Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
V. LIGA 18.KOLO

O zisku troch bodov rozhodlo domáce prostredie

Góly: 20. O. Šimuni, 84. J. Tretinár (11 m) - 65. vlastný. V zápase, ktorý sa hral v Preseľanoch, sa prvý polčas odohral zväčša medzi šestnástkami bez výraznejších gólových príležitostí.

Rybany - H. Poruba
2:1 (1:0)
Góly: 20. O. Šimuni, 84. J. Tretinár (11 m) - 65. vlastný.
V zápase, ktorý sa hral v Preseľanoch, sa prvý polčas odohral zväčša medzi šestnástkami bez výraznejších gólových príležitostí. Jediný gól padol do siete hostí po peknej strele z trestného kopu do horného rohu brány. V druhom polčase sa hra obojstranne zlepšila a na ihrisku bolo viac vzruchu. V 50. min domáci hráč v páde neusmernil loptu v dobrej pozícii do brány. Hostia v 65. min vyrovnali, keď si domáci hráč zrazil center do vlastnej brány. V 74. min neuspel hosťujúci hráč zoči-voči domácemu brankárovi. Rybany sa v závere nadýchli k náporu, ich strely v 75. min spoza šestnástky a v 82. min. krížna ešte v sieti neskončili, ale dôležité víťazstvo si zabezpečili v 84. min z penalty po faule. R Oppenberger, 100. H. PORUBA: D. Staňo - Ofierka, J. Staňo, Meliš, Krajčí, Kvasnica, Kozík, Jozefovič, Rozpinák, Živčic (M. Staňo), Puček (Vrábel).
Sverepec - Prečín
2:1 (0:1)
Góly: 50. I. Kardoš, 62. Hôrkový – 42. Buday
Domáci začali v derby aktívnejšie a v úvode trafil I. Kardoš brvno. Až do konca polčasu bola hra vyrovnaná, no výraznejšie šance chýbali. V 42. min sa po centri zorientoval najlepšie Buday a v skrumáži trafil k žrdi – 0:1. Sverepčanom vyšiel nástup do druhej časti, keď v 50. min zblízka vyrovnal I. Kardoš. V 62. min hostia nechali voľného striedajúceho Hôrkového, ktorý sa nemýlil. Hoci sa Prečín snažil o sporadické kontry, gólovú šancu si nevypracoval a domáci sa tešili z troch bodov.
Sverepec: Pružinský, Štedrák, Valášek (Hôrkový), Richtárik, Kostelanský, Pavlík, I. Kardoš, Mikušík (A. Biel), Ľ. Biel, Stacha, Popelka. Prečín: Múčka, Mojžišík, Dubec (Ľ. Sádecký), Raček, Almasy (Sklenář), Ligas, Kopáč, Birošík, Blaško, Michel, Buday (Bazala). Rozhodoval Monček. (dub)
M. Lednice - Bošany
1:0 (0:0)
Gól: 67. Domanický
Hostia sa predstavili v prvom polčase ako vyspelé mužstvo a nebyť domáceho brankára Moravíka, mohli vyhrávať, lenže gólman im chytil dve čisté šance a držal spoluhráčov v hre. Domáci sa zmohli iba na sporadické protiútoky a ich dva strelecké pokusy nebezpečenstvo neznamenali. V druhom polčase začali domáci aktívnejšie, no teraz to bol brankár hostí, ktorý bol hrdinom. V 67. min ho prekonal prudkou strelou z trestného kopu Domanický – 1:0, no o tri minúty sa vyznamenal, keď vyškriabal na roh strelu P. Čerňanského. Bošany v závere tlačili, ale ich snaha končila pred pokutovým územím M. Ledníc. Domáci sa zamerali na obranu a vydreli cenné víťazstvo.
M. Lednice: Moravík, P. Lednický, P. Vančo, M. Lednický (I. Čertík), M. Hudek, Žilinčík (T. Hudek), Bielik, Domanický, P. Čerňanský, T. Čelko, J. Lednický. Rozhodoval Bašnár. (tib)
P. Teplá – Brezová
2:1 (1:0)
Góly: 3. Mucha, 70. Lašček – 75. Nemec
Hostia už v 1. min trafili brvno a v 3. min odpovedal krásnu strelou z uhla Mucha, ktorej ešte pomohol vietor – 1:0. Gólovú šancu Brezovej zmaril v 20. min Lutišan a Janech zneškodnil dve čisté šance. Od 25. min hrali hostia bez vylúčeného Jankoviča za úder lakťom. Hra sa vyrovnala a domáci boli v druhej časti aktívnejší. V 70. min vysunul do uličky Hlušek Laščeka, a ten poslal loptu povedľa vybiehajúceho brankára do siete – 2:0. Oslabená Brezová neskladala zbrane a v 75. min po zle rozohranej „päťke“ Nemec spoza šestnástky napálil loptu do šibenice – 2:1. V závere sa domáci zamerali na obranu a výhru udržali.
Pov. Teplá: Janech, Meško, Šibík, Bauer, Repáč, Matej Barenčík, Jankejech, Lutišan (Hlušek), Mucha, Lašček (Dlhopolček), Urík (M. Sárinec). Rozhodoval M. Caňo. (zla)
Ďalšie výsledky: Trenč. Stankovce – Trenč. Jastrabie 4:1 (3:0), Podolie – Veľké Uherce 1:0 (0:0), Zem. Kostoľany – Krásno 7:1 (1:1), Kanianka – Lehota p/Vt. 2:1 (1:0).
1. Kanianka 16 10 3 3 43:16 33
2. Tr. Stankovce 17 9 6 2 27:13 33
3. Bošany 17 10 2 5 37:27 32
4. H. Poruba 16 9 2 5 41:28 29
5. M. Lednice 16 8 3 5 22:28 27
6. Brezová 17 8 2 7 25:28 26
7. Z. Kostoľany 17 6 7 4 36:29 25
8. V. Uherce 17 7 4 6 26:28 25