Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Dvojgólový finiš Domaniže znamenal remízu

V 4. futbalovej lige vyhrala Beluša, ale prišla o vylúčeného gólmana. Prečín a Nová Dubnica vonku nebodovali.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

Beluša – Partizánske 4:2 (2:1)

Prvý polčas bol obojstranne útočný, Pšenák nastrelil žrď a potom poslal loptu vedľa. Ľahkú strelu P. Gaža v 5. min brankár hostí nečakane pustil do siete – 1:0. V 8. min Slivka z priameho kopu vyrovnal. Novisedlák natiahol Gašparíka a z ďalšej akcie hlavičkoval tesne vedľa. Domáci potom nastrelili žrď a Novisedlák vyprášil Gašparíkove rukavice. V 30. min si Obert zrazil strelu P. Gaža do vlastnej brány – 2:1. Mikušku vychytal Gašparík, rovnako aj Gorelku. V 52. min po faule na Novisedláka premenil Gorelka jedenástku – 3:1. Tempo opadlo, dve šance mal Slivka, ale stav sa nemenil. V 85. min Jurga po centri M. Hrnčíka zvýšil na 4:1 a po hrubej chybe domácich si Kučera obhodil v 86. min Ciesara – 4:2. V 90. min Ciesar chytil loptu mimo šestnástky a bol vylúčený.

Góly: 5. P. Gažo, 30. vlastný Obert, 52. Gorelka, 85. Jurga – 8. Slivka, 86. Kučera.

Rozhodovala Matulová, ČK: 89. Ciesar, 100 divákov.

BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, Gorelka, Pavol Vavrík, Martinka, L. Zápotoka, P. Gažo (65. Strapko), Mikuška (40. M. Hrnčík), Jurga, Novisedlák (84. Ondrašík), Pšenák.

PARTIZÁNSKE: Gašparík – Dobiaš, Stránsky (79. Buričan), Bohuš, Pinďura (46. Kučera), Křapka, Obert, Slivka, Sedláček, Nižňanský (71. Pastirík), Blaho. MARTIN PAGÁČ

Vrbové – Nová Dubnica 2:1 (2:0)

Andrísek  v 15. min získal pre domácich vedenie, keď najprv jeho hlavičku brankár vyrazil, ale pri druhej strele už nemal šancu – 1:0. O minútu mohli hostia vyrovnať, ale Staňo sám pred brankárom poslal loptu vedľa. V 40 min spracoval Andrísek loptu pred pokutovým územím a technickou strelou vedľa žrde zvýšil na 2:0. Tesné pred polčasom mal na nohe strelec Andrísek aj ďalší gól, obohral stopéra a vystrelil, no brankár nohou vyrazil na roh. Po zmene strán hostia začali útočne a v 47. min sa v šanci ocitol Staňo, opäť však zakončil nepresne. Na druhej strane Zelenay technickou strelou mohol zvýšiť, ale chýbala presnosť. V 55. min. sa podarilo hosťom dať kontaktný gól, keď sa do tretice už Staňo nemýlil – 2:1. Hostia sa od 70. min. udomácnili na polovičke domácich, kopali tri rohy v rade, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Góly: 15. a 40. Andrísek – 55. Staňo.

Rozhodoval Škadra, ŽK: Gažík, Sumer – Suchý, Ranuša, 150 divákov.

VRBOVÉ: Valovič - Lackovič, A. Sarr, Vlado, Strecký, Sumer, T. Gažík, E. Spál (80. Michálek), Kurinec, Andrísek, (90. F. Petényi), I. Zelenay (73. Šimor). Tréner S. Petenyi.

N. DUBNICA: Kostka – Mozolík (30. Králik, 88. Kučík), Grnja (73. Marušinec), Václav, Staňo, Švikruha, Držík, Ranuša, Častulín, Lendvay, Suchý. Tréner R. Častulín. PETER SEDLÁČEK

Holíč - Prečín 2:0 (1:0)

Už v 8. min mohol otvoriť skóre Macánek, no loptu poslal len slabo do rúk brankára. Už o minútu sa však revanšoval, keď presne prihral Uherovi a ten otvoril skóre zápasu - 1:0. Obaja hráči si úlohy vymenili v 11. min., no obranca Vrábel pri šanci Macánka zastúpil aj prekonaného Barteka. V 27. min. Slovíkova koncovka išla nad bránu a to isté predviedol aj Vadovský. V 40. min. v strede ihriska vyrobili domáci chybu, no hostia rýchly protiútok nevyužili. Po prestávke bol vietor pre domácich takisto viac záťažou ako prínosom. V 55. min. mohol zvýšiť Balážik, no prekopol aj prázdnu bránu. Hostia sa po celý polčas snažili držať s domácimi krok, no šance si nevytvárali. Strelecké trápenie domácich ukončil v 86. min. Mihálik pekným lobom pod brvno - 2:0. V poslednej minúte mal šancu aj Slovík, no minul bránu.

Góly: 9. Uher, 86. Mihálik.

Holíč: Ravas - Vaclavik, Studenič, Mráz (71. Sasínek), Milota, Nečas, R. Balážik (73. Dubec), Privrel, T. Slovík, Uher, Macánek (77. Mihálik), tréner Vladimír Včelka.

Prečín: Bartek - Boško, Sádecký, Vrábel (46. Kostelanský), Jurdík, V. Gajdošík, Škrabák (79. Mieris), Michalec, Hudek, Hybben, Vadovský (83. Martinkovič), tréner Branislav Friedl. IVAN ZBORIL

Domaniža – Malženice 3:3 (1:2)

V 7. min Branišov priamy kop skončil tesne vedľa a v 11. min Sádeckého strelu Honza kryl. O minútu po brejku Gogolák hlavičkoval vedľa, ale v 21. min sa už presadil a technickou strelou prekonal Kubiša. Hneď po rozohraní vyrovnal hlavou Miroslav Kvaššay. Priamy kop J. Kardoša skončil na žrdi a v 44. min Gogolák sa opäť pekne uvoľnil a nechytateľne trafil šibenicu – 1:2. Ten istý hráč spálil stopercentnú šancu po prestávke, keď mieril vedľa. V 75. min Svitek prestrelil z ôsmich metrov bránu hostí. V 80. min po samostatnej akcii najlepší hráč Gogolák dal na 1:3. Minútu pred koncom sa uvoľnil Sádecký a strelou k žrdi znížil. V 90. min po faule brankára na Sádeckého vyrovnal z jedenástky Miroslav Kvaššay. V nadstavenom čase domáci netrafili bránu z priameho kopu.

Góly: 22. a 90. Miroslav Kvaššay (druhý z 11 m), 89. Sádecký – 21., 44. a 80. Gogolák.

Rozhodoval Volf, ŽK: D. Pilár st., Braciník, Svitek, Miroslav Kvaššay, Honza, Hutár, Lančarič, Bicák, Buchanec, Virág, 150 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Haviar, M. Šterdas, Svoboda, D. Pilár st., Braciník, M. Košút (70. P. Kardoš), J. Kardoš, Svitek, Miroslav Kvaššay, Sádecký.

MALŽENICE: Honza – Lulovič, Hutár, Lančarič, Bicák, Karhan, Benkovský, Buchanec, Gerši, Gogolák, Braniša. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ďalšie výsledky 3. kola: Šimonovany - J. Bohunice 4:1 (2:0), 58., 61. a 86. Petráš, 15.  Chrenko – 5. Machovič, Tr. Stankovce – Bánovce 1:0 (0:0), 62. P. Sedláček, Častkovce – Kanianka 5:1 (3:0), 18. a 84. Madro, 3. Adamec, 8. Halás, 90. Husár – 46. Baláž, Boleráz – Trenčianske Teplice 3:0 (1:0), 5. Kolony, 49. Hrebík, 78. Németh.

9. Boleráz        3          1          0          2          3:2       3

10. Trenč. Teplice        3          1          0          2          6:7       3

11. N. Dubnica            3          1          0          2          5:6       3

12. Prečín        3          1          0          2          5:9       3

13. Domaniža   3          0          2          1          7:11     2

14. Partizánske            3          0          1          2          4:9       1

15. Bánovce n/B.         2          0          0          2          1:6       0

16. Kanianka   3          0          0          3          4:13     0

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.