Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ MUŽI HIL 25. A 26. KOLO

Bystričania si vylepšili streleckú produktivitu

Sečovce v posledných kolách dosiahli niekoľko dobrých výsledkov a do 15. min robili problémy aj Bystričanom, keď bol stav nerozhodný 8:8. Potom sa hosťom podaril trojgólový únik na 8:11, a hoci domáci ešte v 22. min znížili na 12:13, záver polčasu patril

ŠKP Sečovce - MŠK Pov. Bystrica
28:36 (15:21)
MŠK, ktoré si vybojovali šesťgólový náskok. Domácim citeľne chýbal nielen Seman, ale úplne „vybuchol“ strelec Gamrát, ktorý v prvom zápase na Považí nastrieľal desať gólov. V 39. min Sečovce znížili na 18:22, ale to bolo všetko. Hostia po pekných akciách skóre neustále zvyšovali a nakoniec dosiahli vysoké víťazstvo.
Sečovce: Fecman, Čižmár, Jurko 5, Šiška, O. Meluš 4, Brutovský 4, Ivanecký 1, Korytko 6, Kučera 6/2, Hrinda, Žuffa, Urban 2, Gamrát, Boda. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie 8, Vicena, J. Kozák 2, Korňan 1, Konušík, S. Mažár 3, Buchta 4, Tůma 3, T. Stráňovský 13/5, Kasagranda, P. Zaťko 2, Svitek. Vylúčení: 4:5 na 2 minúty. Sedmičky: 2/2 – 6/5. Rozhodovali Haščík a Oťapka.
Ďalšie výsledky 25. kola: Kostelec – Karviná 28:29, ŠKP – Hranice 32:26, Prešov – Zubří 29:19, Frýdek – N. Zámky 27:23, Dukla – Brno 31:27, Košice – Bardejov 38:15.
MŠK Pov. Bystrica
– Sokol Kostelec
38:22 (22:13)
V poslednom dueli s českým celkom v končiacej HIL bolo už v 2. min po zápase, keď MŠK viedli 3:0. Výborne chytal Baďura, strelecky sa darilo Buchtovi, S. Mažárovi, Trabelssiemu a P. Zaťkovi, takže absencia chorých Opoldíka a Tůmu nebola badateľná. Súper na chvíľu ožil a v 9. min znížil najmä zásluhou sedmičiek na 7:4, no o desať minút už domáci viedli 15:8. V závere polčasu viackrát roztlieskali poloprázdnu halu, pretože viacero ľudí dalo prednosť extraligovému hokeju. Úvod do druhého polčasu bol hektický. Trabelssie dostal červenú kartu a domáci hrali šesť minút v oslabení. Hostia z prevahy nič nevyťažili, naopak, trikrát inkasovali. Na pivote sa uchytil Svitek a po jeho góloch viedli MŠK v 37. min 28:15. Tridsiatku dosiahol v 40. min najlepší domáci hráč Buchta a diváci si právom žiadali štyridsiatku. Hostia dvakrát nevyužili sedmičku, a potom sa už hralo iba od brány k bráne a oba celky sa predbiehali v nepresnostiach. Domáci gólostroj sa zadrhol, a tak si nakoniec hostia odniesli vzhľadom k priebehu duelu prijateľnú prehru. Po zápase sa tréner hostí ospravedlnil za slabý výkon svojich zverencov, ktorý zdôvodnil prípravou na štvrťfinále play off. Bol to posledný zápas s českým mužstvom a paradoxne posledný gól dal český hráč v službách MŠK Buchta.
Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie 5, Vicena 1, J. Kozák 1, Korňan 2, S. Mažár 6, Buchta 10, T. Stráňovský 4/1, P. Zaťko 6, Svitek 3, M. Kozák, Konušík.
Kostelec: M. Fabián, L. Fabián, Kovařík, M. Grulich, Vasiliev 1, Hradil 4, Kuzo 4/1, Galus 2/1, Diviš, Veselý 5/3, Valášek 3, Jurka 1, Varhalík 2. Vylúčení: 8:7 na 2 minúty, Trabelssie ČK. Sedmičky: 2/1 – 7/5. Rozhodovali Karlubík a Struhár. Ďalšie výsledky 26. kola: Karviná – Košice 31:27, Bardejov – Dukla 21:31, Brno – Frýdek 26:28, N. Zámky – Prešov 33:32, Zubří – ŠKP 26:24, Hranice – Sečovce 34:29.
14. Bardejov 26 3 1 22 582:833 7
Prešov a Pov. Bystrica si vybojovali priamy postup do semifinále a súperov spoznajú až v závere týždňa. Štvrťfinále začína 6. 4 zápasmi a druhé, prípadne tretie duely sa hrajú v N. Zámkoch a Košiciach. Pov. Bystrica odohrá v stredu 6. 4. doma prípravný zápas s Karvinou.