Horná Poruba nastrieľala Jasenici dvanásť gólov

V 6. futbalovej lige strelci gólmanov nešetrili a výsledkom bolo

Horná Poruba (v zelenom) rozdrvila doma Jasenicu.Horná Poruba (v zelenom) rozdrvila doma Jasenicu.

H. Poruba – Jasenica 12:2 (9:1)

V prvom polčas domáci úplne ovládli hru a hosťom nedopriali ani kúsok priestoru. Lepšie sa pohybovali, dobre si prihrávali a darila sa im streľba. Okrem deviatich gólov zahodili ďalšie šance A. Pagáč, R. Sviečka, Jánoško a A. Staňo. Skóre otvoril v 2. min R. Sviečka z priameho kopu z 20 metrov a v 6. min po Bielikovom úniku dal A. Staňo na 2:0. V 12. min L. Sviečka po rohu hlavou pridal tretí gól a v 14. min R. Sviečka zblízka zvýšil na 4:0. Ten istý hráč v 17. min našiel Bielika, ktorý nekompromisne skóroval – 5:0. V 23. min A. Staňo prehodil váhajúceho gólmana zavŕšil poltucet. V 36. min dal siedmy gól Jánoško a v 39. min R. Staňo z priameho kopu z 30 metrov zvýšil na 8:0. Prvá strela hostí od G. Šibíka v 41. min prekvapila Smolku - 8:1, no v 44. min A. Pagáč z päťky dal deviaty gól. Po prestávke domáci poľavili a hostia pridali. Šance nevyužil P. Jánošík v 49. min a v 54. min Adamík. Bombu G. Šibíka v 65. min Smolka vyrazil. Tutovky R. Sviečku, L. Sviečku a Bielika skončili vedľa. Desiaty gól dosiahol v 76. min R. Sviečka zblízka. O štyri minúty skóroval utešenou strelou A. Pagáč a na 12:1 upravil po Švaňovom centri Prekop v 83. min. Druhý gól hostí dal v 86. min Vaštík, ktorý dorazil loptu do siete.

Góly: 2., 14. a 76. R. Sviečka, 6. a 23. A. Staňo, 44. a 80. A. Pagáč 12. L. Sviečka, 17. Bielik, 36. Jánoško, 39. R. Staňo, 83. Prekop – 41. G. Šibík, 86. Vaštík.

H. PORUBA: Smolka – Ruman, L. Sviečka, Majerík, Papp (Solík), R. Staňo, Bielik (Hudec), A. Staňo (M. Švaňa), R. Sviečka, Jánoško (Prekop), A. Pagáč.

JASENICA: S. Šterdas – R. Kušnier, A. Pavlík, G. Šibík, F. Šterdas, M. Pavlík, P. Jánošík, J. Mišutka (Vaštík), J. Janáček (Adamík), Pecník, Beniač (Hlušek). ONDREJ MIŠECH

Papradno – Dulov 4:0 (3:0)

Domáci mali raketový nástup a už v 4. min otvoril skóre Moravík. Po rozohrávke o minútu Macošínec pridal druhý gól. V 10. min nevyužil obrovskú šancu na zníženie Ježo, ale Hromadík včas vybehol. V 14. min Moravíkovu strelu spod brvna vytlačil D. Hruška na roh. Po aute v 21. min nezaváhal J. Galko a prudkou strelou dal na 3:0. V 30. min neuspel V. Hrebičík, ktorý netrafil bránu, v 40. min M. Hrebičík vypálil nepresne a o minútu Moravík trafil iba gólmanove nohy. V 43. min nemieril presne Bujnoch, Kučiakovu strelu v 44. min kryl Hromadík a v 45. min netrafil bránu Vozár. V 48. min dve strely J. Galka odvrátili brankár a potom Baláž. V čistej šanci bol v 54. min Macošínec, no trafil iba brankára. Gól nedal ani z päťky Martinec. J. Galko pálil vedľa a v v 67. min sa nepresadil Hazala. Ideálny center Černošíka poslal v 75. min J. Galko nad. V 79. min D. Hruška vychytal J. Galka, ktorý v 88. min uzavrel skóre po chybe brankára.

Góly: 21. a 88. J. Galko, 4. Moravík, 5. Macošínec.

PAPRADNO: Hromadík – V. Hrebičík, M. Hrebičík, S. Trúchlik, Černošík(M. Galko), Strašík, J. Galko, Moravík(Šmulík), M. Cupan (Lokšík), Macošínec, Martinec (Zboran).

DULOV: D. Hruška – Brnka, Vozár, Slabý (Bereš), Bujnoch, Ježo, Sanitrík (Hazala), Baláž, R. Pagáč, Kučiak, Kováč (Bialeš). ADRIÁN DEMÁČEK

D. Kočkovce – M. Lednice 3:0 (2:0)

Domáci začali s chuťou a už v 2. min nová posila Šedík minul bránu. Napodobnil ho v 9. min hosťujúci T. Lednický z priameho kopu a v 13. min mieril nad Juraj Lednický. Mužstvá sa pokúšali o častú streľbu, ale pokusy Šabíka a T. Lednického zmenu stavu nepriniesli. Ďalšia posila domácich Frnka v 22. min mieril vedľa šibenice a Michálek zblízka prestrelil. V 27. min Š. Lednický po brejku mieril tesne vedľa. V 38. min Kopiš zúžitkoval Mišíkovu prihrávku – 1:0. V 42. min mohol strelec gólu zvýšiť, no prekopol prázdnu bránu. V 44. min Mišíkovu bombu J. Košút vyškriabal zo šibenice, ale po rohu ho prekonal Urban. Hostia po prestávke pridali, ale šancu mal Kopiš, ktorý v 58. min vystrelil nad. V 67. min Kučík obišiel dvoch hráčov, ale loptu poslal vysoko nad. Potom sa hralo v strede ihriska, no Kučík v 82. min hlavou nedal brankárovi šancu – 3:0.

Góly: 38. Kopiš, 44. Urban, 82. Kučík.

D. KOČKOVCE: Valach – Luhový (D. Koncový), Chobot, Šábik, Urban, Crkoň (Kučík), Šedík, Michálek, Frnka (J. Koncový), Mišík, Kopiš (Ilavský).

M. LEDNICE: J. Košút – M. Vančo, Ľ. Vančo, Dubovan, Lagin, Juraj Lednický, Š. Lednický (M. Lednický), T. Lednický, Krajčír, L. Lednický, Ľ. Kardoš. (KM)

Ilava – Košeca 1:4 (0:2)

V 6. min otvoril skóre spoza šestnástky T. Kašša, ktorý sa zbavil obrancu. O minútu Branický zblízka hlavičkoval povedľa brány a Jáňa loptu nedopravil do siete. V 14. min nádherne vysunul T. Bortel Jáňu, ale ten netrafil bránu. Palme v 15. min nechytateľnou hlavičkou dal na 0:2. Po Šedovom rohu a teči Sondora chýbalo domácim šťastie. Z protiútoku Vrábel zmaril šancu hostí. V 41. min Košečania zblízka nedostali loptu do domácej siete a v 44. min T. Kašša spálil tutovku. V 51. min bol vylúčený T. Bortel za faul a vzápätí za rečnenie Sondor. V 70. min Šedo po faule na Pružinca premenil v dvojnásobnom oslabení penaltu. V 75. a v 83. min Fulec dvoma gólmi poistil výhru hostí.

Góly: 70. Šedo (11 m) – 77. a 83. Fulec, 6. T. Kašša, 15. Palme.

ILAVA: Vrábel – Mikula (70. Kňažek), Galko, Kopačka, Jáňa (Pružinec), Sondor, Šedo, Branický, T. Bortel, Tomanica (Kameništiak), Ptáček (M. Barkáč).

KOŠECA: Pišoja – Palme (Mihálik), B. Oťahel, Fusko, Kotris, Golej, Žiaček, R. Kalus, Fulec, T. Kašša (Jaroslav Palček), Ján Palček (M. Vicen). PETER MIŠÍK

Tuchyňa – Lysá 4:2 (2:1)

V 7. min Mikolášova strela tesne minula bránu a v 27. min pohrozili hostia, keď po rohu hlavičkoval Ľ. Janíček tesne nad. Z protiútoku dal gól domáci Koťan, ktorý premenil Mačinov center hlavou. O minútu po nedorozumení v domácej obrane vyrovnal A. Zlocha strelou k žrdi. V 38. min krásnu akciu domácich zakončenú Koťanovou strelu vyrazil brankár. V 45. min Koťan dostal Tuchyňu do vedenia strelou k žrdi. V 55. min Hrubina opečiatkoval žrď a odrazenú loptu Suchánek neusmernil do prázdnej brány. V 60. min Mikoláš minul a v 66. min dosiahol Koťan hetrik  3:1. V 73. min znížil po nevydarenej ofsajdovej pasci A. Zlocha. Výhru domácich po faule poistil v 80. min Hrehuš z jedenástky.

Góly: 27., 45. a 66. Koťan, 80. Hrehuš (11 m) – 28. a 73. A. Zlocha.

TUCHYŇA: Höfer – Koťan, Hrehuš, Letko, Mačina, Suchánek, Mikoláš, A. Filo (M. filo), Hrubina (Krajči), Jozef Poliak (Švajda), Adamovic.

LYSÁ: Fojtek – P. Kováč, Muziga, Hošták, Macko, Panáček, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Lišaník, M. Janíček, J. Kalus. JOZEF POLIAK

Bolešov – Udiča 7:0 (4:0)

Hostia držali krok iba osem minút, keď kopali v úvode priamy kop. V 9. min po narážačke s Veselým mieril D. Barták vedľa, ale po jeho prihrávke v 10. min skóroval Závodný. V 15. min po Prnovej prihrávke dal Veselý druhý gól. V 21. min Závodného center poslal Senko hlavou vedľa. O štyri minút Šándor krásnou strelou k žrdi dal na 3:0. V 40. min po najkrajšej akcii Janiš z 30 metrov bombou pridal štvrtý gól. Po prestávke sa hralo opatrnejšie a v 52. min B. Barták trafil k žrdi, no Dzurdzík vynikol. V 72. min, keď hostia rezignovali, sa presadil Závodný. V 74. min po skrumáži zvýšil B. Barták na 6:0 a v 80. min Beníkovu strelu zmaril pekne M. Barták. Gólostroj Bolešova zakončil v 90. min po sóle z polovice ihriska Veselý.

Góly: 10. a 72. Závodný, 15. a 90. Veselý, 25. Šándor, 40. Janiš, 74. B. Barták.

BOLEŠOV: Martin Barták – Mojto (M. Kopačka), Senko, Šándor (B. Barták), Janiš, O. Pagáč, D. Šatka (Riečičiar), Veselý, D. Barták, Prna, Závodný.

UDIČA: Dzurdzík – T. Drblík (Beník), J. Gašpárek, Harvánek, Pacek, Habáň (Okrutský), Ignácik, Furdzo, Drienik, Cesnárik, M. Drblík. (KM)

K. Podhradie - Plevník 3:0 (1:0)

Domáci začali bez rešpektu a už v 1. min pohrozil strelou z uhla Slávik. K. Podhradie pokračovalo v dobrom výkone a v 8. min z pätky netrafil prázdnu bránu M. Vlasatý. Hostia pohrozili až v 17. min strelou z 25 metrov vedľa. Obojstranne sa hral vyrovnaný zápas. V 27. min Ľ. Vlasatý dal z priameho kopu premiérový gól Košeckého Podhradia v 6. lige. O chvíľu   z priameho kopu M. Vlasaty minul bránu. V 38. min po úniku strelu P. Ďurkecha domáci brankár vyrazil. V druhom polčase domáci opäť začali v dobrom tempe a už v 47. min strelou spoza šestnástky  zvýšil Kozík na 2:0. V 57. min po faule v pokutovom území hosťujúci hráč Kamas dostal červenú kartu a pokutový kop premenil M. Vlasatý. V závere bol hosťujúci Pavlovič sám pred brankárom, ale vystrelil slabo.

Góly: 27. Ľ. Vlasatý, 47. Kozík, 58. M. Vlasatý (11 m).

K. PODHRADIE: Floriš – R. Puček, Rafaj, Thier, M. Vlasatý (P. Suchomel), Ďatko, Slávik (Bagin), Kozík (Čepák), Ľ. Vlasatý, M. Puček (Burdej), F. Staňo.

PLEVNÍK: Magerčiak – J. Kremeň, J. Tomaník, Martin Buday, Čižmárik, S. Buday (Zelenák), Kamas, P. Ďurkech, Michal Buday Pavlovič), J. Kušnier, Lukáč (T. Ďurkech). MARCEL ŽIVČIC

1. H. Poruba    1          1          0          0          12:2     3

2. Bolešov       1          1          0          0          7:0       3

3. Papradno     1          1          0          0          4:0       3

4. Košeca        1          1          0          0          4:1       3

5. K. Podhradie           1          1          0          0          3:0       3

6. D. Kočkovce           1          1          0          0          3:0       3

7. Tuchyňa       1          1          0          0          4:2       3

8. Lysá            1          0          0          1          2:4       0

9. Ilava 1          0          0          1          1:4       0

10. M. Lednice            1          0          0          1          0:3       0

11. Plevník       1          0          0          1          0:3       0

12. Dulov         1          0          0          1          0:4       0

13. Udiča         1          0          0          1          0:7       0

14. Jasenica     1          0          0          1          2:12     0

Jedenástka kola:  R. Sviečka (H. Poruba), J. Galko (Papradno), Vozár (Dulov), Chobot (D. Kočkovce), Závodný (Bolešov), F. Staňo (K. Podhradie), D. Kopačka (Ilava), T. Kašša (Košeca), Letko (Tuchyňa), A. Zlocha (Lysá), Suchánek (Tuchyňa).

1. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou