokračoval a šance, ktoré si súperi vytvorili, gólmi nekončili. V 28. min Ozorák dostal Detvu do vedenia, ktoré si jej hráči starostlivo strážili. Hostia si nedokázali vytvoriť výraznú prevahu a s pribúdajúcim časom ich šance na bod klesali. V poslednej minúte siahol tréner k hre bez brankára, ale Detva už tesné vedenie udržala. Bystričanov okrem jednogólovej prehry nepotešila ani správa o tom, že najväčší konkurenti, Senica a Trebišov, doma bodovali, čím Považanom opäť o kúsok odskočili. Góly: 8. Bujdák 0:1, 13. Ondruška 1:1, 28. Ozorák 2:1.
Detva: Polc, Krátky, Velebný, Klepáč, K. Kleniar, Lálka, Petruk, Nemčok, Ondruška, Voskár, Ozorák, Húska, Malček, Hlávka, Bokroš, Luciak, Cútt, Dubec, Valentík. Pov. Bystrica: M. Laco,Varhaník, Brňák, Zaťko, Čulík, Rehák, Bielik, Janíček, Kolínek, Žitňanský, Koleda, Chládek, Gašo, Michal Stráňovský, Kiška, Pohanka, Bujdák, Löffler, Koleno, Martinka.
Ďalšie výsledky 37. kola: Trebišov - B. Bystrica 9:3, Senica - Martin 4:3 ts, Prievidza - Topoľčany 4:5 pp, Trnava – Prešov 4:5 pp, Piešťany - Sp. N. Ves 3:2.
HK 95 Pov. Bystrica
– MŠHK Prievidza
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Domáci nastupovali posilnení vedomím, že na konto im po takmer štyroch mesiacoch pribudli tri body za kontumáciu zápasu s Trebišovom. V prvej tretine sa nehral pekný hokej a šancí bolo pomenej. V druhej tretine domáci pridali, usadili sa pred Klosíkom, no puk nie a nie dopraviť za jeho chrbát. Šance Martinku, Stráňovského a tutovka Koledu gólom neskončili, a keď bol gólman v úzkych, pomohol si posunutím brány. V polovici zápasu po skrumáži Dušička prekonal Urdáka, čo panterov zaskočilo. O dve minúty zabudla obrana na Kaikla, ktorý strelou do šibenice nedal brankárovi šancu. Do konca druhej časti domáci nedokázali nič vytvoriť, no v poslednej tretine si všetko vynahradili. Aktivitu korunoval v 45. min Michal Stráňovský, ktorý si od pravého mantinelu nakorčuľoval pred bránu a strelou pod žrď znížil. Ďalšie šance ostali nevyužité, no aj hostia mohli skórovať, ale Urdák odolal. V závere podkuroval Klosíkovi Gašov útok, ale body si odniesli hostia. Góly: 30. Dušička 0:1, 32. Kaikl 0:2, 45. Michal Stráňovský 1:2.
Pov. Bystrica: Urdák, Bielik, Varhaník, Zaťko, Čulík, Rehák, Janíček, Chládek, Gašo, Michal Stráňovský, Kiška, Pohanka, Melicherčík, Koleda, Žitňanský, Kolínek, Bujdák, Martinka, Krajči, Koleno.Prievidza: Klosík, Šimo, Švarba, Mokrý, M. Paták, Jaško, Krupa, Malíček, Štefanech, Dušička, Vígh, M. Lauko, Goga, Kaikl, Sibert, Pavel, Štefík, Mihok, Beláň.
Ďalšie výsledky 38. kola: Prešov – Trebišov 7:5, Martin – Detva 4:2, Topoľčany – Piešťany 4:2, Sp. N. Ves – Trnava odložené, B. Bystrica – Senica 2:3 pp.
12. B. Bystrica 38 5 4 29 93:169 20
V utorok 25. 1. hrá Pov. Bystrica v Piešťanoch a v piatok 28. 1. hostí Trnavu.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.