Oslabené Brvnište získalo tri body

V 5. futbalovej lige Horovce, Ladce a Streženice vonku nebodovali.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

Z. Kostoľany – Ladce 3:1 (3:0)

Ladce hrali dobre v prvej štvrťhodine a v druhom polčase. Pohoreli však v obrane, ktorá si nevedela poradiť s rýchlymi protiútokmi domácich. Hneď na začiatku Paukeje našiel uličkou Liptaja, a ten zo šiestich metrov strieľal rovno do pŕs Rajníka. V 15. min si to Liptaj zopakoval. O deväť minút sa Z. Kostoľany ujali vedenia peknou krížnou strelou Mrtvíka. V 36. min po rýchlej akcii Liptaja obišiel aj vybiehajúceho Rajníka a zakončoval do prázdnej brány. Štyri minúty pred koncom polčasu Mrtvík pekne naservíroval dlhú krížnu prihrávku Ferejemu, a ten najskôr trafil hlavou pravú žrď, ale už následne odrazenú loptu pohodlne usmernil do hosťujúcej brány - 3:0. V posledných minútach prvého polčasu najskôr Paukeje obišiel Kurica, ale z ostrého uhla nastrelil len brankára a potom Liptaj z päťky ponúknutú šancu nepremenil. Druhý polčas začal nepríjemnou strelou Ferejeho z 35 metrov, ktorú Machala s námahou vyrazil na roh. Zlepšená hra hostí v druhej časti zápasu sa prejavila v 67. min., kedy po centri Martinka prehadzoval vybiehajúceho Zvala nad bránu a strela Eliaša z následného protiútoku išla vedľa. Prebehlo dvanásť minút, k lopte sa dostal Krajčí, ušiel po ľavej strane a peknou strelou upravil na 3:1. Poslednú šancu mali hostia v 87. min, keď po Eliašovom centri J. Váň prestrelil. V 88. min sa Liptaj ocitol sám pred Machalom, ale svoj druhý gól nepridal.

GÓLY: 26. Mrtvík, 36. Liptaj, 41. Fereje - 69. Krajči

Rozhodoval Fodor, ŽK: R. Zvalo, 100 divákov

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo - Sládok (75. Obžera), Výškrabka (82. Hlinka), R. Zvalo, Michal Zvalo, Zaťko, Pavkeje, Mrtvík (46. Duda), Fereje, Cmarko, Liptaj

LADCE: Machala – E. Mrážik, Kušík (46. J. Váň), Zábojník (55. Eliaš), Pagáč, P. Oťahel, Krajči, Štrbák, Martinka, Mokrička, Kučma (78. F. Průša). FRANTIŠEK MAŠLONKA

St. Turá – Horovce 2:1 (1:0)

Hostia herne nesklamali. Duel sa hral obojstranne útočne v dobrom tempe s mnohými peknými akciami. Futbal sa divákom jednoducho musel páčiť. Prvý gól zápasu zaznamenal kapitán Peterka, keď v 11. min obstrelil brankára Rajníka, lopta narazila na žrď a odtiaľ smerovala do siete. Tlak Starej Turej postupne narastal. V 14. min tvrdú strelu Sládka brankár vyrazil, ale v 20. min takmer z 50 m ho prekonal Valenčík, keď vystihol, že je ďalej od brány. V 24. min Peterka a v 29. min Sládek strieľali mimo brány. Hostia mohli vyrovnať v 45. min, keď tvrdú strelu hrajúceho trénera Rumana bravúrne vyrazil Vrzala. Hostia nastúpili do druhého polčasu so snahou čo najskôr vyrovnať. V 52. min R. Brix strieľal tesne mimo bránu. Pri tlaku hostí v 56. min našiel Macho Sládeka a ten zvýšil na 2:0. Obrátky zvýšili i hostia a snahu o strelenie kontaktného gólu. Blízko bol k nemu v 60. min R. Brix, ale zo 14 m vyslal slabú strelu. V 73. min Kebis z toho istého miesta vyslal tvrdú strelu, ale Vrzala loptu vyrazil. V 74. min sa hostia tešili z gólu, ktorý zaznamenal Körmendy. V 82. min mohol zvýšiť skóre na 3:1 Sládek, ale po sóle od polovice ihriska poslal loptu nad bránu. V prvom polčase boli herne lepší domáci, po prestávke hostia, ktorí takmer záverečných pätnásť minút hrali na domácej polovici.

Góly: 11. Peterka, 56. Sládek – 74. Körmendy.

Rozhodoval Páleník, ŽK: Valenčík, Sládek, Kebis, Marek Siekel, R. Brix, Gajdoš, 100 divákov.

ST. TURÁ: Vrzala – Jaroš, Antálek, Valenčík, Bončo, Ján Tuka, Magula (71. Bartek), Peterka, Mazák, Sládek, Macho (90. Joz. Tuka)

HOROVCE: Rajník – Štefanec, Ruman, Kollman (62. Kučo), Körmendy, Kebis, Škrapko, Stratený, Marek Siekel, R. Brix, Gajdoš. VILIAM SOLOVIČ

V. Uherce - Streženice 2:0 (1:0)

Domáci sa už v 7. min ujali vedenia, kedy z pravej strany poslal Beliansky loptu do šestnástky a Súlovský otvoril skóre prízemnou strelou k ľavej žrdi – 1:0. Následne mohol vedenie domácich zvýšiť Cíger, ale jeho pokus brankár vytlačil na brvno. Onedlho Cíger hosťujúceho brankára aj prekonal, ale hosťujúci obranca jeho loptu z brankovej čiary odkopol do žrde a odtiaľ smerovala na rohový kop. V druhom polčase domáci držali tesne vedenie. V 62. min pred šestnástkou hosťujúca obrana nedovolene zastavila Cígera, ktorý trestný kop poslal do bránky – 2:0. Domáci zaslúžene vyhrali, hostia výkonom neoslnili.

Góly: 7. Súlovský, 62. Cíger.

Rozhodoval Belanský, ŽK: Cíger, Miloš Šesták, 250 divákov.

TJ: Znášik – Svrček (72. Jankula), Gubka, Štálnik, Valter, Cíger, Kundala, Súlovský, Belianský (79. Jánošík), Kováč, Koreň.

FK: Tlaskal – Struharňanský (46. Fedor), Ľ. Medňanský, Bernhauser, Rypák, Štrbák, Miloš Šesták, Michal Šesták, Šprta (65. Vavrík), Loduha, E. Medňanský.

Brvnište – Malá Hradná 2:1 (2:0)

V súboji nováčikov boli domáci v prvom polčase jasne lepším tímom. V 25. min nevyužil šancu Mário Hároník, ktorého nebezpečná strela neskončila v bráne a o päť minút z päťky netrafil bránu Čelko. V 33. min vyviezol loptu Zelenák, našiel Čelka, a ten z jedenástich metrov obstrelil gólmana – 1:0. O tri minúty s ak nakopnutej lopte dostal V. Kramarík, prihral Máriovi Hároníkovi a ten osamotený s prehľadom poslal loptu povedľa Ježíka – 2:0. Domáci hru kontroloval, ale v 63. min po zlom brankárovom odkope loptu smerujúcu do prázdnej bráyn vyrazil zelenák rukou. Nasledovala červená karta a Hudec z jedenástky znížil. Hostia v snahe vyrovnávať nakopávali loptu pred domácu šestnástku, ale hráči Brvnišťa obetavo cennú výhru ustrážili.

Góly: 33. Čelko, 36. Mário Hároník – 64. Hudec (11 m).

Rozhodoval Kubica, ŽK: Matej Hároník, B. Varhaník, Rychtárech, Petrík, ČK: 64. Zelenák, 100 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Hudek (82. Matúš Hároník), Zelenák, J. Barbosa, Bielik, Matej Hároník, Čelko, Sloboda (58. T. Kramarík), V. Kramarík, Mário Hároník (88. Ľ. Chovančík), Kolembus.

M. HRADNÁ: Ježík – B. Varhaník, Beňo, Rychtárech, Urbánek, Országh (6. M. Varhaník), Petrík, T. Jandák, L. Jandák, Marko, Hudec. (BE)

Ďalšie výsledky 5. kola: Uhrovec - Myjava B 2:1 (0:1), 45. Bežo, 73. Opáth - 36. Horeš (11 m), Bošany - Malá Čausa 0:2 (0:2), 14. Slaný, 45. Matiška, Cigeľ - Chocholná-Velčice 1:0 (1:0), 10. Mjartan, Tr. Turná – Podolie 2:1 (2:0), 4. Jambor, 22. Hasenovič – 66. Toráč.

1. V. Uherce    5          3          1          1          12:5     10

2. Cigeľ           5          3          1          1          7:5       10

3. Streženice    5          3          0          2          13:7     9

4. M. Čausa     5          3          0          2          8:4       9

5. Podolie        5          2          2          1          12:7     8

6. Myjava B     5          2          2          1          7:4       8

7. Brvnište       5          2          1          2          9:9       7

8. Stará Turá    5          2          1          2          5:7       7