Nedeľa, 11. apríl, 2021 | Meniny má JúliusKrížovkyKrížovky
BASKETBAL I. LIGA MUŽI 9. A 10. KOLO

Strelci sa na lídra nevytiahli

IMC Slovakia Pov. Bystrica – HBK Prievidza 80:85 (23:22, 32:35, 51:54) V dôležitom súboji o prvú priečku začali lepšie hostia, ktorí viedli do 5. min 6:11.

IMC Slovakia Pov. Bystrica – HBK Prievidza 80:85 (23:22, 32:35, 51:54)
V dôležitom súboji o prvú priečku začali lepšie hostia, ktorí viedli do 5. min 6:11. IMC otočilo skóre a vyhralo prvú štvrtinu 23:20. Oba celky dobre bránili a doskakovali, streľba hráčom akosi nešla a body pribúdali pomaly. Striedali sa vo vedení a rozdiel bol maximálne bod, hoci v závere polčasu odskočili baníci na tri a na začiatku druhého na deväť. Po Paľovovej trojke bolo 47:47 a o chvíľu dokonca 51:47. V tých chvíľach sa nechali domáci zbytočne rozhodiť a po taktickom faule Štorcela aj zbytočne znervózniť. Trojbodový rozdiel z úvodu poslednej časti vydržal do 37. min. Hostia dobre bránili a streľba IMC jednoducho odišla. Náskok lídra sa postupne natiahol na trinásť bodov a bolo rozhodnuté. V závere znížili Považania na prijateľný rozdiel. „Vyrovnaný zápas z vrchu tabuľky priniesol zaujímavý basketbal. Sklamali sme v úspešnosti streľby, ktorú sme nemali ani 23-percentnú, v čom vidím prehru v dueli. Obrana bola dobrá, ale útok žalostný. V závere sme neubránili dvojicu Štorcel, Vansa a zlou streľbou sme umožnili súperovi rýchle brejky, ktoré vedel zakončiť,“ povedal tréner domácich. IMC: Caban 15, Futo 13, German 10, Koczkáš 4, Torda 3 (Veber 17, Paľov 12, Lipták 6, Vavro). Tréner I. B. Mikušovič. HBK: Sitař 15, Štorcel 14, Tucakovič 14, Pažický 9, P. Simonides 8 (Vansa 13, R. Simonides 8, Pavlenda 2, Špiner 2, Bárta). Tréner P. Sestrienka. Fauly: 27/23. TH: 30-21/28-22. Trojky: 5/3. Štvrtiny: 23:22, 9:13, 19:19, 29:31. Rozhodovali Hančík, Margala.
Ostatné výsledky: Skupina o 1. – 8. miesto: Michalovce – B. Bystrica 72:56, Trnava – Petržalka 68:74 p. p., ŠKP – Pezinok 85:53. Skupina o 9. – 16. miesto: Bánovce – Legato Svit 103:73, Partizánske – Martin 96:97, Malacky - Zvolen 70:95, Inter B – V. Krtíš 103:47.
IMC Slovakia Pov. Bystrica – BKP B. Bystrica 78:56 (23:8, 40:30, 60:44)
Na rozdiel od soboty sa domáci chytili hneď v úvode a dovolili súperovi dať za štvrtinu iba osem bodov. Dobre bránili a pod košmi mali navrch Futo s Cabanom. Hostia pridali a hra sa vyrovnala. Snažili sa stiahnuť náskok IMC trojkami, ale úspešnosť bola minimálna. Polčas prehrali o desať bodov a nezachytili úvod tretej štvrtiny. Považskobystričania viedli v 28. min už 58:40 a bolo rozhodnuté. Posledná desaťminútovka bola opäť v réžii domácich, ktorí predviedli v závere niekoľko pekných akcií. „Od úvodu bol zápas v našej réžii. Hoci sme miestami poľavili a súper dokázal využiť našu nekoncentrovanosť, vyhrali sme zaslúžene a vysoko. Cez polčas a oddychové časy sme si povedali, čo chceme hrať a hráči moje pokyny plnili. Hostia síce vedeli kúsať, ale v poslednej časti sme ich dobrou hrou do ich zónou rozhodili,“ ohodnotil zápas tréner Považskej Bystrice. IMC: Futo 26, Vavro 15, Caban 12, Koczkáš 4, German 4 (Veber 7, Paľov 6, Lipták 2, Torda 2, Rantúch). Tréner I. B. Mikušovič. BKP: Heško 8, Pěč 7, Pondelík 6, Kmeť 5, Hanuštiak 2 (Vrábel 15, Rendla 13, Kreth). Tréner J. Lovík. Fauly: 16/17. TH: 20-14/22-12. Trojky: 4/4. Štvrtiny: 23:8, 17:22, 20:14, 18:12. Rozhodovali Margala, Hančík.
Ostatné výsledky: Skupina o 1. – 8. miesto: Michalovce – Prievidza 77:74, ŠKP – Petržalka 81:59, Trnava – Pezinok 93:73.

7. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
  8. Ako zasiahnu zmeny vo svete pneumatík bežných vodičov?
  9. Úspech predali Američanom. Ako sa zrodil slovenský 3D sen?
  10. Najprv eštebák, potom oligarcha. Aká bola Širokého éra? 6 477

Ospravedlňujeme sa za dočasnú nedostupnosť archívnych diskusií. Náš diskusný systém vylepšujeme do novej podoby a všetky diskusné vlákna budú dostupné v priebehu nasledujúcich dní.

V piatok potvrdili PCR testy 1 080 prípadov nákazy koronavírusom. Laboratóriá otestovali 11 753 vzoriek. Pribudlo 76 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19.

16 h

Na ľade je to tvrdý chlapík, v súkromí ale veľký pohoďák. MARTIN NEMČÍK (28) vyšiel z považskobystrickej hokejovej liahne. Teraz oblieka dres košických oceliarov.

Obom mužom policajti zadržali vodičské preukazy.

9. apr

Naďalej platí podmienka pretestovania zákonného zástupcu a žiaka, ktorý je vo veku druhého stupňa základnej školy alebo vyššie.