Falošné bankovky
Muž, ktorý s bankovkou platil, uviedol, že ju má od ďalšej osoby. Nevedel, že bankovka nie je pravá. Polícia zaistila i ďalšiu falošnú bankovku v Púchove. Majiteľ obchodu pri preberaní tržby zistil, že medzi peniazmi sa nachádza podozrivá bankovka. Tisíckorunovej bankovke chýbali ochranné znaky. Policajti v oboch prípadoch bankovky zaistili a budú podrobené expertíze. Zároveň bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov.
Kvôli alkoholu rozbili výklad košom
Pre trestný čin krádeže a poškodzovania cudzej veci sú od 29. marca 2005 obvinení 26-roční Miroslav a Andrej z Považskej Bystrice. Na Veľkonočný pondelok vo večerných hodinách rozbili výklad obchodu, nachádzajúceho sa na sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici. Poslúžil im na to betónový kôš. Z predajne ukradli rôzny alkohol. Obaja boli neďaleko zadržaní policajnou hliadkou. Svojím konaním spôsobili škodu 20 tisíc korún.
Zlodej mal otvorené
Na poludnie 30. marca využil nepozornosť 70-ročného majiteľa domu v Beluši neznámy zlodej. Do domu vošiel cez neuzamknuté dvere a z chodby ukradol peňaženku s dvoma tisícami a zo skrine v spálni 40-tisíc korún.
Polícia sa obracia na občanov, ktorí sa nachádzali na Ulici Komenského v Beluši a videli nejaké podozrivé osoby, nech kontaktujú políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158 alebo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru. Krajská hovorkyňa trenčianskej polície Lenka Bušová upozorňuje, že netreba dávať zlodejom príležitosť. „Ľudia by si svoje domy mali zamykať, aj keď odchádzajú len na chvíľu. Kľúče by nemali nechávať v tzv. „overených skrýšach“. Je predpoklad, že práve cez jarné obdobie, keď ľudia idú do svojich záhradiek, zlodeji využijú možnosť, že dvere do domu sú otvorené alebo nájdu niekde schovaný kľúč. Prehľadajú dom a ukradnú peniaze alebo iné hodnotné veci.“