Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
Z BLOKU POLÍCIE

Vodiči i cyklisti „pod parou“

Dopravno-policajná akcia bola v okresoch Trenčín, Ilava, Nové Mesto nad Váhom, Myjava a Bánovce nad Bebravou 11. marca zameraná na požitie alkoholu u vodičov a na nemotorových účastníkov cestnej premávky – cyklistov a chodcov.

Vodiči i cyklisti „pod parou“
Počas štyroch hodín zistili policajti 79 dopravných priestupkov. Z toho, v blokovom konaní vybavili 61. Zapríčinili ich vodiči motorových vozidiel (36) a cyklisti a chodci (25). Dohováraním bez pokuty policajti vyriešili 8 vodičov. U 10 zistili požitie alkoholických nápojov, z toho u 6 vodičov nemotorových vozidiel.
Napadla čašníčku
Štyridsaťročná Dana K. z Považskej Bystrice pred dvoma mesiacmi v istom pohostinstve v Považskej Bystrici sa v podnapitom stave správala hlučne, na čo bola upozornená čašníčkou. Dana však čašníčku kopla do kolena, čím jej spôsobila zranenia s dobou liečenia takmer jeden mesiac. Je obvinená z trestných činov výtržníctva a ublíženia na zdraví.
Chytili troch zlodejov
Trenčianski policajti vypátrali osoby, ktoré sa „podpísali“ pod krádeže v dvoch novostavbách a vlámania do motorového vozidla v období od novembra 2004 do marca 2005. Obvineniu z trestných činov krádeže a poškodzovania cudzej veci, spáchaných formou spolupáchateľstva čelia 22-ročný Rudolf zo Zamaroviec, 29-ročný Slavko z Trenčína a 26-ročný Jaroslav z Novej Dubnice. Vyšetrovateľ podal návrh na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby.
„Zarábal“ v zberných surovinách
Od 15. marca 2005 je obvinený z trestného činu krádeže 44-ročný muž z Horenickej Hôrky. Ešte v minulom roku ukradol tri kovové výpalky. Tie sa nachádzali v areáli jednej púchovskej firmy. Obvinený odcudzený kov odpredal v zberných surovinách. Viac ako 10-tisíc korún, ktoré získal, použil pre svoju potrebu.