Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
HOKEJ EXTRALIGA 48., 49. A 50. KOLOHOKEJ EXTRALIGA 48., 49. A 50. KOLO

Šetria si Dubničania góly až na baráž?

Liptáci nastúpili bez svojho najlepšieho strelca Rudolfa Hunu, ktorý si skúša zahraničné angažmá, no v mužstve dostali príležitosť jeho dvaja bratia Richard a Róbert.

L. Miuláš - Dubnica
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Pikantériou bol aj bratský súboj Školiakovcov. V 6. min začali domáci hrať presilovku 5:3, ale Račko príliš práce nemal, keď ho vystrašil iba pokus M. Školiaka. Dubničania hrali pozorne v obrane, dopredu sa príliš nehrnuli a bezgólový stav držali až do 18. minúty. Vtedy sa presadil Miklík, ktorý z uhla prekonal Račka. Podobný priebeh mala aj druhá tretina, pretože vyložených šancí bolo ako šafránu. Ani jedno z mužstiev si nedokázalo vytvoriť výraznú prevahu, a tak sa diváci väčšinou nudili. V závere si Dubničania nedali pozor na Hunovcov a Richard zvýšil na 2:0. Neskôr mohli Liptáci pridať ďalšie góly, no v koncovke sa zbytočne unáhľovali. Dubničania sa dostali do tlaku zásluhou niekoľkých presiloviek a osem sekúnd pred koncom prekazil Falterovi radosť z čistého konta Kuric.
Góly: 18. Miklík 1:0, 37. Richard Huna 2:0, 60. Kuric 2:1.
L. Mikuláš: Falter, Lištiak, Vorobel, Fatyka, M. Školiak, Šterbák, Bača, Rúfus, Hovorka, Plch, Pleva, Kopecký, Krátky, Trochta, Šebo, Miklík, Bartík, Mravec, Kriška, Róbert Huna, Richard Huna.
Dubnica: Račko, Homér, P. Slovák, Chatrnúch, Nádašdi, Česnek, Sekula, Hajas, Polášek, Trokan, Kuric, Kristín, R. Školiak, Koložváry, Drotár, Bokroš, Kostolný, Kotlárik, Ižvolt, Holečko, Bohucký.
Ďalšie výsledky 48. kola: Zvolen – Nitra 3:2 pp, Trenčín - Poprad 5:2, Slovan – Žilina 6:2, Skalica - Košice 1:2.
Nitra – Dubnica
5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Hostia nastúpili pod Zoborom po dohode bez brankára Račka, ktorý prišiel do Dubnice práve z Nitry. Betinec sa v úvode mal čo oháňať, keď zlikvidoval bombu Vlka a v sieti neskončil ani dobrý pokus Kmeča, ktorý išiel sám na bránu. V 11. min zahrozili aj Dubničania, ale Fikrt chytil sólo Trokana. O minútu po prihrávke B. Majeského otvoril skóre zblízka Poljaček. Dubnica naďalej bojovala, no aj keď mala v úvode druhej tretiny dlhú presilovku 5:3, vyrovnať sa jej hráčom nepodarilo. Podobne boli na tom aj domáci, ktorí nevedeli ani v presilovke prekonať Betinca. Do kabín sa mohlo ísť za stavu 1:1, lenže to by delovka Chatrnúcha v 38. min nesmela letieť tesne vedľa domácej brány. Favorit sa musel aj v poslednej časti obávať o výsledok, ale o všetkom sa rozhodlo v priebehu necelých dvoch minút. Najprv šikovne z otočky skóroval T. Chrenko a vzápätí dve rýchle akcie zakončili Nitrančania strelami do odkrytej brány. Zaskočení hostia ešte v závere raz inkasovali a potvrdili, že pred blížiacou sa barážou musia popracovať na streleckej koncovke.
Góly: 12. Poljaček 1:0, 49. T. Chrenko 2:0, 50. Kmeč 3:0, 51. Poljaček 4:0, 58. T. Chrenko 5:0. Nitra: Fikrt, Kováčik, B. Majeský, Milo, Strapko, Petrina, Vlk, Pupák, Kollár, Kmeč, Ľ. Kolník, Mihálik, Hartmann, Vozdecký, M. Štefanka, Čacho, Podstavek, T. Chrenko, Poljaček.
Dubnica: Betinec, Homér, P. Slovák, Chatrnúch, Nádašdi, Česnek, Sekula, Trokan, Kuric, Kristín, R. Školiak, Polášek, Kotlárik, Ižvolt, Bližňák, Drotár, Bokroš, Holečko, Bohucký.
Ďalšie výsledky 49. kola: Trenčín - L. Mikuláš 12:5, Žilina – Zvolen 2:4, Poprad – Skalica 4:1, Košice – Slovan 2:1.
Dubnica – Žilina
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Po dvoch zápasoch vonku, kde Dubnica dala iba jediný gól, sa čakalo, že konečne doma pretrhne streleckú smolu. Po obojstranne neproduktívnej hre sa na prvý a aj posledný gól čakalo do polovice zápasu, kedy sa presadil Lažo. Napriek snahe sa Dubnici vyrovnať nepodarilo a absolútne neproduktívny týždeň zakončila iba s jediným streleným gólom.
Góly: 31. Lažo 0:1. Dubnica: Račko, Homér, P. Slovák, Česnek, Sekula, Chatrnúch, Nádašdi, Trokan, Kuric, Kristín, R. Školiak, Poláček, Kotlárik, Ižvolt, Holečko, Drotár, Bokroš, Bližňák, Bohucký. Žilina: Šimonovič, Búřil, Dlouhý, Nedvěd, I. Droppa, Podhradský, Škorvánek, Kusovský, Kolba, Lažo, Beran, Kontšek, Zadina, Hlinka, Král, Gron, Hreus, Gálik, Oravec, Rehák, Krajči.
Ďalšie výsledky 50. kola: L. Mikuláš – Nitra 2:2, Zvolen – Košice 1:2, Slovan – Poprad 5:1, Skalica – Trenčín 3:10. (jš)
10. Dubnica 50 3 2 45 82:218 10
V utorok 22. 2. hrá Dubnica v Košiciach, v piatok 25. 2. o 17. h hostí doma Poprad a v nedeľu 27. 2. sa predstaví v Trenčíne.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 005

Pastorek: Z Rakúska do Streženíc+ JEDENÁSTKA JESENE ŠIESTEJ LIGY a AKO HLASOVALI TRÉNERI

Strelcom v šiestej lige kraľuje s dvanástimi presnými zásahmi MIROSLAV PASTOREK (30) zo Streženíc.

Miroslav Pastorek.

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.