Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Borčice pretrhli trojzápasovú šnúru prehier

Vo futbalovej Doxxbetlige si Borčice pripísali druhé víťazstvo.

Borčice (v modrom) rozhodli o výhre so Sereďou až po prestávke.Borčice (v modrom) rozhodli o výhre so Sereďou až po prestávke.

ZÁPAD

Borčice – Sereď 3:0 (0:0)

Úvod patril domácim, ktorí z tlaku vyťažili iba jednu strelu E. Le Gianga v 3. min, no Šálka ju s prehľadom kryl. Hostia sa do prvej vážnejšej akcie dostali v 9. min, ale Čeryho strelu Prekovič chytil. V 11. min mal šancu Orolín, ale radosť mu pokazil Prekovič včasným vybehnutím. Hráči Serede obetavo bránili aj za cenu faulov, čo však domáci nevedeli využiť a ich priame kopy Šálku vážnejšie neohrozili. V 28. min tvrdo vypálil Orolí, no domáci gólman bol namieste. V . 31. min mal vedúci gól na hlave domáci Siva, ale jeho pokus Šálka nadvakrát zneškodnil. O tri minúty Augustíni z 20 metrov pálil tesne nad a v 39. min Revákovej strele chýbala presnosť a rovnako skončil aj Barčíkov pokus v 41. min. Druhý polčas začali lepšie Borčice a v 46. min po faule v šestnástke na Nováka, sám faulovaný hráč jedenástku s prehľadom premenil. V 55. min po najkrajšej akcii zápasu sa lopta po akcii E. Le  Gianga s Barčíkom dostala k Augistínimu, a ten bez prípravy vymietol šibenicu – 2:0. Sereďania pritvrdili, na čo dopláca technicky hrajúci domáci. V 63. min unikol Novák, ale jeho strelu brankár vyrazil na roh. Hostia zahodili veľkú šancu v 75. min, keď Chidi hlavičkoval z uhla do žrde. V závere domáci taktickou hrou a dobrým pohybom držali hru a súpera do šancí nepúšťali. V 87. min Luhového strelu reflexívne vyrazil Šálku. Viac šťastia mal v 90. min Novák, ktorý tvrdou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a potvrdil zaslúženú výhru Borčíc.

Góly: 47. a 90. Novák (prvý z 11 m), 55. Augustíni.

Rozhodoval Vlčej, ŽK: Augustíni, Barčík, E. Le Giang, Poluch, 690 divákov.

ISKRA: Prekovič – Janec, Masárik, Bašista, Siva, Revák (67. Luhový), Bagi (46. Gábor), Novák, Barčík, Augustini (76. Klabník), E. Le Giang.

SEREĎ: Šálka – Mujkoš, Poluch, Tarek, Pecho, Matej Loduha (70. Chidi), Hulák, Bartoš, Balážik (46. Kolorédy), Orolín, Čéry (64. Meszlényi). ONDREJ MIŠECH

4. kolo: Trnava jun. - Slovan jun. 0:1 (0:0), 90. Matejka (11 m).

5. kolo: Nové Mesto – Senec 2:2 (1:0), 25. a 70. L. Šebek - 59. Ondra, 67. Hlavatovič (11 m), Žilina B - FC Nitra 1:1 (0:1), 65. Puček – 63. Paukner, Slovan jun. – Šaľa 4:1 (0:0), 48. Matejka (11 m), 57. Šefčík, 69. Malý, 71. Sabo – 89. Remeň, Pohronie Žiar /D. Ždaňa - Trnava jun 2:1 (1:0), 26. a 71. Garaj – 74. Královič, Dun. Lužná - B. Bystrica 3:0 (2:0), 20. a 90. Stankovič, 40. Kadera (68. Jackuliak – DL nepremenil 11 – tku).

VÝCHOD

5. kolo: Zvolen - L. Mikuláš 0:0, Bardejov – Prešov 1:1 (1:0), 22. Milunovič – 81. Luberda, Haniska – Poprad 1:0 (1:0), 15. Pekár, Teplička - Sp. N. Ves 2:2 (0:0), 75. Mravec, 88. Štalmach – 51. Štefánik, 65. Čekovský (11 m), D. Kubín - Lokomotíva Košice 3:0 (1:0), 41. Ondrek, 55. vlastný Horváth, 83. Biasini, VSS Košice - R. Sobota 3:0 (2:0), 41. Haskič, 44. Dimun, 59. Karaš (55. Huk – VSS nepremenil 11 – tku)

1. VSS Košice 5          4          0          1          8:3       12

2. L. Mikuláš   5          3          2          0          9:1       11

3. Zvolen         5          3          1          1          9:4       10

4. Prešov         5          2          3          0          8:2       9

5. Poprad        5          3          0          2          9:4       9

6. D. Kubín      5          3          0          2          7:5       9

7. Bardejov      5          2          2          1          8:8       8

8. Sp. N. Ves  5          1          2          2          6:8       5