Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA MUŽI 43. A 44. KOLO

Okrem panterov vyhral každý, kto potreboval

HK 95 Pov. Bystrica – P. H. K. Prešov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1) Diváci čakali, že po zakopnutí s Topoľčanmi sa domáci vzchopia a zaknihujú potrebné víťazstvo pre účasť v play off.

HK 95 Pov. Bystrica – P. H. K. Prešov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Diváci čakali, že po zakopnutí s Topoľčanmi sa domáci vzchopia a zaknihujú potrebné víťazstvo pre účasť v play off. Veľkú prevahu panteri nevyužili a z ojedinelého protiútoku otvorili hostia skóre, keď v 9. min prekonal Urdáka Hajduk. V závere tretiny sedeli na lavici hanby dvaja Prešovčania, čo dokonale využil Čulík. Panteri sa ujali v úvode druhej tretiny vedenia po strele Stráňovského, lenže misky váh sa pri vylučovaní posunuli na ich stranu. Bochňa vyrovnal pri hre 3:3 a v polovici duelu dal pri presilovke tretí gól východniarov Velček. Presilovku využil v úvode posledného dejstva aj Bochňa, a keď päť minút pred koncom znížil na rozdiel gólu Jakab, čakal sa silný finiš domácich, no Prešov ich k ničomu nepustil. Panteri sa tak pripravili o postup do play off najmä poslednými prehrami na domácom ľade. Pov. Bystrica: Urdák – Varhaník, Jakab, Krajčí, Žitňanský, Koleda, Zaťko, Čulík, Martinka, Gašo, Stráňovský, Bielik, Senko, Kiška, Pohanka, Melicherčík, Rehák, Švirec, Chládek, Kolínek, Bujdák. Prešov: Fedor – Ondrej, Bogdaň, Kyseľa, Velček, Bochňa, Sabol, Sučko, Baranok, J. Baláž, Pavlovský, Obuch, Kožík, V. Baláž, Hajduk, Gajdoš, Koma, Baňas, Slovák. Góly: 9. Hajduk, 19. Čulík, 22. Stráňovský, 28. Bochňa, 30. Velček, 41. Bochňa, 55. Jakab.
Ostatné výsledky 43. kola: B. Bystrica – Spišská N. V. 1:4, Topoľčany – Martin 3:2, Trnava – Trebišov 10:1, Piešťany – Senica 5:7, Prievidza – Zvolen 3:7.
MHC Martin – HK 95 Pov. Bystrica 5:3 (4:1, 1:0, 0:2)
Panterom zostala na postup iba teoretická nádej. V 5. min ich poslal do vedenia Kiška, ale zbytok tretiny dominovali domáci. Za desať minút prekonali Urdáka štyrikrát a bolo po zápase. Keď pridal ich piaty gól Šafárik, šance na body klesli ešte viac. Hoci Koleda s Kiškom znížili na prijateľnejší rozdiel, na viac už hostia nemali. Panteri sa tak po roku opäť do play off nedostali, potešujúce je aspoň to, že sa vyhli bojom o záchranu. Martin: Dzubina – Krecháč, Stančok, Mucha, Mahdalík, Paciga, Stolárik, Michnáč, Važan, Böhme, Pokrivčák, Augusta, Ivičič, Hanes, Kořínek, Šafárik, Ratveiský, Pšenka, Beutel, Zágora, Páleš. Pov. Bystrica: Urdák – Varhaník, Jakab, Kolínek, Žitňanský, Koleda, Zaťko, Rehák, Martinka, Gašo, Stráňovský, Bielik, Kiška, Pohanka, Bujdák, Švirec, Löffler. Góly: 5. Kiška, 10. Böhme, 11. Kořínek, 12. Mucha, 20. Böhme, 31. Šafárik, 52. Koleda, 55. Kiška.
Ostatné výsledky 44. kola: Prešov – Prievidza 2:3, Senica – Trnava 3:5, Trebišov – Spišská N. V. 3:6, B. Bystrica – Topoľčany 5:3, Detva – Piešťany 11:0.
12. B. Bystrica 44 8 4 32 109:187 29
Zápasy posledného kola rozhodli, že do baráže dokráčala B. Bystrica. Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe v utorok 16. februára, ďalšie o deň neskôr. Dvojice pre play off: Martin – Senica, Topoľčany – Spišská N. V., Prešov – Detva, Trnava – Prievidza.

1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
  3. Crème de la crème po slovensky
  4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  6. Po Slovensku na motorke
  7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  8. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  1. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  2. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  3. Zázračná škola so zelenou strechou
  4. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  5. Crème de la crème po slovensky
  6. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
  7. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  8. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 5 039

Diskusiu sledujte naživo vo štvrtok o 14. hodine.

15. jún

V poradí ôsmou tohtoročnou obeťou dopravných nehôd na cestách Trenčianskeho kraja je 35-ročný motocyklista z okresu Prievidza, ktorý neprežil stredajšiu podvečernú zrážku s traktorom.

SITA 5 h
Pavol Hrnčiarik to svojim zverencom vie ukázať aj názorne.

PAVOL HRNČIARIK (35) robil prvé futbalové kroky v Púchove. Po skončení hráčskej kariéry sa presunul na trénerský post, na starosti má brankárov.