Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Víťazný gól Púchova v poslednej minúte

V 3. futbalovej lige rozhodol Detko hetrikom o výhre L. Rovní, Dubnica doma opäť remizovala.

Dubnica (v bielom) sa rozišla s Topoľčanmi remízou.Dubnica (v bielom) sa rozišla s Topoľčanmi remízou.(Zdroj: Jozef Šprocha)

Dubnica – Topoľčany 0:0

V úvode sa domáci dostávali častejšie do šestnástky, ale nedôrazné strely Púpalu v 3. min a Suchého v 8. min z dobrých pozícií pochytal Junas. V 17. min brankár hostí zlikvidoval prudkú Štefulovu strelu z otočky. Hostia pridali a v 18. min Kutiš prešiel až na bránkovú čiaru, ale jeho center popred odkrytú bránu nik nesledoval. O tri minúty Balážova delovka letela tesne vedľa a v 23. min Digaňa reflexívne vyrazil zblízka strelu osamoteného Kutiša. Potom sa hralo v strede ihriska, keď častejšie mali loptu v moci Topoľčany. V 38. min Štefula neprehodil padajúceho Junasa, ktorý v 40. min pekne vyrazil tvrdú strelu Mojta zo šestnástky do šibenice. V 42. min mohol hostí dostať do vedenia Rajník, no bránu trestuhodne prestrelil. Po prestávke začali lepšie Dubničania, ale po nádejnom prieniku Štefulu v 55. min sa voľný Habšuda po jeho prihrávke s loptou zamotal a bolo po šanci. O štyri minúty Rajníkov prudký krížny pokus smeroval pozdĺž domácej brány tesne vedľa. V 61. min si na Mojtov center nabehol Habšuda, ale unáhlene vystrelil nad. Hostia odpovedali v 66. min únikom Rajníka, ktorý v gólovej pozícii mieril vedľa. Po Vaculíkovom centri v 69. min hlavičkoval Štefula nad a ten istý hráč v 72. min z výhodnej pozície usmernil hlavou loptu vedľa brány. Štefula sa pri pokuse o nožničky v 81. min zranil, čo oslabilo domácu ofenzívu. Štefánkov pokus kryl Junas a potom mohli skórovať jeho spoluhráči. Digaňa sa v 84. min vyznamenal po tvrdej strele Rusňáka a v 86. min Čurikov center takmer od rohovej sa obtrel o vzdialenejšiu žrď. V 89. min prudký center nik z hostí nezachytil a Mojto mohol byť hrdinom, no tri kroky pred bránou ostal prekvapený a loptu minul. V 90. min Digaňa ešte bravúrne vytlačil Švajlenovu strelu a zápas skončil deľbou bodov.

Rozhodoval Pecek, ŽK: Čurik, Štefánek, Junas, 220 divákov. DUBNICA: Digaňa – Floriš (86. Szücs), Vaculík, Habšuda, Suchý, Štefula (81. Remšík), Mojto, Poláček, Púpala, Čurik, Štefánek. Tréner P. Kopačka.

MFK: Junas – Otrisal, Rusňák, Rusinko, Rybanský, Baláž, Švajlen, Chrenko (60. Jakubík), Kaman, Rajník (76. Sipos), Kutiš (68. Grman). Tréner P. Januška. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne – Vráble 3:0 (1:0)

Sklári chceli potvrdiť dobrú formu víťazstvom, ale prvú šancu mali hostia v 5. min. šancu, no Tužinský netrafil bránu. V 12. min. si Tomana narazil loptu s Copkom, bol faulovaný a Detko sa z jedenástky nemýlil. V 19. min. po prečíslení Prekop prestrelil bránu. V 20. min. Detkovu bombu zastavilo brvno a o chvíľu v nájazde Prekop zaváhal. V 27. min. Copko spálil tutovku a z protiútoku Brath prestrelil. V 34. min. Detko tesne minul bránu. Domáci hrali kvalitný futbal, ale ďalší gól nepridali. V úvode druhej časti Kováč vychytal Bratha. Po akcii Copka s Bučekom Detko nekompromisne zvýšil v 50. min. na 2:0. Kováč v 57. min. vyhral ďalší súboj s Brathom. V 60. min. Prekop po sóle nepochopiteľne prihrával namiesto strely a v 63. min. zavŕšil Detko hetrik. Ďalšie šance Riečičiarovi a Prekopovi chytil brankár a Tomana trafil brvno

Góly: 12. (11 m), 50. a 63. Detko.

Rozhodoval Bezák, ŽK: Husár, Feješ, 250 divákov.

L. ROVNE: Kováč – Tomana, Kresáň (31. Pokorný), Chmelík, Detko (82. Pilný), Riečičiar, Prekop, M. Hruška, Híreš, Buček (64. Lukáč), Copko. Tréner D. Kramlík.

VRÁBLE: Vojtek – Fekiač, Husár, Hlaváč, Šlachta (46. Grebač), Balko, Feješ (76. Marek), Bakaľár, Brath, Tužinský (66. Šabík), Hamar. Tréner V. Debnár. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Neded - Púchov 1:2 (0:1)

. V úvode Kovács v šanci tesne minul ľavú žrď. Hostia z prvého vážnejšieho útoku udreli v 8. min Pastorekom. V 20. min mal veľkú šancu Bališ, ale brankár Letko, ktorý bol najlepším hráčom hostí, jeho strelu bravúrne vyrazil a pred Krchom obetavo zasahoval kapitán Riška. Domáci sa neustále snažili o vyrovnanie, príležitosť mal Jakubjak a Bališ, ale ten trafil len vybiehajúceho Letka. Hostia v závere polčasu pohrozili po nájazde Pastoreka, ale Kubica zachránil. Domáci tréner do druhého dejstva poslal dve čerstvé sily, čo sa ukázalo ako plus, keď dostali súpera pod tlak a vyrovnanie viselo vo vzduchu. Kubica zachraňoval v 55. min. po strele Svoradu. O minútu neskôr domáca obrana faulovala, ale pokutový kop napálil Brezničan do žrde. Od tohto momentu sa hralo prevažne na polovici Púchova. V 67. min sa vyznamenal Letko po tvrdej strele Prúčneho a o 10 minút neskôr po delovke Jakubjaka. Šesť minút pred koncom zápasu - po pase Husára sa Brezničan nedohodol s brankárom a hlavičkou ho preloboval na vyrovnajúci gól. V závere mali domáci dve dobré strelecké príležitosti, ale Letko bol proti. Hostia v záverečných sekundách podnikli útok do otvorenej obrany a Gamboš z blízka vsietil víťazný gól..

Góly: 84. vlastný (Brezničan) - 8. Pastorek, 90. Gamboš.

Rozhodoval Sékely, ŽK: Riška, Pilát, 1 000 divákov.

FC: Kubica – Ambruš (46. Kochan), Jakabovič, Kukučka, Husár, Bališ, Kovács, Gányovics (46. Prúčny), Marko, Jakubjak, Krcho (69. Vanek). Tréner A. Filip.

FK: Letko – Riška, Vanák, Pilát, Gamboš, Rosina, Rypák (71. Paliesek), Svorada, K. Bartoš, Pastorek (85. Mynář), Brezničan. Tréner J. Vágner. JOZEF SKLENÁR

Ďalšie výsledky 3. kola: Nové Zámky - Nemšová 0:0, Komárno – Šamorín 1:1 (0:1), 86. Szórád (11 m) – 40. Mikuš, V. Ludince – H. Nitra 1:1 (1:1), 22. Predajniansky – 13. Turančík,  Palárikovo – Gabčíkovo 2:2 (1:2), 32. a 52. Gejdoš – 5. Faragó, 38. Szőcs (11 m), Galanta - DAC B/Vrakúň 0:0, Veľký Meder - Trnava C 3:1 (1:0), 2. Čtvrtníček, 56. Mészáros, 83. Jorík – 50. Juhász.

1. V. Meder    4        3        1        0        11:2    10      (+1)

2. H. Nitra      4        3        1        0        8:1      10      (+4)

3. Nemšová    4        3        1        0        6:1      10      (+4)

4. Púchov       4        3        0        1        9:2      9        (+3)

5. DAC B       4        2        2        0        8:3      8        (+2)

6. Galanta       4        2        2        0        7:5      8        (+2)

7. Šamorín      4        2        1        1        5:3      7        (+1)

8. Led. Rovne  4        2        0        2        4:4      6        (0)

9. N. Zámky    4        1        2        1        4:3      5        (-1)

10. V. Ludince 4        1        2        1        2:4      5        (-1)