Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL I. LIGA MUŽI 9. A 10. KOLO

Strelci sa na lídra nevytiahli

IMC Slovakia Pov. Bystrica – HBK Prievidza 80:85 (23:22, 32:35, 51:54) V dôležitom súboji o prvú priečku začali lepšie hostia, ktorí viedli do 5. min 6:11.

IMC Slovakia Pov. Bystrica – HBK Prievidza 80:85 (23:22, 32:35, 51:54)
V dôležitom súboji o prvú priečku začali lepšie hostia, ktorí viedli do 5. min 6:11. IMC otočilo skóre a vyhralo prvú štvrtinu 23:20. Oba celky dobre bránili a doskakovali, streľba hráčom akosi nešla a body pribúdali pomaly. Striedali sa vo vedení a rozdiel bol maximálne bod, hoci v závere polčasu odskočili baníci na tri a na začiatku druhého na deväť. Po Paľovovej trojke bolo 47:47 a o chvíľu dokonca 51:47. V tých chvíľach sa nechali domáci zbytočne rozhodiť a po taktickom faule Štorcela aj zbytočne znervózniť. Trojbodový rozdiel z úvodu poslednej časti vydržal do 37. min. Hostia dobre bránili a streľba IMC jednoducho odišla. Náskok lídra sa postupne natiahol na trinásť bodov a bolo rozhodnuté. V závere znížili Považania na prijateľný rozdiel. „Vyrovnaný zápas z vrchu tabuľky priniesol zaujímavý basketbal. Sklamali sme v úspešnosti streľby, ktorú sme nemali ani 23-percentnú, v čom vidím prehru v dueli. Obrana bola dobrá, ale útok žalostný. V závere sme neubránili dvojicu Štorcel, Vansa a zlou streľbou sme umožnili súperovi rýchle brejky, ktoré vedel zakončiť,“ povedal tréner domácich. IMC: Caban 15, Futo 13, German 10, Koczkáš 4, Torda 3 (Veber 17, Paľov 12, Lipták 6, Vavro). Tréner I. B. Mikušovič. HBK: Sitař 15, Štorcel 14, Tucakovič 14, Pažický 9, P. Simonides 8 (Vansa 13, R. Simonides 8, Pavlenda 2, Špiner 2, Bárta). Tréner P. Sestrienka. Fauly: 27/23. TH: 30-21/28-22. Trojky: 5/3. Štvrtiny: 23:22, 9:13, 19:19, 29:31. Rozhodovali Hančík, Margala.
Ostatné výsledky: Skupina o 1. – 8. miesto: Michalovce – B. Bystrica 72:56, Trnava – Petržalka 68:74 p. p., ŠKP – Pezinok 85:53. Skupina o 9. – 16. miesto: Bánovce – Legato Svit 103:73, Partizánske – Martin 96:97, Malacky - Zvolen 70:95, Inter B – V. Krtíš 103:47.
IMC Slovakia Pov. Bystrica – BKP B. Bystrica 78:56 (23:8, 40:30, 60:44)
Na rozdiel od soboty sa domáci chytili hneď v úvode a dovolili súperovi dať za štvrtinu iba osem bodov. Dobre bránili a pod košmi mali navrch Futo s Cabanom. Hostia pridali a hra sa vyrovnala. Snažili sa stiahnuť náskok IMC trojkami, ale úspešnosť bola minimálna. Polčas prehrali o desať bodov a nezachytili úvod tretej štvrtiny. Považskobystričania viedli v 28. min už 58:40 a bolo rozhodnuté. Posledná desaťminútovka bola opäť v réžii domácich, ktorí predviedli v závere niekoľko pekných akcií. „Od úvodu bol zápas v našej réžii. Hoci sme miestami poľavili a súper dokázal využiť našu nekoncentrovanosť, vyhrali sme zaslúžene a vysoko. Cez polčas a oddychové časy sme si povedali, čo chceme hrať a hráči moje pokyny plnili. Hostia síce vedeli kúsať, ale v poslednej časti sme ich dobrou hrou do ich zónou rozhodili,“ ohodnotil zápas tréner Považskej Bystrice. IMC: Futo 26, Vavro 15, Caban 12, Koczkáš 4, German 4 (Veber 7, Paľov 6, Lipták 2, Torda 2, Rantúch). Tréner I. B. Mikušovič. BKP: Heško 8, Pěč 7, Pondelík 6, Kmeť 5, Hanuštiak 2 (Vrábel 15, Rendla 13, Kreth). Tréner J. Lovík. Fauly: 16/17. TH: 20-14/22-12. Trojky: 4/4. Štvrtiny: 23:8, 17:22, 20:14, 18:12. Rozhodovali Margala, Hančík.
Ostatné výsledky: Skupina o 1. – 8. miesto: Michalovce – Prievidza 77:74, ŠKP – Petržalka 81:59, Trnava – Pezinok 93:73.
1. Prievidza 10 8 2 769:673 18
2. Michalovce 10 8 2 774:706 18
3. Pov. Bystrica 10 6 4 820:746 16
4. ŠKP Bratislava 10 5 5 732:675 15
5. Trnava 10 5 5 718:735 15
6. Pezinok 10 4 6 693:779 14
7. B. Bystrica 10 3 7 705:762 13
8. Petržalka 10 1 9 704:839 11