Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Streženice vedú tabuľku

V 5. futbalovej lige sa nedarilo doma Brvnišťu a Horovciam, ktoré nepotvrdili úspešné výsledky z minulého kola. Ladce získali na Myjave bod, jediným stopercentným tímom sú Streženice, ktoré vysoko vyhrali aj druhý zápas.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

Brvnište – V. Uherce 0:3 (0:1)

Po opatrnom úvode v 7. min Beliansky natiahol Čapliara a v 10. min Kundala nastrelil žrď, od ktorej sa odrazila lopta ku Kováčovi, ktorý sa nemýlil – 0:1.  V 15. min strela Mária Hároníka letela tesne vedľa a v 16. min Čapliar vyrazil prízemnú strelu Kováča na roh. O dve minúty domáci brankár opäť úspešne zasiahol. Dlhé prihrávky domácich do šestnástky k úspechu neviedli. Matúš Hároník v 20. min a V. Kramarík v 22. min mierili nepresne a prienik Mária Hároníka skončil v 25. in min strelou vedľa. V 28. min strelu T. Kramaríka vykopol z prázdnej brány Štálnik. Znášik v 30. min vyrazil strelu Mária Hároníka, rovnako aj Čelkov pokus v 33. min a v 39. min si poradil so strelou Matúša Hároníka. V 50. min po rohu hlavičkoval Hudek vedľa a o štyri minúty netrafil domácu bránu Kováč. V 57. min Kundala prudko z 20 metrov k žrdi nedal Čapliarovi šancu. V 66. min po centri Mária Hároníka Čelko nedosiahol v šanci loptu. Keď domáci dobýjali neúspešne bránu, na 0:3 po najkrajšej akcii zvýšil na 0:3 v 72. min Súlovský. V 76. min ušiel M. Slámka, ale stroskotal na obrane a v 80. min Čapliara neprekonal Cíger.

Góly: 10. Kováč, 57. Kundala, 72. Súlovský.

Rozhodoval Prelec, ŽK: Sloboda, Mário Hároník, 300 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Hudek, Kolembus, J. Barbosa, Zelenák, Sloboda (61. Bielik), Čelko, T. Kramarík, V. Kramarík (73. M. Slámka), Mário Hároník, Matúš Hároník.

V. UHERCE: Znášik – Svrček (76. Jánošík), Gubka, Štálnik, Valter, Cíger, Kundala, Súlovský (86. Fusatý), Beliansky, Kováč, Vančo (84. Zeleník). ADRIÁN DEMÁČEK

Horovce – Cigeľ 1:3 (1:3)

Domáci po zisku bodu v Ladcoch začali ospanlivo a už v 2. min po chybe obrany Kodaj otvoril skóre. V 9. min po akcii Kollmana s Kebisom vyrovnal Škrapko. V 13. min po útoku hostí si Katrenov center zrazil do vlastnej brány Kuric. Druhú chybu obrany Horoviec potrestal v 20. min Kodaj – 1:3. Cigeľčania boli pohyblivejší, domáci hrali kŕčovito a ich snaha končila na pozornej obrane skvele dirigovanej Halaškom. Po prestávke Horovce pridali a v 50. min Kollmanov center Kebis zahodil. O osem minút Belanec vo vyloženej šanci prestrelil a v 63. min po rýchlom protiútoku Belanca Kodaj sám pred Ciesarom minul bránu. V 68. min Halaška našiel Kodaja, no Ciesar jeho strelu vytlačil na roh. Horovce sa zlepšili a v 79. min išiel Stratený sám na Gregora, ktorý včasným vybehnutím šancu zmaril. V záverečnom nápore v 89. min Kebis ušiel obrane, obišiel aj Gregora, ale netrafil prázdnu bránu. V 90 min sa Marek Siekel vyhol ofsajdovej pasci, no trafil iba bočnú sieť.

Góly: 9. Škrapko - 2. a 20. Kodaj, 13. vlastný Kuric.

Rozhodoval Dendis, ŽK: Ruman, Kodaj, Katrena, Bugár, 100 divákov.

HOROVCE: Ciesar – Kuric, Štefanec, Ruman, Borovský (46. Marek Siekel), Kollman (76. Prekop), Körmendy, Kučo, Kebis, Škrapko, Stratený.

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Medera, Orság, Kodaj (90. Sonnemann), Halaška, Š. Zaťko, Kamdem (81. Bugár), Madarász (54. Belanec), Katrena, T. Zaťko. MARIÁN PECUŠ

Streženice – Uhrovec 4:1 (2:0)

V dobrom zápase začali lepšie domáci a v 11. min vysunul P. Štrbák Šprtu, ktorého tvrdú strelu vyrazil brankár pred Michala Šestáka, ktorý sa nemýlil – 1:0. Hostia sa zlepšili, ale ich strely zdiaľky končili nad Hrišovou bránou. V 19. min mal vyloženú šancu po chybe obrany Bežo, no hlavičkoval zblízka nad. V 33. min sa pekne v šestnástke uvoľnil P. Štrbák a nekompromisne k žrdi dal na 2:0. Po prestávke snaha hostí o zmenu stavu končila na pozornej obrane. V 49. min P. Štrbák našiel E. Medňanského, ale jeho bombu zblokovala obrana. Najlepší hráč P. Štrbák servíroval jednu krajšiu prihrávku za druhou, ale keď ich spoluhráči, v 69. min sa rozhodol pre tvrdú strelu a bolo 3:0. V 73. min Šprta po vysunutí od P. Štrbáka dal povedľa brankára štvrtý gól. V 84. min unikol Malina a prudkou strelou k žrdi znížil na 4:1.

Góly: 33. a 69. P. Štrbák, 11. Michal Šesták, 75. Šprta – 84. Malina.

Rozhodoval Sládek, ŽK: Šprta, Masarovič, Súkeník, 180 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský, Ľ. Medňanský, Bernhauser (83. Lacko), Filiač, P. Štrbák, Miloš Šesták, Michal Šesták, Šprta, Marián Loduha, E. Medňanský (78. Fedor).

UHROVEC: Flóro – Masarovič, Ľ. Čabrák, Zajac, Stano, Stuparič, Pavle, Malina, Bežo, Botka (12. Súkeník), Pavelek. STANISLAV BALÁT

Myjava B – Ladce 0:0

V Starej Myjave sa hral vynikajúci zápas z oboch strán. Domáci do polčasu nevyužili dve čisté šance. Po prestávke Myjava B pokračovala v dobrom výkone, no spálila ďalšie príležitosti. Dokonca nastrelila konštrukciu brány. Hostia boli v tomto zápase šťastnejším tímom a odviezli si cenný bod.

Rozhodoval Fenes, ŽK: Urminský, P. Oťahel, Martinka, 150 divákov.

MYJAVA B: Urminský – Egri, Pecha, Ferenčič (67. Oríšek), Vido, Nikodém (66. Pavol Sivák), Pet. Sivák, Toman, Jastráb (85. Tomič), Horeš, L. Bruško.

LADCE: Machala – J. Váň, Homér, Kušík (81. Zakopčan), Pagáč, Oťahel, Krajči, Eliaš (64. Bonan), Martinka, Mokrička, Konečný (E. Mrážik. VLADIMÍR STANČÍK

Ďalšie výsledky 2. kola: Chocholná-Velčice – Tr. Turná 5:5 (3:4), 24., 35., 42. a 76. J. Tuhársky, 71. N. Cingel – 9., 13., 40. a 47. P. Chorvát (tretí. z 11 m), 43. Jambor, Podolie – St. Turá 4:0 (2:0), 42. a 79. Pyšný, 20. Omasta, 89. Toráč, Malá Hradná – Bošany 0:5 (0:2),

31. a 75. Kováč, 40. a 79. Kubala, 87. Minarovič,  Malá Čausa – Zem. Kostoľany 3:0 kontumačne, hostia na zápas nepricestovali.

1. Streženice    2          2          0          0          10:2     6

2. Veľké Uherce          2          2          0          0          8:1       6

15. M. Hradná 2          0          1          1          1:6       1

16. Z. Kostoľany         2          0          0          2          1:9       0