Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma

Sádecký rozhodol hetrikom

V 4. futbalovej lige vyhrali Beluša a Domaniža u súperov, Prečín získal tri body na domácej pôde. Naprázdno vyšli iba hráči N. Dubnice, ktorí nedokázali prekonať obranu Častkoviec.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

J. Bohunice – Beluša 0:2 (0:1)

Domáci si chceli napraviť chuť po nevydarenom zápase v Šimonovanoch, na súpera vyleteli, ale v 6. minúte si nedali pozor na Hrnčíka, ktorý otvoril skóre. To Bohuničanov pribrzdilo a do dvadsiatej minúty sa hľadali, pričom musel dvakrát zakročiť gólma Píš. Postupne sa však vrátili k svojej hre a možnosť vyrovnať mal Machovič, trafil však iba Opata. V druhom polčase pokračovala snaha domácich, ale aj nebezpečné kontry hostí. V samom závere pri hre vabank sa zverencom trénera Stachuru vyrovnať nepodarilo, práve naopak, o troch bodoch pre Belušu definitívne rozhodol Pšenák.

Góly: 6. M. Hrnčík, 90. Pšenák.

Rozhodoval Košecký, ŽK: Haršány – Gažo, 100 divákov.

J. BOHUNICE: Píš – J. Sekera, Jakubička, Kolarovič (59. Broš), Bakši, Machovič, Krajčovič, Poláček, Glos (80. Haršány), Pavlík, Kaľuha (46. Koleno). Tréner C. Stachura.

BELUŠA: Opat – Gažo, Gorelka, Vavrík, Martinka, Kršák (72. Polacký), Zapotoka, Strapko, Jurga, Hrnčík (63. Pšenák), Mišutka (83. Kucharik). Tréner J. Kamenčík. STANISLAV CIBULKA

N. Dubnica – Častkovce 0:1 (0:1)

V úvode mali dve veľkí šance hostia, keď v 2. min Rekem zmaril únik Adamca a vzápätí ten istý hráč hostí strieľal tesne vedľa. Potom sa hralo medzi šestnástkami bez šancí. V 20. min po rohu Častulín hlavičkoval tesne vedľa šibenice. V 36. min po strate lopty hosťom vyšiel rýchly protiútok, ktorý zakončil Vrábel gólovou strelou zo šestnástky. Po prestávke domáci výrazne pridali, Suchý hlavičkoval z dobrej pozície vedľa. Hralo sa väčšinou na polovici hostí, ale bez výraznejších šancí. V 60. min Suchý po Marušincovom centri hlavičkoval tesne nad. Novodubničania sa nevedeli dostať do vyložene šance, zaujala iba Držíkov pokus, ktorý  v 72. min skončil nad brvnom. Hostia v závere výhru ustrážili.

Gól: 35. Vrábel.

Rozhodoval M. Farkaš, ŽK: Suchý, Bartovič, 120 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Grnja, Václav, Behan (38. Marušinec), P. Staňo, Švikruha (69. Vagala), Držík, Ranuša, Častulín, Lendvay, Suchý.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Čechvala, Gono, Osuský, Bartovič, Adamec (90. Hevier), Halás, Husár (55. Vlado), Madro, Vrábel (82. Ostrovský). MARTIN ŠTIFFEL

Prečín – Vrbové 1:0 (1:0)

O kvalitný štvrtligový zápas sa pričinili obaja súperi technickou hrou. V8. min Hybbe po zlej rozohrávke otvoril skóre – 1:0. Akcie sa potom striedali na oboch stranách, no končili na pozorných obranách. V 23. min Škrabák nevyužil stopercentnú šancu po centri z priameho kop, keď ho vychytal Valovič. V 38. min po úniku Vrábela Jurdík minul odkrytú bránu. Po prestávke hostia spresnili a zrýchlili hru, no ich snaha končila na pozornej obrane Prečína. V 67. min Škrabák vykopol loptu smerujúcu do brány a v z závere nevyužili Hudek, Hybben a V. Gajdošík šance na zvýšenie víťazstva.

Gól: 8. Hybben.

Rozhodoval Martinovský, ŽK: Strecký, Kurinec, 150 divákov.

PREČÍN: Bartek – Boško, Sádecký, Vrábel, Ľ. Gajdošík (80. Mieris), V. Gajdošík, Škrabák, Michalec, Hudek, Hybben, Jurdík (46. Vadovský – 87. Miščík).

VRBOVÉ: Valovič – Lackovič, Sarr, Vlado, Strecký (54. Žilka), Sumer, Gažík, Doktor (32. Šimor), Kurinec, Spál, Zelenay (46. Petényi) JOZEF MAMIS

Tr. Teplice – Domaniža 1:3 (0:1)

V zaujímavom zápase si hostia z Trenč. Teplíc odviezli všetky body, keď ťažili zo strelecky disponovaného Sádeckého. Ten v 22. min najskôr otvoril skóre. Po prestávke sa presadil druhý raz v 76. min. Domáci vykresali iskierku nádeje tri minúty pred koncom po koncovke Kopúňa. V záverečnom tlaku sa však utrhol všadebol Sádecký a zavŕšil svoj hetrik.

Góly: 87. Kopúň – 22., 76. a 90. Sádecký.

Rozhodoval Kalčík, ŽK: Krivda, Miroslav Kvaššay, Marek Kvaššay, Braciník, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Balocký (35. Haško), Kopúň, Jambor, Fabuš, Ševela, Krivda, Ančic, Bretschneider (62. Beňo), Jančovič, Paška (81. Verchola). Tréner. M. Fabuš.

DOMANIŽA: Kubiš – Haviar, Braciník, Šterdas, Svoboda, Košút, Mirpslav Kvaššay, Sádecký, Hájek, Marek Kvaššay, Valjent. Tréner: M. Svoboda.JAROSLAV RUŽIČKA

Ďalšie výsledky 4. kola: Bánovce - Kanianka 9:2 (6:1), 7., 59., 74. a 90. Šiko, 17. a 44. Líška, 21. Kosiba, 28. Bodocký, 40. Szabó – 32.  Gajdoš, 66. Švolík, Partizánske – Holíč 3:4 (2:3), 15. a 37. Obert, 51. Křapka – 10. a 53. Mihálik, 17. Mráz, 34. Milota, Malženice – Šimonovany 2:0 (1:0), 23. Buchanec, 85. Benkovský, Tr. Stankovce – Boleráz 3:2 (1:2),

8. a 74. Záhumenský, 90. P. Sedláček – 44. Kolony, 45. Železník.

1. Malženice    4          3          1          0          9:5       10

2. Šimonovany 4          3          0          1          11:3     9

3. Holíč            4          3          0          1          12:6     9

4. Beluša          4          3          0          1          12:9     9

5. Tr. Stankovce          4          3          0          1          9:6       9

12. Boleráz      4          1          0          3          5:5       3

13. N. Dubnica            4          1          0          3          5:7       3

14. Tr. Teplice 4          1          0          3          7:10     3

15. Partizánske            4          0          1          3          7:13     1

16. Kanianka   4          0          0          4          6:22     0

Častkovce: - 3 body po skončení sezóny.