Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Ďalej idú iba Borčice

V 2. kole Slovnaft cupu Nová Dubnica a Domaniža dlho držali krok s favorizovanými súpermi.

Po faule na Hromadu (v bielom) kopala Senica jedenástku.Po faule na Hromadu (v bielom) kopala Senica jedenástku. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Partizán Domaniža – FK Senica 0:2 (0:0)

Góly: 77. Dolný, 89. Mráz.

V 25. min prenikajúceho Hromadu fauloval v šestnástke Svitek. Nasledovala jedenástka a červená karta pre  domáceho hráča. Pokutový kop Dolného brankár Kubiš zlikvidoval a nervozita Seničanov sa zvyšovala. V 27. min Kubiš vychytal šancu Hromadovi a v 29. min vytlačil na roh bombu Ventúru z 25 metrov. Domáci stále odolávali a potom mali dvakrát šťastie, keď v 66. min Mrázov center nezachytil nik pred odkrytou bránou a gól hostí o dve minúty neplatil pre ofsajd. Favorit sa proti unaveným domácim presadil až v 76. min, keď Dolný z hranice šestnástky trafil presne k žrdi – 0:1. Domáci sa pokúsili o vyrovnanie, ku ktorému boli najbližšie v 79. min. Po rohu Svoboda minul center, ale bombu za ním nabiehajúceho M. Šterdasa reflexívne na bránkovej čiare vrazil Junas. O minútu Sádeckého volej minul bránu. Záver patril hosťom, keď Rajník z uhla neuspel v 82. min, v 84. min Dolný nastrelil žrď a definitívu postupu dal až v 89. min Mráz po Kontárovom úniku do odkrytej brány.

Góly: 76. Dolný, 89. Mráz.

Rozhodoval Glova, ŽK: Sádecký, Krč, Kontár, ČK: 25. Svitek, 550 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – M. Haviar, Braciník, M. Šterdas (83. P. Kardoš), Svoboda, Svitek, M. Košút, Miroslav Kvaššay, J. Kardoš, Sádecký, D. Pilár st. (90. Miškech).

SENICA: Junas – Pavlík (46. Pillár), Krč, Hromada, Dolný, Mráz, Pittner (3. Kontár), Hladík, Čunta, Ventúra, Kosorín (60. Rajník).

MFK Nová Dubnica – FKM Nové Zámky 1:2 (0:1)

V 34. min po veľkej chybe domáceho gólmana Švajda pohodlne otvoril skóre strelou do opustenej brány. Po prestávke domáci výrazne pridali a v 50. min po Držíkovom kolmom vysunutí mieril Václav tesne vedľa. V 60. min bolo vyrovnané, keď center Švikruhu zrazil Illés a lopta oblúčikom skončila v bráne hostí – 1:1. V 78. min z ojedinelej akcie hostí striedajúci Lovska zo šestnástky dal druhý gól hostí.

Góly: 64. vlastný Illés – 34. Švajda, 79. Lovska.

Rozhodoval Šima, ŽK: Suchý, Petráš, 150 divákov.

N. DUBNICA: L. Rekem – Grnja (46. Králik), Václav, Behan, Maník, Švikruha, Držík, Marušinec, Suchý (75. P. Staňo), Častulín, Lendvay.

N. ZÁMKY: Rusznák – Petráš, Horáček, Illés, Vašek, Fehervári, Ešek, Letko, Kling (51. Lovska), Švajda (56. Bombicz), Šušpanov.

MŠK Kráľová pri Senci – Iskra Borčice 1:3 (1:0)

Hostia mali v prvom polčase niekoľko dobrých gólových šancí, ale skórovať sa im nepodarilo. V 14. min Barčík z pokutového kopu minul bránu a v ďalšom priebehu bol pred domácim gólmanom Luhový, no ani on nemal šťastie. Domácim sa podarilo v 38. min po priamom kope dať vedúci gól hlavičkou Huszára. Po prestávke Borčičania ešte viac zvýšili aktivitu  bolo iba otázkou času, kedy začnú dávať góly. V 67. min po Barčíkovej prihrávke vyrovnal Luhový – 1:1. Siva o tri min po peknom prieniku poslal hostí do vedenia a vzápätí sa presadil aj Živčic a uzavrel skóre na konečných 1:3. Borčice sa v 3. kole predstavia v Senci.

Góly: 38. Huszár – 67. Luhový, 70. Siva, 71. Živčic.

Rozhodoval Trenčanský, ŽK: Gábriš, Janec, Bašista, M. Plavšič, 250 divákov.

KRÁĽOVÁ PRI SENCI: Kunyi – Pomichal, Tušš (86. Noga), Čambal, Huszár, Vigoda,Gábriš, Szabó, Petrovič (71. Hoška), Kulaš (60. Matuška), Futo.

BORČICE: Prekovič – Janec, Decký, Gábor, Bašista, Luhový, Barčík, Púček. M. Plavšič (61. E. Le Giang), Živčic (80. Masárik), Siva.

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku