SME

V Bolešove, Plevníku, Domaniži a Bodinej patrí nedeľa 19. júla futbalu.

V nedeľu 19. júla sa budú o Pohár starostu bojovať od 10. h žiaci. V dvoch trojčlenných skupinách budú hrať domáci Plevník, ktorý obhajuje prvenstvo, Sverepec, Ladce, Prečín, Rašov a Predmier. O 15. h je na programe divácka súťaž v kopaní jedenástok.

SkryťVypnúť reklamu

BOLEŠOV

FK Slovan 1919 Bolešov usporiada v nedeľu 19. júla 41. ročník turnaja po Pohár obce. Po otvorení turnaja o 11. h sa hrajú úvodné vyraďovacie zápasy 2 x 30 minút od 11.15 h a 12.30 h. V prípade remízy sa kopú po tri penalty. O pohár, ktorý v posledných troch ročníkoch získali Košeca (2012) a Horovce (2013 a 2014), budú bojovať Slovan Bolešov, Slovan Kameničany, Nové Považie Prejta a Družstevník Kolačín.

Po oboch zápasoch sa stretnú v zápase 2 x 20 minút prípravky Bolešova a Kolačína. O 14.45 h je na programe zápas o 3. miesto a o 16. h sa hrá finále.

O d17.15 h bude súťaž v kopaní jedenástok Zlatá penalta, o 19.30 h sa žrebuje tombola a turnaj zakončí od 20. h zábava so skupinou Ritmo.

BODINÁ

Horec Bodiná pripravil na nedeľu 19. júla futbalový turnaj, na ktorom štartujú Horec Bodiná, Partizán Vrchteplá, Skaličan Praznov a Hradišťan Jasenica. Medzi účastníkmi chýba obhajca vlaňajšieho prvenstva MŠK Považská Bystrica. Po žrebovaní o 9.30 h sa prvé dva zápasy hrajú o 10. h a 11.30 h. V prestávke o 13.30 odohrajú zápas starí páni, o 15. h sa hrá o 3. miesto a o 17. h je na programe finále.

Súčasťou turnaja je streľba jedenástok, súťaže pre deti, tombola a vystúpi aj folklórna skupina Limbora.

DOMANIŽA

Partizán Domaniža usporiada v nedeľu 19. júla od 13. h 28. ročník turnaja o Pohár starostu. Hrá sa klasickým turnajovým systémom, víťazi úvodných zápasov hrajú finále, zdolaní budú bojovať o tretie miesto. Účastníkmi sú obhajca prvenstva Domaniža, Malé Lednice, Pružina a Turčianska Štiavnička.

PLEVNÍK

Čo tak ešte jeden článok?

Fotografov byt sa vždy na jar mení na domov pre opustené vtáky. Ich starostlivosťou trávi až 15 hodín denne.

Ako inkubátor používa chladničku na víno, zachránil vďaka nej veľa životov

Fotograf zachraňuje každoročne desiatky osirotených vtákov. V zime sa utieka do svojho lesného úkrytu, kde zachytáva život zvierat. V starostlivosti o operencov podľa neho zlyháva štát i naša nevšímavosť.

3. júl
Rozdielne povahy sa skvele dopĺňajú na pódiu. Dokazuje to viac ako 15 ročná kariéra dua Malalata.

Malalata: Prvú hudbu sme si kúpili v žilinskom Artfore za peniaze zo straveniek. Japonci nás mali za bláznov

Duo Malalata už spustilo letnú tanečnú sezónu. Ich spoločné bláznenie na parketoch od Mexika až po Japonsko začalo pred 15 rokmi v Púchove.